Jump to content

YAKAMOZ06

Üye
 • Content Count

  2,497
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Posts posted by YAKAMOZ06


 1. PALAUDIS, 20 saat önce yazdı:

  Bu darbe olayı onlar için lütuf. Khk ile ülke yönetiyor artık. Ses çıkaran olmayacak kafalarına göre yönetecekler ülkeyi. Mecliste ne isterlerse o olacak. 

  Siyasi ayak neden araştırılsın dendiğinde hayır dediler? Çünkü araştırılır ise akp tabelası kalır sadece!

  Reis nedir? 2 sene sonra kaybedince ne yapacaksın? Reis dediğiniz kaçacak o zaman Allah belasını versin diyeceksin!

  Bu gece fener tribünleri rte varken hep bir ağızdan İzmir Marşını söyledi sinirden delirmiştir zaten!

  Bu forumda şimdi fetö fetö diyenler yüzünden ben dahil kaç kişi ceza yedi. Bundan 7-8 yıl öncesine gitmeleri kafi. Zekeriya Öz'ü eleştirmek başlı başına suçtu.  

  Ben o gün sokağa çıkmadım. Karı koca kavgasının içine girmek istemedim. 

  • Like 1

 2. PALAUDIS, Şimdi yazdı:

  Ben  hepsine sosyal medyada yazıyorum Ivy kızıyor bana ama genede yüzlerine vuruyorum!

  Zaten cevaplayamadıkları için engelliyorlar!

  Korkmayın!

  Ben Allah'tan başka kimseden korkmam. Atatürk'ten de başka lider tanımam. Öğretmenlik mülakatında sorulan bir soru:''Reisin kim?'' 

  Aç gezerim onurumla yaşarım.  Bunun öteki dünyası da var.

   

  • Thanks 1

 3. PALAUDIS, 17.07.2017 - 23:10 yazdı:

   

  Kimse 249 şehidin silinmesi konusunu icra etmiyor. Akpliler böyle düşünüyor sadece. Askerlerin videolarını buraya koymak isterdim ama inan içler acısı! Videolar ve fotoğraflar var siz inanmasanızda!

   

  Akp niçin fetönün siyasi ayağı araştırılsın önergesine hayır oyu kullandı. Gerisini salla ... bunu mantıklı bir şekilde açıklayan bir kapı kulu çıkamaz! Çünkü siyasi ayak araştırılsa akpnin sadece tabelası kalır geriye.

   

  Bak bu günün en önemli olayı şerefsizce verilen AnıtKabir etrafındaki konutlaşma olayıdır.

   

  ATATÜRK'ü silebileceklerini zannediyorlar. Aslında cami duvarına işiyorlar! Net!

  Sorguladığınız an Fetöcü oluyorsunuz.  Oysa ilk ayet OKU diyor. Yani düşün, idrak et.

   

  • Like 1

 4. Ivy, 5 dakika önce yazdı:

  Lisans kitaplari da dahil olmak üzere nerdeyse tüm kitaplari alip çalıştım simdi melul melul bir köşede duruyorlar

  Konularda zten degisiklik olmuyor güncel olaylar dışında o nedenle de kitaplari artik birine vermeyi bile düşünüyorum 

  Ben bol bol test çözmüştüm. 88 netim vardı ve de bana yetiyordu. 2013'te de sıkıntımdan troid kanseri oldum. Ameliyat oldum. Ömür boyu hapla yaşıyorum. Şimdi ben hakkımı kime helal edeyim? Çok başarılı bir sınav oldu diyen reyize mi?


 5. кυвiŁαу, 35 dakika önce yazdı:

  Ben KPSS'yi sildim tamamen. Çünkü alabileceğim en yüksek not 80'den fazla değil. 2016 KPSS'den 77 aldım. Sözde FETÖ'den o kadar ihraç vardı, binlerce eleman alınacaktı. Hani nerede? Herhangi bir ön lisans mezunu için 13 tercih, Klasik lise mezunları için sadece 3 tercih vardı. Bu mu açık? 

  Sınavı kazanmak da yetmiyor çünkü "Atatürk'ün köpeğinin adı nedir?, Bir gemi batsa Atatürk'ü mü kurtarırsın yoksa Hz Muhammed'i mi?" şeklinde ilginç sözlü mülakat soruları var.

  2010 Kpss iptal oldu arkadaşım. İptal olan bir sınavın mağduru vardır. Chp soru önergesi veriyor, puanlar tekrar hesaplansın diyor ama hükümetten ses seda yok. Ülkede ya büyük bir ekonomik kriz var ya da hakettiğimiz kadrolar yandaşlara gidiyor.

