Jump to content

beliza

Üye
 • Content Count

  1,783
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by beliza

 1. Şu zor günlerde belki okumak isteyen olur benim çok içime sinen bir dua
 2. Ahhh !i realy don’t know this story is true or not.but in the past many person who called theirself like an astronom exploit the weaknesses of others.So today the astronomy is not where it deserves.
 3. Dünya bu kadar kötü zamanlar geçirirken senin gerçekten kötü ve maharetli olmana hiç şaşırmıyorum...Bu demek değil ki normal karşılıyorum.Geçmiş tarihlerde de nice büyük kötülükler dünyaya salınıvermiş ama çok şükür ki evrenin en çok sevdiği şey yani denge gene sağlanmış.Bu sebeple şimdiden söyleyeyim güle güle kötülükler...
 4. Karşıdakinin bilgisini anlayamayan saygı duymayı bilmeyen ne yobaz ne cahildir.Bildiğin kibirlidir,pisliklidir.
 5. Dünyada iyi insalar da var.Lütfen iyiliklerine ve iyi kalmaya devam etsinler...
 6. Çok gerçekçi bir yorum gerçekten.Zaten astroloji eğitimi almış yada biraz bilgi sahibi olan biri sırf şu burcum şöyleyim diye konuşmaz.Malesef bu gibi konuşmalar astrolojiyi yanlış tanıtmaktan öteyede gitmez.Sizin gibi gerçek yorum yapan arkadaşlara bir astroloji öğrencisi olarak teşekkür ediyorum.
 7. Sırf konuşmak için konuşan ne kadar boş konuşma meraklısı var,her işin bir eğitimi var ve zamanımızda bunu en iyi şekilde gösteriyor.Bilgili insanlarla karşılaşmayı seçiyorum inşallah
 8. Böyle bir genelleme yapılması klasik batı astrolojisine göre çok mantıksız.Birincisi kişinin burcu dediğimiz sadece güneş ‘in bulunduğu burçtur ki bunun da ön planda olma sebebi etkili olmasından ziyade başka sebeplere dayanır.Ayrıca kişinin güneşi çok hissiyatlı sandığımız bir burçta ve 12 . Evde ise o hissiyat dışarı çıkamaz.Hadi normal evlerden birinde olsun ee diğer 6 tane klasik gezegen hava grubunda ise ne olacak?Element bazlı düşünürsek yazıda doğru olan yerler var.Fakat sadece kişi balık burcu vs. hissiyatlı demek yanlış bilgi çorbasıdır.Ancak doğum haritası bir bütün olarak değerlendirildikten sonra bu konuda bir ön görüde bulunmalıdır.
 9. Ah dünyanın frekansının düşüklüğü bağışıklığı da düşürdü sonunda,şimdi herkese iş düşüyor aslında zorunlu pozitif olmak!Affetmem gereken herkesi affetmeye hazırım.Bir sürü yobazın çoğalmasından belliydi zaten dünyanın böyle bir sınavdan geçeceği.Herkes dangur dungur konuşmaya birşeyler yapmaya o kadar alıştı ki normal karşılanır hale geldi!Neyse kendi kendimi doldurmayıp bir sürü dar ve geri kafalıya rağmen olumlu alana geçmeyi seçiyorum!inşallah!
 10. Şu reklamlarda yemek resimleri gösterenler,tarif verenler sosyal medyada bilmeden ne kadar günah alıyorlar hamilelerin ama kim takar ki ? Zaten takan olsa frekans bu kadar düşmezdi ? Düşüncesizlik ve boşvermiş o kadar normal ki ? Yazık ya bu dünyaya...Şahsen benim bir hakkım varsa ayırt etmeksizin orda burda yazan gösteren hepsine zehir zıkkım olsun!
 11. Tenim esmer,esmer ister Ah tenim esmer,esmer ister ....
 12. şu yemek reklamlarına tilt oluyorum,hamile olup da yapamayanlar ne olacak diye düşündükleri yok!Canı çeker mi çekmez mi?Gerçi ne düşüncesizlikler artık o kadar olağan hale geldi ki bunu kim düşünecek! Frekansı yüksek insanlarla karşılaşmayı seçiyorum,bilhassa da kendini övmeye bayılmayanlarla..
