Jump to content

burcin01

Üye
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by burcin01


 1. Enes'den (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre, Resûlüllah Sal-lallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu:

  "Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehû sehlen ve ente tecalü'l-hazne izi şi'te sehlen"

  (Allah'ım! Senin kolay kıldığından başka bir kolay yoktur Sen dilediğin zaman, zor (sert ve katı) oianı, kolay ve yumuşak yaparsın"

   

  Ben bedensel engelliyim, memur oldum. İşe gelip giderken otobüse mecbur kaldım servis olmadığından. Otobüse inip binerken bana birinin yardım etmesi gerekiyor. İlk zamanlar çok zorlandım. sonra bu duayı ezberlemiştim önceden.

   

  Evin kapsından durağa kadar içimden bu duayı okumaya başladığım günden beri hiç sıkıntı çekmedim. Herkes yardım etmek için seferber olmnaya başladı.

   

  Birde durakta beklerken 3 defa "Ey Allahın kulları bana yardım edin" diyorum. Bir yardımcı kul geliyor muhakkak.

   

  Hakkını ödeyemem şükrü kardeş. Rabbim bütün sıkıntılarını gidersin inşaallah.


 2. Abdestli olarak üç ayetel kürsi okuyup ardından YA HAYYU YAKAYYUM YA BEDİASSEMAVATİ YA ZELCELALİ VEL İKRAM .. dedikten sonra ey ALLAH'ım Falanca Kişinin Bana Karşı Dilini Bağla Ağzını Kilitle Hakkımda Hayır ve İyi

  İyilikten Başka Birşey Konuşmasın Diye Dua Edin Sonucu Gözleyin Bakın Neler Göreceksiniz ...Hergün Okumanız Lazım Birde Falanca Yerine Kişinin İsmi Gelecek..

   

   

  Hepsinin yerine sadece bunu yapın ama keyfi yapılmaz zordaysanız yapın günahı büyüktür

   

  asla büyü değildir..

   

  Kaç defa okuyacağız?


 3. Güzel dilewklerinize ve dualarınıza yürekten amin diyorum. Rabbim sizede istediğiniz herşeyi gani gani versin inşallah.

   

  Hayatımda 1 tane görücüm oldu ondan sonra olmamıştı. inanıyorum ki bundan sonra olacaktır Allah izin verirse :)

   

  sevgili burcin01

  Dilerim maaşına el konmaz, ancak en kötü ihtimalle olsa bile kanunen maaşının ancak üçte birine el konulabilir ve üçte ikisi sana kalır.

   

  ben bu kanunu bilmiyordum, 4 bankada kredi var ve ödenmezse banka el koyar diye uykularım kaçıyordu. çok rahatladım.

  sen beni nasıl rahatlattıysan rabbimde seni rahatlatsın inşaallah...


 4. merhaba bütün lahuti üyelerine, Allah sizden razı olsun...

   

  2001 temmuzunda babamı kaybettim. 2006 yılında üniversiteyi bitirdim. Okurken 2. sınıfta annem ablama babamdan kalan parayla bir giyim mağazası açtı. okulum biter bitmez mağğazanın açılmasına hep muhalefet olmama rahmen beni pc başına oturttular. O kadar acı çektim ki, hergün ağlayarak mağazaya gider hergün ağlayarak gelirdim. çünkü benim hedeflerim vardı yapmalıydım onları... ve lafta hep bu senin de mağazan deniliyordu ama dış kapının mandalı gibiydim. herşey ablama aitti. ablam soranlara bu benim mağazam deyince ben yerin dibine giriyordum.

   

  İşte yeni mağazacılık programı aldılar hergün eğitimler veriliyordu bana. bu esnada ben eriyip akıyordum., istemiyordum.

  dışardan görünüşüm bu kız hiçbirşey yapamaz, anne abla yanında böyle biri olaarak görünüyordum ve bu düşünce beni yeyip bitiriyordu. çünkü ben bedensel engelliyim. zaten bilirsiniz engellilere olan bakış açılarını. sağlığım iyice boızulmuştu.

   

  sonra bu siteyle tanıştım ve çok değerli birkaç üyesiyle tanıştım. burdaki ve verilen dualarla ayakta kalabiliyordum. 2008 mart ayında kapandım. namazım ve dualaarım herşeyimdi.

   

  artık yavaş yavaş anlamaya başlamışlardı annem ve ablam beni kaybetiyorlardı yoksa. babamdan geriye kalan 2 ev ve 1 dükkan satıldı. ve bunlar üzzerimde benimde söz sahibi olmama rağmen satldı. hiç birşey demedim.her gün faize battık. çünkü işi bilmiyordu ablam. eşide başka işle uğraşıyordu.