  • Like 1

 6. Bu sitede bilen bilir 2010 Kpss sınavına hazırlananlar olarak yapamadığımız sorularda birbirimize yardımcı olmuştuk. Hatta girmeyenler bile Allah razı olsun destek olmuştu. 88 nete 86 gibi bir puan beklerken 78 aldım. Kopyacılar sağ olsun. Kopya oldu dedik ama dinleyen olmadı. Osym başkanı yere göğe sığdıramadılar. Geçen sene 2010 Kpss iptal oldu. Özelde asgari ücretle çalışıyoruz.  Puanlar yeniden hesaplanmıyor. Oysa Cumhurbaşkanı hesaplanacağını mağduriyetin giderileceğini söylemişti. İnanmamıştım haklı çıktım. 

  Devleti de bir aile gibi düşünün. O kadar ihraç vs varken onların işini kim yapıyor? Hangi vekilin bakanın yakını mı? Darbe gerçekten bir Allahın lütfu mu?

  • Like 1

 7. Bosuna yirtinmayin..o sehitlerin kani cikmayacak uzerinizden..hala o askerlerin acisini ailelerin acisini hissedemeyenler ya askerlik yapmamis yada evladini askere gondermemistir...

  Demezler mi kisiye sizi gidi cakma gaziler sizii..biyerinizden bayram uydurmayin diye..HAK eger var ise mutlaka tecelli edecektir..

   

  Allah katında şehitler harbiyeli öğrenciler Murat ve Enes Ragıp. Emre Teğmen'e şehitlik verildi. Selaları okunmadan ailelerin kendi çabalarıyla defnedildiler. Bizler evlatlarımızı, canlarımızı devlete emanet ettik, Yalova'da kamptayken bir gece İstanbul'a tatbikat var diyerek götürüldüler.


 8. Ege konuyu okumadan anlamadan yorumlamana hayranım. Birader askerlik yaptın mı desem askerlik anılarını anlatırsın. Hem bahsi geçen genç asker değil harbiyeli. Yani henüz öğrenci. Uykudan uyandırılıp tatbikata gidiyoruz deyip de kurtlar sofrasına götürülmek neyin mantığıdır. Orada sırf bu çocukları korumak için darbeci bir komutan müsvettesi tarafından Emre teğmenin şehit edildiğinden haberin var mı?

   

  O çocukların aileleri masum insanların hayatının kaybetmelerine sevinmiyorlar ki. onlar benim yeğenimin kardeşleri, arkadaşları. Şükür oraya götürülmeyenler arasında. Biz vatan haini yetiştirmedik. Burada sanırım milli duygularımı sorgulayacak üye yoktur. Vakti zamanında cemaate laf soktum diye burada aldığım cezanın haddi hesabı yok. Henüz 14'ünde vatan için sıladan ayrı eğitim görenlerin vatan sevgisini sorgulamak niye?

   

  Acıyorum size acıyorum. Aslında kendime acıyorum. Nedeni belli.


 9. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası boğazı kesilen Hava Harp Okulu öğrencisi 21 yaşındaki Murat Tekin'in ablası Mehtap Tekin, yaşadıklarını anlattı.

  Köprüde boğazı kesilen askerin ablasının açıklamaları şu şekilde:

  -15 Temmuz gecesi, biz onu Yalova’da kampta sanıyorduk. Olayları televizyondan duyduk, hatta beş gün ben de dışarı çıktım. Komşumuzun oğlu Murat’la sınıf arkadaşıydı, onun tutuklandığını öğrendik. Murat’tan haber alamayınca kardeşimin de tutuklanmış olabileceğini düşündük. Annemle babam araştırmak için İstanbul’a gitti. Hiçbir listede kardeşimin adını bulamadılar; ne tutuklanma listelerinde ne de hastanelerde... Yaklaşık on gün kardeşimi aradık ve kimseden bilgi alamadık. İzmir’den Adli Tıp’ı aradım, orası da bilgi vermedi. Gelip bakın dedi, bakmak istemedik, ihtimal vermedik.

  13. gün dayımla babam İstanbul’daki Adli Tıp’a gittiler. Orada önce teşhis edemiyorlar, çünkü tanınmayacak halde. Çıkıyorlar morgtan. Sonra ‘tırnağından’ şüpheleniyorlar ve geri dönüyorlar ve teşhis ediyorlar. Sol el tırnağındaki işaretten tanıyorlar, kendisi de öyle söylerdi hep; “Şehit olursam, beni tırnağımdan tanırsınız”diye. Gerçekten de tırnağından tanındı.

