Jump to content

Adanus01

Üye
 • Content Count

  5,452
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Adanus01 last won the day on June 26

Adanus01 had the most liked content!

Community Reputation

32,749 Excellent

Recent Profile Visitors

5,154 profile views
 1. güzel taktikmiş deneyecen bunu tutmazsa da biberon garanti susturuyor
 2. teşekkürler kardeşim bilmukabele teşekkürler Berre hayırlı evlatlar olurlar inşallah teşekkürler kardeş hep beraber inşallah teşekkürler kardeş cümlemiziniyle beraber inşallah
 3. Eyvallah Renan teşekkürler hep beraber inşallah.
 4. Siteye girme fırsatı bulamıyorum zaman su misali.İlk Babalığı tattdığım an, tarih 29.05.2019 ,saat 11-31 itibarıyla.Rabbime sonsuz şükürler olsun.Yüce Mevlam isteyenlere benden fazla 2 mislini versin İnşallah.( önemli dip notumuz: ilgilenenlere 2 misli kasıttan kastımız daa sonra açıklayacağımız sebeblerden mütevellit 2 kere düşünmeyi salık veririz)
 5. Adanus01

  Eskiden

  eskiden hatta çok ama çok eskiden bu siteye ne kadar takılırdık
 6. geçen almanyayı bugün hollandayı tutmuşsun.2 maçtada hüsrana uğradın. senden ricam bu sezon benim takım Trabzonu destekleme noolur.
 7. Evet akıllı akıllı otur maçını izle.Paniğe heycana gerek duymaksızın güzel futbolun tadını çıkar.Haydi matadorlar oleeey.
 8. Yok dememiş.Ahtapotlar konuşamıyoki zaten Amma illa oynarım diyosan sende ispanya şampiyon olur seçeneğini kullan.120 dakkada ve penaltılara bie kalsan ispanya her halukarda kupaya uzansa kaybın yok.
 9. Almanya'nın Oberhausen kentindeki Deniz Canlıları Merkezi'nde yaşayan ve Dünya Kupası'nda Almanya ile yaptığı tahminlerin hepsini doğru bilerek ünlenen ahtapot Paul, 11 Temmuz Pazar günü Hollanda ve İspanya arasında oynanacak finali maçı için İspanya'nın kazanacağı tahmininde bulundu. İspanya'nın Almanya'yı eleyeceğini de tahmin ettiği için İspanyol hükümetince espri konusu olan, 'Özel koruma altına alınması ya da İspanya'ya getirilip ulusal kahraman ilan edilmesi' bile önerilen ahtapot Paul, yine İspanyolları sevindiren bir tahminde bulundu. Akvaryumda iki ülkenin bayraklarını taşıyan, içinde midye olan plastik kutulardan İspanya bayrağının olduğu kutuyu seçen ahtapot Paul, ilk defa Almanya'nın olmadığı bir maç için tahminde bulundu. İspanyol medyası ahtapota büyük ilgi gösterirken, İspanyol televizyonlarının Almanya'daki akvaryumdan canlı yayın yapması dikkati çekti. Televizyonda yapılan yorumlarda, 'Ne büyük haber... Evet dünya şampiyonuyuz' denildi.
 10. Son tahminlerde bulunması istenen Paul midyelerin akvaryuma indirilmesi ardından önce Almaya'nın bayrağının bulunduğu kutuya yöneldi. Kahin ahtapot dakikalarca Uruguay kutusunun üzerinde beklerken bu hareketi Uruguay'ın öne geçeceği ve maça hakim olacağı olarak değerlendirildi. Dakikalarca süren bekleyiş ardından Paul Almanya'nın bayrağı ile işaretlenmiş kutuyu açarak içindeki midyeyi yedi. Bunun üzerine Almanya'nın maçı alarak 3’üncü olacağı değerlendirildi. Bugün oynanacak maç tahmininde bu kezde Almanya demiş bakalım bekleyip görecez
