Jump to content

nothing

Üye
 • Content Count

  2,152
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

nothing last won the day on December 16 2012

nothing had the most liked content!

Community Reputation

37,476 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1-Gökgürültülü havada dışarıda kaldıysanız at kestanesi ağacının altına sığınabilirsiniz.At kestanesi ağacına yıldırım isabet etmez,elektiriği geçirmez. Güvelere karşı at kestanesi meyvelerini çamaşır dolaplarına koyabilirsiniz. 2- Tuz en etkili doğal ağrı kesicidir.İki elimiz büyüklüğünde yünlü veya pamuklu bir kumaştan kese dikelim(eski kot veya kot etek kumaşlarından olabilir)bunun içine rafineri görmemiş turşu veya hamurun içine atılan iri ham kaya tuzu doldurulur ağrıyan bölgelere koyulursa çok faydalıdır. 3-Ayakta su içmek sakıncalıdır. Bunun sebebi ayakta su içtiğimizde su midede beklemeden hemen ince bağırsağa iner. Eğer içmeye mecbur kalırsak sağ ayak başparmağımızı dik tutalım o esnada mide ve ince bağırsak arasındaki kapak (pylor sfinkteri) kapanır bunu alışkanlık haline getirelim. 4- Cep telefonlarımızı çantalarımızda taşıyalım,çanta kullanmıyor isek cep telefonu kaplarının içine hakiki yün veya ipek kumaş dikelim 5-Bebekler uykularından sıçrayarak uyanırlar bilge yaşlılar bunun sebebinin bebek bezlerinin rasgele banyoya veya çöpe atılmasına bağlarlar bebek bezlerini ve kadınların özel günlerdeki bezlerini içi içe iki üç poşete koyduktan sonra çöpe atın veya yakın. 6- Bilge yaşlılar esnemenin şeytani hapşırmanın rahmani olduğunu söylerler.Esnemek çok sakıncalıdır. Bilhassa namaz kılarken birisi bizden bir şey isterken esnerse veya karşımızda sık sık esnerse kızarız,namaz kılarken de kime kıldığımızı kimin karşısında durduğumuzu unutmayın. Esneyeceğimizde sağ elimizin baş parmağını açıp dik tutarak o parmağımızın tırnağına bakar isek esnemeyiz.Bazı kimseler hapşıracağında tutar hapşırmazlar bu çok sakıncalı bir davranıştır hapşırma esnasında kalp çok kısa bir süre durur akciğer şişer akçiğerin içindeki bazı maddeler dışarı atılır.Hapşırığını tutan kimselerin felç olduğunu duymuşsunuzdur. 7-Bilge yaşlılar tuvalete tükürmenin sümkürmenin sakıncalı olduğunu söylerler iyi şeyler konuştuğumuzda ve okuduğumuzda ağzımızın içinde o kelimelerin pozitif enerjisi birikir.Sanıyorum sakıncalı olmasının sebeplerinden birisi budur.
 2. Rastgele bi numara çevirip, çıkan kişiye"işim bitti cesedi ne yapayım?" :rofl:demek...
 3. Karahindiba yaprakları sindirimi uyararak bağırsak faaliyetlerin artmasını sağlar. Hindiba kökünü kavurarak tozundan yapılan kahve A,B, C ve D vitaminleri, kalsiyum ve potasyum açısından zengindir. Karahindibayı düzenli olarak tüketmek kemik, diş, saç başta olmak üzere tüm vücut üzerinde faydalıdır. Egzama ve akne tedavisinde cildi arındırıcı etkileri nedeni ile tercih edilmektedir. Ciltte bulunan akne, sivilce ya da lekelere bitkinin ezilerek elde edilen suyu doğrudan uygulanabilir. Karahindiba yüz ve ellerde bulunan, yaşlılık nedeni ile oluşan lekeleri de önlemektedir. Karaciğer faaliyetlerini düzenler. Taze yaprakların püre yapılıp nemlendirici bir kreme karıştırılarak kullanılması yumuşatıcı ve yatıştırıcıdır. Köklerinden elde edilen süt siğil, nasır, arı sokmalarında kullanılır. Karahindiba iyi bir idrar söktürücüdür. Yüksek kolesterol ve damar sertliğini engeller. Kronik hastalıklar, viral hastalıklar, nefes darlığı, kalp ve göğüs hastalıklarında uzun süreli kullanım sonucunda faydası görülmektedir. Menapozun oluşturduğu etkiler, ağrılı adet görme, adet öncesi gerginlik gibi kadın hastalıkları ile pankreas sorunları, varis ve idrar yolu enfeksiyonunda uzun yıllardır kullanılmaktadır. Virüslerin oluşturduğu hastalıklar ve kanserle savaşta önemli bir bitki olduğundan düzenli olarak tüketilmelidir. Karahindiba çayı: 1 litre suyun içine 1 bardak taze karahindiba çiçek, dalve yaprakları eklenerek 5 dakika boyunca kaynatılır. İçilecek sıcaklığa geldiğinde içine limon suyu eklenir. Günde 1 ya da iki bardak içilmesi egzama, akne, safra taşları, karaciğer temizliği, sarılık esnasında destek için, karaciğer ve böbrekleri güçlendirmek, yüksek tansiyonu düşürmek için içilir. Aynı çayın soğuk halini bir pamuğa emdirerek cilt sorunlarında haricen kullanabilirsiniz.
 4. Tekasür Suresini her kim yatmadan evvel yedi kere okursa ve hiç konuşmadan yatağa girerse ne muradı varsa rüyasında görürür. ( Denenmiştir. ) Tekasür Süresi Bismillahirrahmanirrahim Elhakümüt tekasür,Hatta zürtümülmekabir,Kella sevfe ta’lemun, Sümme kella sevfe ta’lemun, Kella lev ta’lemune ılmel yekıyn, Le teravünnelcehıym, Sümme leteravünneha aynelyakıyn, Sümme le tüs’elünne yevmeizin anin neıym. Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla 1- (Mal, mülk ve servette) Çoklukla övünmek, sizi ‘tutkuyla oyalayıp, kendinizden geçirdi.’ 2- “Öyle ki (bu,) mezarı ziyaretinize (kabre gidişinize, ölümünüze) kadar sürdü.” 3- Hayır; ileride bileceksiniz. 4- Yine hayır; ileride bileceksiniz. 5- Hayır; eğer siz kesin bir bilgiyle bilmiş olsaydınız, 6- Andolsun, o çılgınca yanan ateşi de elbette görecektiniz. 7- Sonra onu, gerçekten yakîn gözüyle (Ayne’l Yakîn) görmüş olacaksınız. 8- Sonra o gün, nimetten sorguya çekileceksiniz.
×
×
 • Create New...