  İzmir’de morgta gördüm, bakmasam içime dert olurdu. İnanmam gerekiyordu, ellerimle kaydettim Hava Harp Okuluna. Ben havacı olmasını istiyordum, o denizci olmak istiyordu.

  O gece bizim de bildiğimiz üzere, Yalova’da eğitimdeydi Murat’lar. Akşam eğitiminden sonra uyuyorlar ve komutanları 15 dakika sonra uyandırıyor: “Hayatınızda göreceğiniz en gerçekçi tatbikata götürüyoruz sizi” diyor.

  Bir gruba “8 tane canlı bomba var” denilmiş, diğer gruba da“Cumhurbaşkanı tutuklandı”. Kardeşimin grubuna canlı bomba denilmiş, arkadaşlarından öyle olduğunu öğrendik. Sonra bunları Boğaziçi Köprüsü’ne doğru götürüyorlar, çocuklara yolda uyumaları söyleniyor, onlar da uyuyorlar.

  Köprüye geldiklerinde bir anda halk otobüsü yakıyor ve çocukları içeriden çıkarmak istiyor. Çocuklar da şaşkınca etrafa bakınıyorlar. Tam olaylar başladığında birisi “Yapmayın, onlar öğrenci” diye bağırıyor. Kardeşim demiş ki; “Ben öğrenciyim, ben bir şey yapmayacağım. Haberim bile yok.” Şahit olan arkadaşı anlatıyor öyle dediğini.

  “GÖZLERİMLE GÖRDÜM, BOĞAZINI KESTİLER KARDEŞİMİN”

  O an kalabalıktan biri gelip, tam kalp hizasına tekme atıyor. Çocuk yere düşüyor, bıçaklarla saldırıyorlar. Ben morgta kendim gördüm; boğazını, boynunu kesmişler kardeşimin. Kim ne derse desin, ben gözümle gördüm kardeşimi. Otopsi raporunda da bu nedenle öldüğü yazıyor.

  TESLİM OLMAYA GİDERKEN KATLEDİLDİ

  Çok kötü bir şekilde kardeşim katlediliyor, hem de hiçbir şeyden haberi yokken. Arkadaşlarıyla birlikte darbe olduğunu anlayınca gidip teslim oluyorlar hemen zaten. Kardeşim de teslim olmak istiyor ama arkada kalmış, polis arabasına yetişememiş. Arkadan biri gelip tekme atıp da düşünce lince maruz kalıyor.

  Silivri’de yatan arkadaşları var Murat’ın çok fazla öğrenci var yaşananları anlatan, video da öyle olduğunu doğruluyor.

  Videoda birisi “Teğmen mi bu” diyor, anlamıyorlar bile öğrenci olduğunu çoğu. Eski emniyet müdürü asker kıyafetiyle tanktan çıkarılıyor, o gece dönen provokasyonlar ortada, olan bu vatan için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen gencecik çocuklara oldu. Asker kıyafetiyle ateş edildiğini gören kitle masum çocukları katletti.

  CENAZE TÖRENİ: “MÜSLÜMAN ÜLKESİ DEĞİL MİYİZ?”

  Kardeşimin naaşı teslim alındıktan sonra İstanbul’da hiçbir hizmet verilmedi. Ailem özel uçak tuttu THY’den, İzmir’e getirildi. İzmir’de sela verilmedi, imamlara özellikle emir gelmiş, cenaze namazına imam bulamadık. Müftülüğü aradım, “Müslüman ülkesinde bunu yapıyorsunuz” diye çıkıştım, “Devletten bize emir geldi” dediler. Kendi imkanlarımızla usulüne uygun bir şekilde yaptırdık. Belediyeden, askeriyeden, müftülükten hiçbir yardım gelmediği gibi hain muamelesi yaptılar.

  Raporda, 21 yaşındaki öğrenciye yapılan otopsi işlemi sonucunda ölümün “Vücudunda yaygın kunt travmatik lezyonlar ile kesici delici alet yaralanmasından saptanan kişinin ölümünün boyun baskısı ve ağız burun kapanmasına bağlı mekanik asflesi” sonucu meydana geldiği kaydedildi.

