Jump to content

ege

Üye
 • Content Count

  3,994
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Everything posted by ege

 1. Yanı yazdıklarınızı doğru olarak kabul etsem de, uzun süre gülmeden edemedim. O ne demek öyle ya 'intihar edersen susacağım'' Ya bu vesveseci ses çok komik bir şey! ya da zekânızla alay ediyor. Bir kaç seçenek daha yazacaktım aslında ama, zapt ettim kendimi.
 2. Formatlattırdığınıza göre, yazılım kaynaklı olabilir. Hiç boşuna uğraşmayın, markanızın müşteri hizmetlerini arayıp teknik destek alın, en uzman kişiler onlar. Tamire vermeden yapılacak işlemler varsa onlar sizi yönlendirir. sokak arası tamircilerin çoğu bu işten anlamıyor, ek iş olarak ne kazansam kâr amacı ile yapıyorlar. Siz siz olun, kendi servisinden başka yere vermeyin, 3 gün geç, 3 kuruş fazla olsun, ama sağlam olsun. Ben de zamanında çok çektim çünkü.
 3. Allah size güç ve sabır versin kardeşim.
 4. Her şey didikler, her şeyi büyütür,sürekli konuşur,kibirli, asla kendinde hata görmeyen, öfke kontrolü olmayan, bağırıp çağıran, hakaret eden, küfür eden, insanların içinde eşini rezil eden. cimri, aç gözlü, inciten, kıran, eşinin ihtiyaçlarını karşılarken zorluk çıkaran, birine sadaka ya da yardımda bulunmayan biridir ama, özünde iyi biridir eşim! Bismillahirrahmanirrahim (Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla) Sanırım kavram karmaşası yaşadım okurken. Allah'ım aklıma mukayyet ol. Eşinizin ıslah olmasından öte, hata muhtemelen sizde, en başından itibaren ipleri tamamen ona vermişsiniz. Al beni yönet demişsiniz, o da iyi kötü aklınca yönetiyor. Bunu insanlarla paylaştığınıza göre, dibe vurmuşsunuz demektir. okuyup üflemekle olmaz bu tarz şeyler. Öncelikle bir şekilde tavır koyun, kişiliğinizi koyun ortaya.
 5. Ne sayını, ne vidası Bence önce bir mesaj at telefondan, onu özlediğini söyle. Seviyorsa dönecektir, sevmiyorsa küfredersin
 6. Muhteşem ama değil mi? Bu dizi oyuncularına öyle adapte oldum ki, Altın Kelebek ödüllerinde Sinan Ataberk ödül aldığında, Poyraz ayağa kalkıp ağlayarak alkışladı, Sinan Poyraz'ın yanına değil de, kendi babası ennesinin yanına gidince yadırgadım
 7. Yemin ederim ki, bu dizinin repliklerinden ayrı bir dizi daha çıkar Bayılıyorum repliklerine, sırf kurdukları cümlelerden dolayı oturup izliyorum. Sırf Poyraz değil ki, bütün oyuncular ayrı bir filozof yahu
 8. Az önce aklıma geldi ve şu an hâlâ şoktayım. Teyzem bana bir kaç adet şekerleme verip , "birini sen ye, diğerini kim yerse sana aşık olur" demişti. Şakalaşıyor sandım ama yine de almak istemedim, ısrar edince alıp cebime attım. Bir kaç gün sonra montumun cebinde olduğunu farkettim, kendi kendime gülüp tanıdığım en suratsız ve çirkin hatta bir o kadar gıcık birine verdim gayri ihtiyari, o da alıp yedi, ve 4 yıldır bu kızdan kurtulamadım. Ne yapmam lazım? Yardım lütfen.
 9. Ali Gaffar Okkan, (d. 1952, Hendek, Sakarya - ö. 24 Ocak 2001, Diyarbakır) Diyarbakır Emniyet Müdürü iken halen fâili meçhul olan bir suikast sonucu şehit olan polis müdürü. Ali Gaffar Okkan, Sakarya ilinin Hendek ilçesinde 1952 yılında doğdu. 30 Eylül 1970 tarihinde Polis Koleji'nden, 29 Eylül 1973 tarihinde Polis Akademisi'nden mezun olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne Komiser Yardımcısı olarak atandı. Bu ilde Emniyet Âmirliği rütbesine kadar çeşitli birimlerde görev yaptıktan sonra, 1983 yılında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanarak, 1985 yılında şube müdürlüğüne terfî etti. 1986 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev aldı. Bu ilde 1992 yılında Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. 6 Aralık 1993 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfî ederek Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Bu arada İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu. Kars Emniyet Müdürü iken, Diyarbakır gibi yıllarca PKK ve Hizbullah terörünün ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir ile emniyet müdürü olarak atandı. Hüseyin Velioğlu'nun İstanbul Beykoz'daki villasına yapılan baskında büyük rolü vardı. Gaffar Okkan, Hizbullah'ın çökertilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Kadın polisler Diyarbakır'da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. Gaffar Okkan; İki küçük otomobil aldı ve mavi-beyaza boyattı, İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim ediyor, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar götürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan'ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi. Suikast Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makâmından Valilik Binası'na makam aracıyla seyir hâlinde iken, Sezâi Karakoç Bulvarı üzerinde Et Balık Kurumu ile Eflâtun Park arasında, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi. Emniyet Müdürü'nün öldürülmesine tepki gösteren Diyarbakır halkı, cenazenin olduğu gün kepenk kapattı ve şehrin sokaklarında protesto yürüyüşü yaptı. Bu cinâyet hâlâ çözülememiş olmakla birlikte, ya Hizbullah ya da JİTEM tarafından işlenildiği iddia edilmektedir.Hakkında pek çok gazete yazısı ve kitap yazıldı. Ayrıca Gaffar Okkan'ın hayatını ve bu suikastı konu alan "3310 Öldürüldü" isimli kitap Emrah Gürkan tarafından kaleme alındı.
 10. Mail adresleri düzenlenip güncellendi. Mağdur olan kim varsa,bu maillerle seslerini duyurmalarına yardımcı olacağız. Bende yolladım. İnşallah sesinizi duyarlar.
×
×
 • Create New...