Jump to content

Adanus01

Üye
 • Content Count

  5,466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Adanus01

 1. Bende her sene toplayıp yaptırırım asma yaprağıyla karışık pişiriyorlar dolmasını.Dut yaprağı asmaya nazaran daha yumuşak ve talı oluyor.Sararkende daha kolay sarılıyor geniş olduğu için.(ben bile sarabiliyorum )Özellikle Mayıs ayında toplamayı yeğliyorum.Zira dalların en uç kısımlarındaki parlak ,körpe ve iricelerini seçiyorum. O vakit kart ve damarlı olmuyorlar
 2. Şubatta minyatür gül çeliklemesi yaptım.Kırmızı ve pembe olanların yüzde 80'i tuttu.15 tane turuncu çeliklerimse hepsi tomurcuk vermesine rağmen hepsi kurudu şimdi Ama yılmayıp seneye tekrar deneyeceğim İNŞALLAH.
 3. Yarın ayın 16'sı.İstatik tahminlerinl karşılaştıracağım bak.
 4. Çintilecek çekirdeklerini göremedim
 5. Üye olursam buralar ilerde çok değer kazanır kiraya felan veririm sanıyodum
 6. Teşekkürler Allah razıolsun kardeş.Yeğenlerininde olur inşallah Rabbim onlarada tatdırsın evlat sevgisini.İnanıyorumki herşeyin bir vakti zamanı var ben 5 yıl bekledim Rabbim ziyadesiyle lütfetti.
 7. Allah razı olsun Renan Rabbim en güzellerini herkesin kalbine göre versin.
 8. Aslı varsa güzel taktikmiş deneyecem bunu üçünden biri uyusun yeter ne ala.Diğer ikisini ikiz bebek arabasına attımmı 30 metre gitmeden 30 saniyede uyutabiliyorum zaten.
 9. Evet bebişlerim üçüz oldu maşallah. Dakika farkına göre sıralamaları : Melike-Muhammet-Mustafa. Bir batında kurtulup 5 kişilik kalabalık aile oluverdik.
 10. Teşekkürler Nurlan kardeş.Allah hepimizin yavrularını esirgesin. Eyvallah Renan cümlemizinkini bağışlasın İnşallah. Ehh artık ikiz gibi birşey diyelim artık çünkü ikisi birbirine çok benziyor.(Dip not: alıştıra alıştıra sayı veriyorum)
 11. Her biberondan sonra 3-5 çay kaşğı kaynayıp soğumuş su veriyorum dil üstündeki süt pamuklanması dağılsın diye.68 günlük oldular.Şimdiye kadarda suyun bir zararı olmadı.
 12. eyvallah ivy sakıncası yok Allah esirgesin hepsini Bebişler desen daa doğru olacaktı Hamdolsun kızda var erkekte
 13. güzel taktikmiş deneyecen bunu tutmazsa da biberon garanti susturuyor
 14. teşekkürler kardeşim bilmukabele teşekkürler Berre hayırlı evlatlar olurlar inşallah teşekkürler kardeş hep beraber inşallah teşekkürler kardeş cümlemiziniyle beraber inşallah
 15. Eyvallah Renan teşekkürler hep beraber inşallah.
 16. Siteye girme fırsatı bulamıyorum zaman su misali.İlk Babalığı tattdığım an, tarih 29.05.2019 ,saat 11-31 itibarıyla.Rabbime sonsuz şükürler olsun.Yüce Mevlam isteyenlere benden fazla 2 mislini versin İnşallah.( önemli dip notumuz: ilgilenenlere 2 misli kasıttan kastımız daa sonra açıklayacağımız sebeblerden mütevellit 2 kere düşünmeyi salık veririz)
 17. Adanus01

  Eskiden

  eskiden hatta çok ama çok eskiden bu siteye ne kadar takılırdık
 18. geçen almanyayı bugün hollandayı tutmuşsun.2 maçtada hüsrana uğradın. senden ricam bu sezon benim takım Trabzonu destekleme noolur.
 19. Evet akıllı akıllı otur maçını izle.Paniğe heycana gerek duymaksızın güzel futbolun tadını çıkar.Haydi matadorlar oleeey.
 20. Yok dememiş.Ahtapotlar konuşamıyoki zaten Amma illa oynarım diyosan sende ispanya şampiyon olur seçeneğini kullan.120 dakkada ve penaltılara bie kalsan ispanya her halukarda kupaya uzansa kaybın yok.
 21. Almanya'nın Oberhausen kentindeki Deniz Canlıları Merkezi'nde yaşayan ve Dünya Kupası'nda Almanya ile yaptığı tahminlerin hepsini doğru bilerek ünlenen ahtapot Paul, 11 Temmuz Pazar günü Hollanda ve İspanya arasında oynanacak finali maçı için İspanya'nın kazanacağı tahmininde bulundu. İspanya'nın Almanya'yı eleyeceğini de tahmin ettiği için İspanyol hükümetince espri konusu olan, 'Özel koruma altına alınması ya da İspanya'ya getirilip ulusal kahraman ilan edilmesi' bile önerilen ahtapot Paul, yine İspanyolları sevindiren bir tahminde bulundu. Akvaryumda iki ülkenin bayraklarını taşıyan, içinde midye olan plastik kutulardan İspanya bayrağının olduğu kutuyu seçen ahtapot Paul, ilk defa Almanya'nın olmadığı bir maç için tahminde bulundu. İspanyol medyası ahtapota büyük ilgi gösterirken, İspanyol televizyonlarının Almanya'daki akvaryumdan canlı yayın yapması dikkati çekti. Televizyonda yapılan yorumlarda, 'Ne büyük haber... Evet dünya şampiyonuyuz' denildi.
 22. Son tahminlerde bulunması istenen Paul midyelerin akvaryuma indirilmesi ardından önce Almaya'nın bayrağının bulunduğu kutuya yöneldi. Kahin ahtapot dakikalarca Uruguay kutusunun üzerinde beklerken bu hareketi Uruguay'ın öne geçeceği ve maça hakim olacağı olarak değerlendirildi. Dakikalarca süren bekleyiş ardından Paul Almanya'nın bayrağı ile işaretlenmiş kutuyu açarak içindeki midyeyi yedi. Bunun üzerine Almanya'nın maçı alarak 3’üncü olacağı değerlendirildi. Bugün oynanacak maç tahmininde bu kezde Almanya demiş bakalım bekleyip görecez
 23. Ben birinde yakalamıştım bu Ahtapotttan.Bi leğenin içine koydum bi müddet.Anında renk değişiyodu gözleride kocamandı..Biri bu yenir ama 100 ken yere çarpacanki yumuşasın diyodu.İlgilenmedim suya geri bırakmıştım.
×
×
 • Create New...