  BİRİ BOĞAZINA BASMIŞ, DİĞERİ AĞIZ VE BURNUNU KAPATMIŞ

  Herkesin daha net anlayabilmesi için otopsi raporunu değerlendirmesini rica ettiğim bir doktor arkadaşım şu yorumda bulundu:

  “Darp olmuş, bıçaklanmış ve boğazı sıkılıp nefessiz bırakarak ölümüne neden olunmuş. Biri ağzını kapatmış, biri boğazına bastırmış ölsün diye, tek kişinin travması değil bu.”(Çağdaşses)

   

  Kaynak:Köprüde boğazı kesilen askerin ablası konuştu - Gündem - Yurt, yenilikçi, çağdaş, laik, dürüst, namuslu, bağımsız, gerçek halk gazetesidir

   

  Bir diğer şehit Hava Harp Okulu öğrencisi de Enes Ragıp Kanter kardeşimiz. Bir de suçsuz günahsız hiçbir olaya karışmamış kartallar Silivri'de, Sincan'da ve de Bakırköy'de cezaevlerindeler. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, cezaevindeki harbiyelilerin de bir an evvel özgürlüklerine kavuşmalarını dilerim.

  • Like 2

 10. Merhaba arkadaşlar,

  Bilgisayarım bozuktu aranızdan epey uzakta kaldım. Netsiz yaşam da güzelmiş tavsiye ederim. Bu sitede bir paylaşımda 40.000 ihlas okuyarak ev sahibi olunabileceğini okumuştum. Konut kredimizi kolaylıkla ödeyebilmek için her okumalara katıldım. Borç bitmedi ama kiraya verip de borcumuzu kolayca kapatabileceğimiz bir evimiz daha oldu. Bu okumalara katılmama vesile olan frezya kardeşime teşekkür ederim. Rabbim hepinize de versin. Kul bunalmayınca hızır yetişmezmiş. 5000 adet alıyorum bu arada.

  • Like 2

 11. Turkiyeye boyle bir lider daha gelmedi,gelemezde.Zaten bu cemaatmis ,tarikatmis hepsi ataturk onlarin seytani dusuncelerini planlarini bozdu diye dusmanlar yani hala kuyruk acilari bitmiyor.Allahin gonderdigi kuran-i kerimi ve Allahin gonderdigi Peygamberleri kendi cikarlari icin kullanan kisiler Allahin gazabindan paylarini alacaklar.Bunlar yokken sanki kimse musluman degildi..Tum pislikler,tum sapkinliklar bunlarda.Birileri yaptigi zaman gunahkar dinsiz imansiz olur kendileri yaptimi uydurduklari sahte din inancina uygundur,seyhimiz, hoca efendimiz izin verdi der kilifina uydururlar.Ataturku seviyorum,keske yasasaydi bu kan emicilerin hic biri olamazdi.

   

  Bu ülkeye demokrasiyi kim getirdi diye sorarlar adama.


 12. Darbe hakim ve savcılara yapıldı. Niye niçin? Yargılanmamak için.

   

  Mevzusu bahis masum sıradan askerler..Fake darbeyi planlayanlar değil..İşin o tarafından bakarsan tbmm uçakla bombaladılar..Sıradan asker ,sen gibi ben gibi bizim çouklarımız, iş ayyuka çıkmış teslim olmuşlar silahsızlar..Onlara saldıran kişiler kemerlerle sopalarla ..Rütbeli olsalar eyvallah 20 yaşında çocuk vatan görevi demiş..

   

  Ha o saldıran insanlar kim biliyormusun ? Bundan 3-5 yıl önce YAŞ TSK daki cemaatçileri temizlerken,asker namaza karşı,asker müslümana karşı diye bir tarafını yırtan zihniyet.Ne oldu??Kozmik oda basıldı,bir sürü yalanlarla askerler hapse atıldı,yerine cemaatçiler geçti..Sonra Cemaat bizi kandırdıııı..

  Tarihinde ilk kez türk askeri bombaladı meclisi..

  O yerde silahsız yatan er e kemeriyle saldıran köpek,aynı performansı teröre karşıda bekleriz..Zira asker sayfalarında tepkiler başladı..

   

  Ha bu arada komutanının emrini dinlemeyecek asker olur mu?? Rütbeli kademesi olabilir ama ER için öyle bir şey söz konusu değildir..Zaten aksi iddia edilirse emir komutanın *oku çıkar.

   

  Vermeyince mamud, neylesin Mahmud.

  • Like 1

 13. Bu ülkede askerler kendisine vatansever diyen halk tarafından kemerlerle dövüldü, linç edildi, artık kimse askerden medet ummasın, bir de bunu sosyal medyada övünerek anlattınız, eğer bu kadar erkekseniz, kahramansanız gidin doğuda pkkya karşı savaşın.. Sizin askerlere yaptığınız çoluğunuza çocuğunuza da yapılsın inşallah..

   

  Ona şey lazım kardeşim. O da bunlarda yok.

  • Like 2
×
×
 • Create New...