Jump to content

AYLİN

Üye
 • Content Count

  3,492
 • Joined

 • Days Won

  11

Everything posted by AYLİN

 1. Bir şey haddini aşarsa zıddına inkılâp eder
 2. Hem hava soğuk, hem de şimdi pek çok yer kapalı, durumları daha zor. Unutmayıp el uzatan herkesten Allah razı olsun.
 3. Gündem değiştirmek için yaratılan yeni gündemi de idare edemeyip gündem değiştirmek.. 5m migros kısmına hiç girmeyeyim şimdi, aldıkları şeyleri de bari doğru kullansalar.
 4. - Bir bakan asla gereğinden fazla şey bilmemeli.Gizli ajanlarımız gibi. Bakanı yakalarlarsa her şeyi öğrenebilirler. - Kimler,teröristler mi? -hayır bbc .............. -Savunma politikamızın temeli nedir Bernard biliyor musun? -İngiltere'yi savunmak -hayır Bernard, insanları İngiltere'nin savunulduğuna inandırmak -hangi insanları, Rusları mı? -hayır, ingiliz halkını.Ruslar,İngiltere'nin savunulamaz olduğunu zaten biliyor. Yes minister ayarında bir dizi çekemediler hâlâ, pek de gerek duymamış olabilirler.
 5. Devlet adamı ile "idareci" arasındaki farkı uzunca yazmaya kalksalar ,şu tek bir hareketin anlattığının binde biri etmez.
 6. Dünyayı mahveden iktidarlar ya da gücü elinde bulunduranlar değildir. Onu asıl mahveden vasatlardır. Sen belki bilmezsin ama ne Leyla ile Mecnun ne Kerem ile Aslı ne de Romeo ile Juliet. En büyük aşk, vasat olanın güçlü olana yaranma çabasıdır. Vasat, araziye uyum sağlayabilmek için omurgasını aldırmıştır. Ne zaman ne yapacağını kestiremezsin.
 7. Diyanetin tuğlalı cennet reklamı.. bi de bu tanıdık reklam için 4 milyon harcamışlar..
 8. Günümüz standart iş hayatı kuralları biraz motivasyon, sinerji, ekip ruhu soslarıyla .. aklıma eğitim günlerim geldi ıyyk
 9. Çok güzelmiş.. benim Adanalı bir arkadaşım tam bunu yaşadı. İstanbul'da bile donuyordu, her fırsatta dönüp gidiyordu Adanaya.. Sonra Kanada'ya gitti ama nasıl şikayet, sanırsın zorla gönderdik. Ağzından hiç duymadığımız şeyleri duyduk iki sene. Okulla yurt arası yeraltından yol varmış, sadece oraya kullanmış..şimdi de isviçrede ne diyim ki ben
 10. Son bir yıldır uranüs de uranüs.. çat kapı hergün "canım sıkıldı şurda da devrim yapıcam" .. devrime doymadı..
 11. Genellikle sevdiklerimizden çok, tanımadığımız ya da sevmediğimizi düşündüğümüz insanlar "bir anlamda" hayatımızı kurtarıyor.Bu, unuttuysan "sakın unutma" mesajı almak sanki..ya da bende öyle oluyor.
 12. Yaratıcı o kadar reklamcımız vardı sanırım maliyetlerini karşılayamayıp stajyerlere falan yaptırıyorlar reklamları..hiç pırıltı yok. Demolition man'de reklam müziklerini dinleyen spartan gibi "beni tekrar dondurun" demek geliyor içimden
 13. Geçmişler olsun, yaralanmadın inşallah?
 14. "Uçuruma uzun süre bakarsanız uçurum da size bakar." Böyle bir sözü vardı, ona benzettim anlatılan rahatsızlığı.. Kötüyle savaşanlar, kendileri de kötü olmamaya uğraşmalılar , gibi bir anlamı var. Gerçi ben sözü ilk duyduğumda çok farklı algılamıştım bence çok farklı pek çok anlam, bakış açısı yüklenebilir..ama kitapta geçtiği nokta da açıklandığı şekliyleydi.
 15. İlk defa duydum..nietzsche'nin sözünü çağrıştırdı bana.. farklı bir versiyonu.. baktığınız şeyin size yapacaklarını bilmiyorsanız uçuruma fazla bakmayın. Ama biliyorsanız baktığınız şeyin bir önemi yok.
 16. Ağaçların gizli yaşamı..
 17. Çocukluğumdan beri misofoniğim ben, yazsam yüzlerce sayfa sürer.. şükretmiyor da değilim gerçi.
 18. Inside no.9....sağlam dizi, güzel fikir. Hekimoğlu..bilemedim, farklı bir dizi gibi olmuş..şaka gibi
 19. Yaz gelsin çok sıkıldım..yavluşlarım hep grip ..hangi birini çıkarıcam ki yukarı.
 20. Süper güçlerimiz var.. benim de bu saatte uykum var..çok hoş
 21. AYLİN