 13. EMDR nedir? ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing ) EMDR, Türkçe açılımıyla ‘Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme’, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır. EMDR nasıl çalışır? Günde yaklaşık 20 bin anıyı kaydediyoruz. Bu anıların bazıları olumlu, bazıları olumsuz, birçoğu ise önemsiz ve nötr olanlardan oluşuyor. Olumlu ve nötr anılar, bilgi işleme sürecinden normal bir şekilde geçip hafızaya atılır. Olumsuz ve travmatik anılar ise, tıpkı bilgisayara giren virüs gibi, bu süreci bozarlar. Bu anılar, anlamlandırma sürecinin normal çalışmasını engeller. Olumsuz anı, sadece geçmişte yaşamakla kalmıyor, etkisini hala ‘bugün’ yaşanmışçasına canlı olarak sürdürüyor. EMDR, bu tür anıların sağlıklı işlenmesini sağlayan fizyolojik temelli bir terapidir. Terapi sırasında, beynin sağ ve sol yarım küreleri uyarılarak, zamanında yapamadığı işlemin yapılmasını sağlar. Kilitli kalmış anı ile diğer anı ağları arasında ilişki kurulması, öğrenmenin sağlanarak bilginin adaptif bir şekilde depolanması ile mümkün olur. Kişi artık rahatsız olmaz ve anıyı yeni ve sağlıklı bir bakış açısıyla görür. EMDR olumsuz her şeyi unutturur mu? EMDR rahatsız edici, acı veren anıyı unutturmaz. Ancak terapi sonrası, bu acı yüzünden hissedilen öfke, korku, üzüntü, kaygı, hayal kırıklığı gibi tüm olumsuz duygulara karşı duyarsızlaştırır. Terapi nasıl gelişiyor? EMDR terapisinde 8 aşamalı, üç yönlü (geçmiş, şimdi, gelecek) bir protokol uygulanır. Hedef, geçmişte yaşanan anıların yeniden işlenerek duyarsızlaşmanın sağlanması, bugünkü semptomların tedavisi, kişinin gelecekte karşılaşacağı benzer sorunlar karşısında, kazandığı olumlu inanç ve duyguların geliştirdiği yeni bakış açısının yönlendirdiği davranışları gösterebilmesidir. EMDR ne kadar sürede etkili olur? Bazen tek seansta sorunun çözüldüğü gözlemlendiği, gibi bazen de daha uzun çalışma gerektirebilir. EMDR ile hangi sorunlar tedavi edilir? EMDR'ye göre psikolojik ve/veya psikosomatik rahatsızlıkların çoğunluğunun işlenmemiş anılara bağlı olması, klinik uygulama alanını giderek genişletmiş, birçok sorunun verimli ve hızlı bir şekilde tedavisinin sağlandığı görülmüştür. Bu alanlara örnek olarak kişilik bozuklukları, panik bozukluğu, kaygı bozuklukları, depresyon, yas, rahatsız edici anılar, fobiler, ağrı rahatsızlıkları, yeme bozuklukları, performans kaygısı, stres kontrolü, bağımlılıklar, cinsel ve/veya fiziksel taciz, beden algısı bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, davranış bozuklukları ve özgüven sorunları vb. alıntı
 14. Kafam pek bir karışık ya bu günler çabucak geçse keşke...
 15. Ben yarım limon ile seviyorum.Midesi bulananlara bilhassa hamilelere tavsiye ederim.Tuz oranını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.Şu kadar tuz koyuyorum diyemem çünkü an be an tuz isteğim değişiyor.Günde bir bardak bana yeterli geliyor.Kusmam fazla olduğu zamanlarda her gün bir bardak içiyordum mutlaka...
 16. Ufak çaplı bir şok yaşıyorum şuan.internetten aldığım bir kitabın yazarı ile aynı şehirde yaşıyormuşum...
 17. Tak sana yakışanı sana yakışanı... ne doyumsuz şeyler istetiyor bu reklam 10 tane pırlantayı napar ki bir insan..
 18. Şu haberleri izlememek lazım!kadınları ne olarak görüyorlar anlamıyorum.Bu duruma sebep olan ben bilmem beyim bilir mantığındaki kadınlar,ve gene niteliği tanımlanamaz diğer kadınlar çoğunlukta .Ey Allah’ım sen bu günleri kolay atlatmamızı sağla! Satürn oğlak nesli inşallah enerjisel frekansı yüksek,bakış açısı geniş,sürekli gelişen çalışan bir nesil olur!
 19. Hiç bir vasfı olmayıpta yanlışlıkla çocuk sahibi olmuşlara tilt oluyorum!
 20. Bebekler mis gibi tertemiz,ne kadar ilginç ki en olumsuzlar bile en başta bebek! En olumlularla karşılaşmayı seçiyorum!
 21. Her hali güzel her sözü şeker... Pek havalı hoş bir esmer ...
 22. kendi kendini öven insanlar,bir iyi huyun varsa bırak başkası söylesin...
 23. Aslan Halkı -Murry Hope (biraz ağır bir kitap)
 24. İstemediğim halde akıl verenler,ifrit olurum resmen!
 25. Evet çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum.Hatta bu sayede sigarayı bıraktım.Yeğenim doğduğunda mis gibi bebeksi kokardı benim içtiğim sigara kokusu ona gitmesin diye çok azaltmıştım.Üzerimizde fark etmiyoruz ama bir sürü dış toz ve giysi tozu siniyor.
×
×
 • Create New...