 11. Ben birinde yakalamıştım bu Ahtapotttan.Bi leğenin içine koydum bi müddet.Anında renk değişiyodu gözleride kocamandı..Biri bu yenir ama 100 ken yere çarpacanki yumuşasın diyodu.İlgilenmedim suya geri bırakmıştım.
 12. Hklsn portakallar kendilerini sıkmadılar zira Brezilyaya gösterdiği direnci yansıtmadılar.Uruguayın kapasitesi bu amaçları gidebildiği yere kadar gidebilmekti.Helal olsun Forlana takımı sırtlıyo adeta. Vanpersi bizim ispanyadanda Torres bal yapmayan böcük gibiler.Ama bu akşam Torresden çıkış beklyorum artık. --- Sonraki mesaj --- Tv 8 deki Fikret enginde itiraf ediyodu geçen bizden iyi biliyo diye.Bide bu hayvanlarusun 8 beyni 3 kalbi var diye anatomik bilgi veriyodu.Şahsen ööleyse bu hayvanat bendende akıllı yaa
 13. Yok yok bi Davut Villa bile yeter Almanlara
 14. Kahin ahtapot, İspanya'nın yarın akşam oynanacak yarı final maçında Almanya'yı yeneceği yönünde tahminde bulundu. Almanya'nın Oberhausen şehrindeki "Sea Lİfe" isimli akvaryumda beslenen 2 yaşındaki ahtapot "Paul", içlerinde midye bulunan Alman ve İspanyol bayraklı plastik kutulardan üzerinde İspanya bayrağı olanı açarak, "Bu maçı İspanya kazanacak" dedi. "Paul"ün tahmini, Alman televizyonlarından da canlı olarak yayınlandı. "Paul" daha önceki tahminlerinde Almanya'nın Sırbistan'a mağlup olacağı, Avustralya, Gana, İngiltere ve Arjantin maçlarını kazanacağı yönünde öngörüde bulunmuştu. İngiltere'de dünyaya gelen ancak Almanya'da yetiştirilen "Paul", 2008 Avrupa Şampiyonası'nda sadece Almanya-İspanya arasında oynanan final maçında yanılarak, tahminlerinin yüzde 80'ininde başarı sağlamıştı. Paul, bu maçı Almanya'nın kazanacağını tahmin etmiş ancak kupaya uzanan taraf İspanya olmuştu. Bu kafadan bacaklı bu kez Almanya dememiş.Benimde hoşuma gitti zira ispanyolların futbolu daha çok hoşuma gidiyo.Akşam göreceğiz elbet.
 15. Bu ahtapot Dünya Kupası maçlarını biliyor! Dünya kupası çılgınlığı Almanya'da farklı bir boyuta taşındı. Almanlar, milli takımlarının maçları öncesi fal baktırıyor. Falcıya gelince, o bir ahtapot. En son İngiltere maçında Almanya'nın galibiyetini bilen ahtapot Paul, bu kez de Arjantin maçı için iş başındaydı. Kupanın falcısı ahtapot yine iş başında. Almanya'nın gruptan çıktığı iki maçı doğru tahmin etti. Ardından da İngiltere-Almanya maçında yine yanılmadı. Panzerlerin 4-1'lik farklı galibiyetini önceden haber verdi. İnanılası güç ama Almanya'da dünya kupasında milli takımın ardından en büyük yıldız bir ahtapot. Kupa falcısı olarak tahminlerine başvurulan kahin ahtapot Paul. Ahtapot Paul, şimdi de Almanya-Arjantin maçı için fal baktı. Erken final niteliğindeki çeyrek final maçının zorluğu, ahtapot Paul'un tahminine de yansıdı. Paul, yaklaşık 1 saat bekledikten sonra tahminini yapabildi. Ahtapot Paul, içi yiyecek dolu Alman ve Arjantin bayraklı iki kutudan üzerinde Alman bayrağı olanı seçti. Yani, kahin ahtapot Paul'e göre, Almanya-Arjantin maçının galibi de İngiltere maçında olduğu gibi panzerler olacak. Ahtapot Paul, yine panzerler dedi ama yarı finale Almanya mı yoksa Arjantin mi çıkacak cumartesi günü belli olacak.
×
×
 • Create New...