   

  bir personel için çok kavgalar ettik ve ablam ve annem personelinn tarafını tuttu ve mağazadan uzaklaştım eve kapandım.

   

  başladım büyük bir inançla dualar etmeye. her gece 152 inşirah, evliya duası, havashocanın verdiği dualar ve en önemlisi de celcelutiye duası. daha sayamadığım dualar... deliler gibi okuyordum önüme gelen her duayı.

   

   

  Allah önüme milli eğitimin özürlü personel alımı fırsatını getirdi. memur olmam için sınavdan yüksek puan almaydım. çok çalıştım ama dualarımı hiç bırakmadım. sınav öncesi gece 4 celcelutiye okudum. sınava girdiğimde yardımcı öğretmende örtülüydü ve koddlamamı o yaptı.

   

  Puanım geldi. 84. önce puanlar açıklandı 2 hafta soonrada atanma durumum belli olacaktı. çok sınırda bir puandı bu. yine bu sitede okuduğum hergün 1 tane attırarak fetih suresini okudum. ve her namazdan sonra 5 kere yunus 54, 55, 56. surelerini hiç bırakmadım birde bırakmadığım 19'lu hacet duası...

   

  3 hafta önce gece 1 de internette sınav sonucum açıklandı.

  ve "kadrolu olarak atandınız" yazıyordu....:)

   

  Sevincimi size anlatamam. nasıl bir duygudur bu tarif edilmez. artık benimde işim var ve annem ablam olmadan bir iş yaşamı beni bekliyor bayramdan sonra.

   

  Yalnız sevincimi kursağğımda bırakacak bir sorunum var. mağazanın durumu o kadar kötüye gitti ki gaflet mi dersiniz acıma mı derdiniz nasıl adlandırılsınız beni bilmiyorum ama 500 bin kredi çektim üstüme ablamın baaskılarıyla :( :(

   

  ve şuanda mağğazanın ekonomisi eniştemin elinde. hamdolsunki eniştemin işleri iyi de yavaş yavaş borçlar ödeniyor.

   

  Ama benim isteğim benim üstümdeki krediler biranda bitsin. hepsi temizlensin.maaşıma el koymalarından çok korkuyorum. Fakat hangi duaları yapacağımı bilmiyorum... Çünkü borçları eniştem ödüyor ve eniştemde okumaz benim okumam gerekiyor.

   

  Bana bu konuda yardım eder misiniz? Çok ihtiyacım var yardımınıza.....


 5. Allah'ın hangi adı neye şifa verir?

   

  Tez: Hastalık, öfke, nefret, kıskançlık, korku içimizde öldürücü bir zehir oluşturur

   

  Antitez: Bu zehrin en büyük panzehiri Esmaül Hüsna'dır.

   

  Niyazi Altılar'ın Hayatın Büyük Sırrı 5. Element adlı kitabı geçtiğimiz aylarda kitapçı raflarında yerini aldı. Dini içerikli bir bireysel gelişim ve moral motivasyon kitabı olan eser benzerlerinden bir hayli farklı.

   

  Kendisini sosyolog yazar ve liderlik uzmanı olarak tanımlayan Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Niyazi Altılar'ın İslami literatürle kaleme aldığı eserinin bölüm başlıkları, 'evrendeki ilahi sır, içimizdeki ilahi sır, hayatın büyük sırrı, sevginin birleştirici gücü, sevginin iyileştirici gücü, sevginin geliştirici gücü, bilgelik kaynağı sevgi, özgürlük kaynağı sevgi, sonsuzluk kaynağı sevgi, kendimizi sevmeyi öğrenmek, hayatı sevmeyi öğrenmek, evrensel yasa: çekim yasası, affetmek ve sevgi yasası, iyi niyet ve sevgi yasası, dürüstlük ve sevgi yasası, kozmik bilinç ve 5. element, koşulsuz sevgi ve 5. element, Yunus Emre ve koşulsuz sevgi ... şeklinde adlandırılmış...

   

  Kendi adına açılmış bir de internet sitesi bulunan yazarın eserindeki en ilginç bölüm ise hiç kuşkusuz Allah'ın güzel isimlerinin evreni şekillendiren özelliklere sahip olduğunu hatırlatması ve onlanın şifa kaynağı olarak kullanılabileceğini belirtmesi. Yazarın Oksiyen yayınlarından çıkan eserine göre her isim değişik organlar için şifa kaynağı hükmünde.

