Jump to content

hacersş

Üye
 • Content Count

  3,740
 • Joined

 • Days Won

  177

Everything posted by hacersş

 1. Üzülme der Mevlana ve devam eder; Kızma hiç kimseye yaptıklarından dolayı aksine teşekkür et ihanet edenlere sadakati öğrettikleri için... Minnet duy yalancılara doğrunun farkına varmanı sağladıkları için... Mutsuz edenlere dua et mutluluğu daha derin hissettirdikleri için.. Herkesi sev yaşamına bir anlam kattığı için.. Hayat bu yüzden daha güzel siyahlar beyazı farkettirdiği için.. ..
 2. "Erken bir saatte, sabah havasında yürüyüşe çıkıp da evinize farklı bir insan olarak dönmeniz mümkündür. Büyülenmiş bir insan olarak, " Mary Ellen chase
 3. Allah ın izni ile gelişmelerini bekleyeceğim. Sabah kalktığında şükret uyandığın ve nefes aldığın için, sağlığın için, ailen için güzel bir gün geçireceğin için, küçük veya büyük süprizlerin için vs... Her şey için şükret, niyet çalışmasını oku bir kağıda yaz veya telefonundan oku veya zaten ezberlersin, yataktan teşekkür ederek kalk. Abdest al çay suyunu koy namazını kıl kahvaltını yap sonrası çok güzel hayat akışını seyret nefis bir gün geçireceksin. İnşallah Allah ın izni ile, gün boyu şükret ve yatıncada sabah yatakta yaptıklarını söyleyerek oku güzel bir uyku geçirirsin. Zaten bunları yaparsan hislerin hep iyisini sunar sana.
 4. Amin. Ümmeti Muhammed ile inş. Teşekkür ederim. Niyet çalışması bu siteden öğrendiğimden beri yaparım. Tövbe, minnet, şükür her zaman. Niyet ettim kolaylıkla işimi yapmaya, benim ve bütünün hayrına yaşam yolumu kolaylıkla ve sağlıklı bir şekilde bulmaya niyet ettim. Ben hakkettiğim yerde olmaya niyet ediyorum. 21 gün oku, hayatında çok şey değişecek önce kendin değişecek yenileneceksin. Kolay gelsin. Estağfurullah öğrenmeye her zaman açığız..
 5. Hamile kadında mı kuaförde çalışıyor. Hadi kuaförde çalışmıyorsa orda ne işi var. Ergen dediğin kişiler evli değilse anlamazlarki zaten. Önce kişi kendini korumalı
 6. Mutsuzluğun sebebi; Allah'ın bize verdiklerini bırakıp bize vermedikleri ile ilgilenmektir...
 7. Nazar çıktı Bir anda oldu bitti, ben orda değilim, benim üzüntüm hepsi devlet memuru ve 3 kuruşluk şey için laf söyledim. Mesleklerini söylemeyeyimde avukat hepsi diyeyim. Kendime yakıştıramadım. Hepsi 30 yaş üzeri. Aman onlarda benim evlatlarım. Azıcık kusur diyelim Hepimiz güldük geçti gitti. Arınmayı tavsiye ederim çok faydası var. Birde niyet her sabah oku, sonra namazını kılarsın. Valla içim huzur doluyor. İstersen yazabilirim niyetide.
 8. Biten bitmiştir. Ne üstelersiniz hala. Bir kalem çek gitsin. Ufkun açık ona bak sen. Yolumuz açık olsun...
 9. Akşam yemeğinde masanın üstünde cam sürahinin suyu bitmiş kızım sürahihi uzat su doldurayım dedim neyse uzattı su doldurucağım üstünde kapak almamış ikimiz aynı anda fark ettik ve ikimiz kapağı tuttuk ve bıraktık e haliyle çat kırıldı, Ne oldu biliyormusunuz ikimizde birbirimizi suçladık ve aynı anda kahkalarla güldük , millet bize bakıyor ne oldu diye, anlık birşey işte Dedim ki kızım bana bile güvenme , insan evladını suçlarmı tövbe tövbe olabiliyormuş böyle şeyler. Alt tarafı bir sürahı sanki dövecekler sen kırsan ne kızın kırsa ne alırsın yerine olur biter. Kendime kızdım, Kamyonla sürahi alır getirir kapına ne ki. Ev kalabalık misafirler birde. NEYSE Sonra düşündüm ki, ben anneannem ve dedemle büyüdüm sayılır dayımda gençti o zamanlar ben sofrada çay dökerdim dayım kafama bir tane vururdu. Senin yüzünden doğru dürüst kahvaltı yapamıyorum dökeceksen içme çay diye bağırırdı. Dedem rahmetli dayımı sofradan kovdu benim yüzümden o zaman çok üzülmüştüm. Tabiki hemen arındım. Allahım Seni seviyorum Allahım senden özür diliyorum Allahım lütfen beni Affet Teşekkür ederim,
 10. Psikopatlar kahvelerini koyu içiyor! 1_ Eğer kahvenizi koyu (sütsüz/kremasız) içiyorsanız, damak tadı güçlü, sağlığına önem veren ya da sadece kahvesini böyle içmek isteyen biri olabilirsiniz. Ya da... 2 _ Bir psikopat! Yok artık daha neler. 1.Kabul ettim. 2. Asla kabul etmem ( laf aramızda galiba bir psikopat ım )
 11. Ve an gelir bazı şeyleri niye yaşadığını idrak edersin..
  Keşke olmasaydı dediğin şeylere, iyi ki olmuş dersin ve isteyipte elde edemediğin şeyler için, an gelir "Allah beni korumuş" dersin...