  Avustralya

  Cangirl, ya yazdığımı okumadınız ya anlamadınız, boşuna alıntılamışsınız. Zaten emin olmadığım konuda yorum yapacak kadar akıl ve edep yoksunu olduğumu düşünmüyorum.Normalde cevap yazma gereği duymazdım ama masum canlar söz konusu ve bu konuda pembe bir tablo görmek istiyorsanız görmezden gelebilirsiniz çoğu insan gibi. Bakınız; alıntıladığınız yazımın 3.paragraf 4.satırında "barınak", aynı paragrafın son cümlesinde de yaniii 3. paragraf yine "bu konuda çalışan gruplar" yazıyor. Kaldı ki bu ülkedeki ilk hayvan barınağı oturduğum semtte açıldığı için konuyu youtube ve hatta internet daha ortada yokken de biliyordum. Hatta size şöyle bir örnek vereyim, bu çok güzide barınakların yeni filizlenmiş mercimek kadar beyni olmayan kıymetli çalışanları, birkaç sene önce 10 günlük tatile çıkarken barınağı kitleyip gitmişlerdi ve barınaktaki hayvanların çoğu açlık ve susuzluktan ya da birbirlerine saldırarak, kendi pisliklerini içinde ölmüşlerdi. Daha çok örnek var ama sabah sabah yazmak istemiyorum. Bu konuda samimi olarak çalışanların çoğunu zaten biliyorum, ama çoğu vitrin önünde değil ve gazla da çalışmıyor.
 22. AYLİN

  Avustralya

  Geçen sene bizim de çok sayıda ormanımız yandı, çok sayıda canlı öldü. Kesilen ağaçları, zehirlenen toprakları şunları bunları es geçiyorum. Masum onca can ölünce cezamızı bulmuş mu olduk.Şu an dünyanın pek çok yerinde orman yangını var. Avrupada da aynı şey yapılıyor, barınağa gelen hayvanlar birkaç gün içinde sahiplenilmezse uyutuluyor. Türkiyede de farklı değil, barınaklarda açlıktan ölüyorlar ya da dağa ormana bırakılıyorlar, orda hayvanlar ya soğuktan donuyor ya açlıktan ölüyor. Onları beslemek için insan üstü çaba sarfeden gruplar var, bir parça vicdan sahibi olan herkesin takip etmesini tavsiye ederim. Bireysel olarak insanların yaptığı eziyetleri ve pek çok insanın tepkisiz kalmasını da es geçiyorum. Avustralya sadece bunu açık açık yaptığı için insanlar tepki gösteriyor anlayacağınız. Benim tek bir fikrim var bu konuda, tüm bu canlar insana emanet edilmiştir, merhamet etmeyen merhamet beklemesin
 23. İran'da, dokuz ayın çarşambasının bir araya gelmesi, deyimi kullanılıyor mudur acaba? Ama herhangi bi kültürde, " 50 milyon mültecinin aynı ülkeye gelmesi", diye bir deyim umarım yoktur.
×
×
 • Create New...