   

  Ünlü İslam alimlerinden Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Mukaddime adlı eserinde zirveye çıkan haliyle şahit olduğumuz tarzda dini bilgilerin günün bilimsel verileri ışığında harmanlanmasıyla halkın da anlayacağı tarzda sadeleştirilmesinden oluşan yazım tarzı bu eserde en modern şekliyle okurlara sunuluyor.

   

  Esmaül Hüsna için "bedeni ve zihni, öfke, nefret, eleştiri, hüzün, pişmanlık, kıskançlık, korku ve günah duygusundan meydana gelen zehirleri temizleyen en etkili güçtür. Hastalık genelde bedenin herhangi bir yerinde enerjinin işlevini yapmaması sonucunda oluşur. Öfkelendiğimizde, bedenimizde öldürücü bir zehir meydana gelir. Eğer bu zehir nötralize edilmezse bazen uzun vadede ölümle sonuçlanır.İşte bu zehrin de en büyük panzehiri Esmaül Hüsna'dır" tarifini yapan yazar bazı rahatsızlıkları ve onlara iyi gelecek adları listeliyor;

  İşte bazı rahatsızlıklar ve ona şifa verecek Esmaül Hünsa:

   

  Kulak için: EsSemi

  Omurga için: El Cabbar

  Saç için: El Bedi'

  Adaleler için: El Kavi

  Kalp Kasları için: ErRezzak

  Atardamarlar için: El Cabbar

  Kanser için: Celle Celaluhu

  Burun için: Latif- Ğani- Rahim

  Bacak için: ErRafi'

  Göz - damarları için:El Muteal

  Kolon için: ErRauf

  Karaciğer için: En Nafi'

  Prostat için: ErReşid

  Yağ keseleri için: En Nafi'

  İdrar kesesi için: El Hadi

  Akciğerler için: ErRazık

  Kemikler için:En Nafi

  Dizler için: ErRauf

  Saç Kepeği için: Celle Celaluhu

  Kalp için: En Nur

  Kalp Damarı için: El Vahhab

  Sinirler için: El Muğni

  Migren için: El Ğani

  Guatr için. El Cabbar

  Göz için: EnNur-Basir-Vahhab

  Mide için: ErRezzak

  Böbrek için: El Hayy

  Bağırsaklar için: EsSabur

  Pankreas-Şeker hastalığı için: El Bari

  Rahim için: El Halik

  Romatizma için: El Muheymin

  Ğudde teymusiyye için: El Kavi

  Göz Siniri için: EzZahir

  Tansiyon için: El Hafid

   

  Yazar eserinde, "türlü ihtiyaçların giderilmesine yönelik şu zikir tekniklerini deneyebilirsiniz" tavsiyesinde de bulunuyor:

   

