Jump to content

AYLİN

Üye
 • Content Count

  3,469
 • Joined

 • Days Won

  10

AYLİN last won the day on June 13 2019

AYLİN had the most liked content!

Community Reputation

106,109 Excellent

8 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Inside no.9....sağlam dizi, güzel fikir. Hekimoğlu..bilemedim, farklı bir dizi gibi olmuş..şaka gibi
 2. Yaz gelsin çok sıkıldım..yavluşlarım hep grip ..hangi birini çıkarıcam ki yukarı.
 3. Süper güçlerimiz var.. benim de bu saatte uykum var..çok hoş
 4. AYLİN

  Avustralya

  Cangirl, ya yazdığımı okumadınız ya anlamadınız, boşuna alıntılamışsınız. Zaten emin olmadığım konuda yorum yapacak kadar akıl ve edep yoksunu olduğumu düşünmüyorum.Normalde cevap yazma gereği duymazdım ama masum canlar söz konusu ve bu konuda pembe bir tablo görmek istiyorsanız görmezden gelebilirsiniz çoğu insan gibi. Bakınız; alıntıladığınız yazımın 3.paragraf 4.satırında "barınak", aynı paragrafın son cümlesinde de yaniii 3. paragraf yine "bu konuda çalışan gruplar" yazıyor. Kaldı ki bu ülkedeki ilk hayvan barınağı oturduğum semtte açıldığı için konuyu youtube ve hatta internet daha ortada yokken de biliyordum. Hatta size şöyle bir örnek vereyim, bu çok güzide barınakların yeni filizlenmiş mercimek kadar beyni olmayan kıymetli çalışanları, birkaç sene önce 10 günlük tatile çıkarken barınağı kitleyip gitmişlerdi ve barınaktaki hayvanların çoğu açlık ve susuzluktan ya da birbirlerine saldırarak, kendi pisliklerini içinde ölmüşlerdi. Daha çok örnek var ama sabah sabah yazmak istemiyorum. Bu konuda samimi olarak çalışanların çoğunu zaten biliyorum, ama çoğu vitrin önünde değil ve gazla da çalışmıyor.
 5. AYLİN

  Avustralya

  Geçen sene bizim de çok sayıda ormanımız yandı, çok sayıda canlı öldü. Kesilen ağaçları, zehirlenen toprakları şunları bunları es geçiyorum. Masum onca can ölünce cezamızı bulmuş mu olduk.Şu an dünyanın pek çok yerinde orman yangını var. Avrupada da aynı şey yapılıyor, barınağa gelen hayvanlar birkaç gün içinde sahiplenilmezse uyutuluyor. Türkiyede de farklı değil, barınaklarda açlıktan ölüyorlar ya da dağa ormana bırakılıyorlar, orda hayvanlar ya soğuktan donuyor ya açlıktan ölüyor. Onları beslemek için insan üstü çaba sarfeden gruplar var, bir parça vicdan sahibi olan herkesin takip etmesini tavsiye ederim. Bireysel olarak insanların yaptığı eziyetleri ve pek çok insanın tepkisiz kalmasını da es geçiyorum. Avustralya sadece bunu açık açık yaptığı için insanlar tepki gösteriyor anlayacağınız. Benim tek bir fikrim var bu konuda, tüm bu canlar insana emanet edilmiştir, merhamet etmeyen merhamet beklemesin
 6. İran'da, dokuz ayın çarşambasının bir araya gelmesi, deyimi kullanılıyor mudur acaba? Ama herhangi bi kültürde, " 50 milyon mültecinin aynı ülkeye gelmesi", diye bir deyim umarım yoktur.
 7. Ablacım hoşgeldin, geçmişler olsun.Tez zamanda atlatırsın inşallah❤
 8. Haklısınız, hatta bunun yanına pek çok şeyi bile ekleyebiliriz. Daha önceki yazılarınızı hatırlamıyorum ama şimdi kamu spotu gibi mesaj kaygısıyla birşeyler yazmam , her şeyin reklam, ambalaj, pazarlama,marka ve etiket olduğu bir tüketim toplumunda yaşadığımız gerçeğini değiştirmez. Mesela kozmetik sektörü, dünya genelinde cirosu en yüksek sektörlerden biridir, herhalde insanlar bu kadar ürünü güzelleşsin diye kalplerine sürmüyor. Sosyal medyada güzel fotoğraf vermek için estetik ameliyat olan insanlar var. Geçen gün bir doktor, uzmanlık sınavında en iyi puanları alan, en başarılı öğrencilerin, estetik cerrahide uzmanlaşmak istediğini, kalp ve beyin cerrahı yetiştiremedikleri söyleyip dert yanıyordu, haliyle arz-talep meselesi .Kısaca yazdıklarınızda yanlış birşey yok, tabiki herkes kendi yaşadığını kendi bilir ve çözmek için en uygun yolu da zamanla kendi bulur.
 9. İtibardan kısmayıp duşakabin oğullarını götürselerdi keşke, cümle alem tören görseydi, bunlar tören de bilmiyor. Ama Putin de böyle, kanepelerde falan oturuyorlar gidince, yoksa demek.. görgüsüz bunlar yahu, yazık.. mektubu unutmasalar bari..
 10. AYLİN

  Eskiden

  Genelde böyle yazılarda "biz çocukken " diye başlayıp, sanki güzel olan dönemmiş gibi kutsayarak anlatılır, objektif bir çocukmuş sanırsam.
 11. Bunun çokomellisi yerine, hazır ekonomi bileni yok muydu acep?
 12. Yolun açık olsun Paşam.. Etkileyici olmuş, fazlasıyla etkilendik haliyle..neyse
×
×
 • Create New...