Jump to content

AYLİN

Üye
 • Content Count

  3,492
 • Joined

 • Days Won

  11

AYLİN last won the day on March 28 2020

AYLİN had the most liked content!

Community Reputation

106,124 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bir şey haddini aşarsa zıddına inkılâp eder
 2. Hem hava soğuk, hem de şimdi pek çok yer kapalı, durumları daha zor. Unutmayıp el uzatan herkesten Allah razı olsun.
 3. Gündem değiştirmek için yaratılan yeni gündemi de idare edemeyip gündem değiştirmek.. 5m migros kısmına hiç girmeyeyim şimdi, aldıkları şeyleri de bari doğru kullansalar.
 4. - Bir bakan asla gereğinden fazla şey bilmemeli.Gizli ajanlarımız gibi. Bakanı yakalarlarsa her şeyi öğrenebilirler. - Kimler,teröristler mi? -hayır bbc .............. -Savunma politikamızın temeli nedir Bernard biliyor musun? -İngiltere'yi savunmak -hayır Bernard, insanları İngiltere'nin savunulduğuna inandırmak -hangi insanları, Rusları mı? -hayır, ingiliz halkını.Ruslar,İngiltere'nin savunulamaz olduğunu zaten biliyor. Yes minister ayarında bir dizi çekemediler hâlâ, pek de gerek duymamış olabilirler.
 5. Devlet adamı ile "idareci" arasındaki farkı uzunca yazmaya kalksalar ,şu tek bir hareketin anlattığının binde biri etmez.
 6. Dünyayı mahveden iktidarlar ya da gücü elinde bulunduranlar değildir. Onu asıl mahveden vasatlardır. Sen belki bilmezsin ama ne Leyla ile Mecnun ne Kerem ile Aslı ne de Romeo ile Juliet. En büyük aşk, vasat olanın güçlü olana yaranma çabasıdır. Vasat, araziye uyum sağlayabilmek için omurgasını aldırmıştır. Ne zaman ne yapacağını kestiremezsin.
 7. Diyanetin tuğlalı cennet reklamı.. bi de bu tanıdık reklam için 4 milyon harcamışlar..
 8. Günümüz standart iş hayatı kuralları biraz motivasyon, sinerji, ekip ruhu soslarıyla .. aklıma eğitim günlerim geldi ıyyk
 9. Çok güzelmiş.. benim Adanalı bir arkadaşım tam bunu yaşadı. İstanbul'da bile donuyordu, her fırsatta dönüp gidiyordu Adanaya.. Sonra Kanada'ya gitti ama nasıl şikayet, sanırsın zorla gönderdik. Ağzından hiç duymadığımız şeyleri duyduk iki sene. Okulla yurt arası yeraltından yol varmış, sadece oraya kullanmış..şimdi de isviçrede ne diyim ki ben
 10. Son bir yıldır uranüs de uranüs.. çat kapı hergün "canım sıkıldı şurda da devrim yapıcam" .. devrime doymadı..
 11. Genellikle sevdiklerimizden çok, tanımadığımız ya da sevmediğimizi düşündüğümüz insanlar "bir anlamda" hayatımızı kurtarıyor.Bu, unuttuysan "sakın unutma" mesajı almak sanki..ya da bende öyle oluyor.
 12. Yaratıcı o kadar reklamcımız vardı sanırım maliyetlerini karşılayamayıp stajyerlere falan yaptırıyorlar reklamları..hiç pırıltı yok. Demolition man'de reklam müziklerini dinleyen spartan gibi "beni tekrar dondurun" demek geliyor içimden
 13. Geçmişler olsun, yaralanmadın inşallah?
 14. "Uçuruma uzun süre bakarsanız uçurum da size bakar." Böyle bir sözü vardı, ona benzettim anlatılan rahatsızlığı.. Kötüyle savaşanlar, kendileri de kötü olmamaya uğraşmalılar , gibi bir anlamı var. Gerçi ben sözü ilk duyduğumda çok farklı algılamıştım bence çok farklı pek çok anlam, bakış açısı yüklenebilir..ama kitapta geçtiği nokta da açıklandığı şekliyleydi.
×
×
 • Create New...