  Sağlıklı bir ömür için El- Vasi

  İyi bir idareci olmak için El-Vali

  Yeni bir iş kurmak için El-Hakim

  Küsleri barıştırmak için El- Cami

  Bolluk ve bereket için El- Hamid

  Bedenen güçlü olmak için El- Kaviy

  Sevmek ve sevilmek için El- Vedud

  Daima yükselmek için El- Mukkadim

  Birinin elinizden tutması için El-Veli

  Her meselenin çözümü için Ez- Zahir

  Birilerine iyilik yapmak için El- Latif

  İlim ve irfanınızın artması için EL-Alim

  Cesur ve atılgan olmak için El r11;Kahhar

  Alacaklarınızı tahsil etmek için El-Bais

  Hafızanızın kuvvetlenmesi için El- Habir

  İzzet ve şerefinizin artması için El- Mecid

  Ağır hastalıklardan korunmak içi El-Mümin

  İkna kabiliyetinizin yükselmesi için El- Azim

  Kaybettiğiniz bir şeyi bulmak için El- Vacid

  Üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmak için El Halik

  Yaşamda neşeli ve enerjik olmak için El-Hayy

  İşlerinizde daha başarılı olmak için El- Muhyi

  Kötü alışkanlıklardan kurtulma için Er- Reşit

  Kötü birinin uzaklaştırılması için El- Muahhir

  Zekanızın daha kuvvetli olması için El- Muhsi

  Herhangi bir hedefe ulaşmak için El- Musavvir

  Eşinizle aranızın daha iyi olması için El- Muksit

  Hatırı sayılır insanların sizi sevmesi için El- Vali

  Şansınızın ve talihinizin açılması için Eş- Şekkkur

  Elinizdeki fırsatları değerlendirmek için El- Muid

  Elinizdeki bir şeyi muhafaza etmek için Er-Rakib

  İhtiyacınız olan bir şeyi elde etmek için El- Mukit

  İnsanlardan hürmet ve saygı görmek için El- Kebir

  Sizde eksik olan bir şeyi tamamlamak için El- Mukit

  Arzu ve isteklerinizin kabul olunması için El- Mucib

  İşinizde yükselmek ve kariyer yapmak için Er- Rafi

  Çocuklarınızın size daha itaatkar olması için El- Hadi

  Maddi ve manevi anlamda güçlü olmak için El- Metin

  Sizde eksik olan bir şeyin tamamlanması için El- Cebbar

  Şefkatli ve merhametli olmak için ER-Rahim, Er-Rahman

  Aranız açık bir arkadaşınızla barışmak için Celle Celelahü

  İnsanlar arasında başı dik ve alnı açık gezmek için El- Hasib

  Size zarar verecek kişilerin sizden uzaklaşması için Ed- Darr

  Başkalarını duygu ve düşüncelerini anlamak için El Müheymin

  Birinin gücü ve varlığı karşısında zayıf kalmamak için El-Müzill

  Başladığınız bir işi başarıyla sonuna kadar götürmek için El-Vekil

  Zihinsel,ruhsal ve bedensel olarak organize olmak için El-Kayyum

  Herhangi bir konuda haklı olduğunuzu ispatlamak için El- Hakem

  Birine yaptırmak istediğiniz işinizin kolaylıkla olması için El-Rezzak

  Maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşmemek için El-Muğni, En-Nafi

  Olmadık yerden başınıza felaketlerin gelmemesi için El -Mani, Es-Selam

   

  "Esmâ'ul hüsnâ bilgisi, Allah-âlem ilişkisine ışık tutması ve sonuçta Allah'ı tanıtması açısından önem taşımaktadır" diyen yazar Niyazi Altılar, Esmaül Hüsna'nın insanı mutluluğa, huzura, sağlığa ve başarıya ulaştıran bir enerji ve şifa kaynağı olduğunu savunuyor ve özelliklerini şöyle sıralıyor:

   

  "Esmaül Hüsna, insanın içinde eksik olan enerjileri tamamlar, zarar veren negatif enerjileri de yok eder ve kişiyi rahatlatır.Çünkü Esmaül Hüsna;Sizde Allah hakkında yücelik ve aşkınlık hissi uyandırır.Kalplere huzur ve sükûn verir, lütuf ve rahmet ümidi telkin eder.

   

  Esmaül Hüsna, fiziksel, psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.

   

  Yüce Yaratıcı, kâinat ağacının meyvesi olan insanın kalbini kendine bir nevi arş yapmış, Hadis-i Kudsîde "Yere göğe sığmam, mü'min kulumun kalbine sığarım" buyurarak ona ne kadar önem verdiğini çok açık bir şekilde göstermiş. Bu sebeple insan kalbi de yalnız ve yalnız Ona yönelmekle ve Onunla olmakla huzura erebiliyor.

   

  Kur'an-ı Kerim'de, "Dikkat edin! Kalpler ancak Allah'ın zikri ile mutmain olur, huzura kavuşur!" (Ra'd Suresi, Ayet:28)"

   

  (Haber 7)

  • Like 1

 6. Bir çok kişi bu olayın peşinde işte. Ama ne gariptirki dualarının kabul olmamasının en büyük sebebide budur aslında. Yani kesin kabul olan bir dua arayan kimse tevekkül etmeyi değilde, istediğinin her ne pahasına olursa olsun gerçekleşmesi peşindedir. Bu anlayış duanın kabul olmamasına sebeb oluyor işte

   

  Bir üstadımın geçenlerde anlattığı misal geldi aklıma.

   

  Nasrettin hocaya sormuşlar:

   

  "Hocam, Allah ile aran nasıl?"

   

  Nasrettin hoca hiç düşünmeden cevap verir:

   

  "Neden kötü olsunki? Hep 'O'nun dediği oluyor. Bende razı oluyorum"

   

  İşte duasının kesin kabul olmasını uman kimsenin en dikkatle algılaması gereken husustur bu.

  Siz belkide az önce bu sitedeydiniz ve "kesin kabul olan dualar" başlığını görünce aklınızda bir ışık yandı ve okumaktan zarar gelmez düşüncesiyle hemen tıkladınız. Veya belkide google da "kesin kabul olan dualar" yazarak bu siteyi buldunuz. İşte bu her iki olasılıkta sizin şuanda dualarınızın kabul olmasını engelleyen bir düşünce biçimini beslediğinize çok açık delildir. Teslimiyettedir sır

  Çok azımızın anlayıp yapabildiği "teslimiyet"....

   

   

  .

  • Like 2
×
×
 • Create New...