Jump to content

bendeki.sen

Üye
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by bendeki.sen


 1. Namaz arkasından 100 defa ya da hacet namazının ardından okumanın çok etkili olduğu söyleniyor.

  sağol canım.. benim alıntı yaptığım sitede nasıl okunduğu yazmıyordu. ben hemen paylaştım buradan bilenler mutlaka yazarlar ve bilmeyenler öğrenir diye düşündüm..


 2. arkadaşlar bu dua sitede var mı bilmiyorum ama ben göünce sizlerle paylaşmak istedim..

  Bismillahirahmanirrahim. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. Allahümme inni eselüke ya kadimü. ya daimü ya ferdü ya vitru ya ehadü ya samedü ya hayyu ya kayyumü ya zel celali vel ikram fein tevellev fekul hasbiyallahu la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim.


 3. birinden iki şey rica edeceksiniz (yadaondan yapmasını istediginiz şeyler var),yanına gittiniz ilk ricanızı söylediniz.sonra dışarı çıkıp kapıyı çalarak ikinci ricanızı söylemek üzere tekrarmı çıkarsınız karşısına....hacet namazı zaten hacetler için kılınır,bir yada iki yada üç hacet ne farkedecek..arz ettiğiniz makam tek..he kılmak istersiniz bir dilek için 100 rekat kılarsınız o başka..ama böyle kesin kati kuralları kim koyuyor anlamış degilim...tabi yanlışda anlaşılmasın fazladan namaz kılmayın gibi bir şey demiyorum.sadece olmaz diye kesin kati konuşmamak lazım...
  iSevgili incisel yaptığın benzetme normal hayatta uygulanan bir durum. oysa bir Rabbimizin huzuruna çıkıp, olmasını istediğimiz özel bir dileğimiz için ricada bulunup yalvarıyoruz. sen hacet namazını kılıp varsa 10-15 dileğini el açıp istersin ama ben tek bir dileğim için 40 gün hacet namazı kılıp rabbimden diliyorum. varsa 2. dileğim ayrıca namaz kılarım ne kadar çok secde edersek o kadar rabbimize yakın oluruz. çünkü secde rabbine yakın olduğun andır.

 4. 7 defa okudum derken esmayı mı 7 kere söyleyip niyetinizi ettiniz. biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden allah razı olsun.

  Başa dönerek 7 defa aynı şekilde okudum demek istedim canım... malum biraz zahmet olmadan rahmet olmaz derler bizim buralarda...:)


 5. bunuda yapıyım barı sımdı baslayım ınsallh olur hadı bısmıllah

   

  bıraz once bıtırdım esmaları 3 kez cektım cok zor bı dılegım var ınsallah olur

  inşaallah canım olur. eğer çok zor bir dilekse 40 günlük hacet namazını kıl derim...


 6. bendeki.sen canım bu hacet namazını kılarken ben senden farklı olarak ikinci rekatta ayetel kürsi okumadan sadece fatihadan sonra ihlas felak nas okyorum böyle kılıyorum bişey fark edermi bi de sen hacet namazından sonra tesbihat yapmadan direk niyete mi geçiyosun

  Canım ben mutlaka okuyorum yazdığım duaları.. tespihatta yapıp sonra niyet ediyorum. eğer vaktim varsa kenzül arş duasıda okurum...

×
×
 • Create New...