 12. Fuzuli’ye sormuşlar: “sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi?” “Sevmek” demiş; “çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın.”
 13. Dr. Sordum zararı yok, vucuttaki asidi atar dedi. Faydalı imiş. Özellikle böbrek hastalarına tavsiye ediyoruz dedi. Siz de tabiki dr. sorarak için. Bizim İçmemize gerek yokmuş, gerekmez dedi.
 14. hacersş

  Plan Yapmak

  Başınız sağolsun. Rabbim sabırlar versin. Allah rahmet eylesin.
 15. Hayatta tembel insan diye bir şey yoktur, sadece kendilerini harekete geçirecek kadar yeterli esin kaynağına ulaşamazlar!

   

  Anthony Robbins

 16. Benim yazımı alıntılamışsın. Tam olsun. Cevap hakkı doğuyor banada. Esasında aynı fikirdeyiz, alıntı eksik olunca tamamlama gereği duydum. Ben inanmıyorum hatta böyle yazı gönderenlere bile kızıyorum. Ve hatta hatta müşterilerin dükkan sahibine iyi dilek temennisi içinmiş. Buldum yazdım bilgi açısından. Not : lütfen bu yazıyı ben paylaşmadım. Konu sahibi sormuş cevap vermeye çalışmışım 2011 yılında Not olarakta düşmüşüm zaten böyle birşey buldum..bende bilmiyorum:derisive: diye, Böyle bir şeyi kesinlikle tavsiye etmem.
 17. Dükkandan çıkarken dükkan sahibine teşekkür etmekmiş.
 18. Uzun zaman olmuş yorum yazacağım belki uğrar okursun. Dolandırılan birisinin hikayesini dinledin üzüldün herhalde, Yorum çok hoşuma gitti. Telkinlerle alakası yok. Bir akrabamın bankadan parasını dolandırdılar epeyde yüklü bir para 17 sene oldu hala alamadı. Ona çok mu üzüldüm nedir benim başımada geldi. Artık iç geçirmemi acımamı bilmiyorum neyse acıma acınacak hale düşersin derler ya öyle işte. Benimde emekli maaşımı, paramı iç ettiler, daha doğrusu kredi kartı borcu için kızım para göndermişti ben borcumu ödemeden akşamdan sabaha başka hesaba geçmiş. Çağlayan çok yoğunmuş. Daha bize sıra gelmemiş... Birde müşteri temsilcisi aradı havaleleri sizmi yapıyorsunuz diye hayır deyince hesapları dondurdular.... Nasıl bir iş anlamadım. Kimseye acımıyorum artık. Allah çekebileceği yükü verirmiş insana diyorum geçiyorum. Link çalışıyor
 19. Âli İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetleri nin Duası ve Faziletleri Sahip olduğumuz her şeyi bizlere ihsan eden Rabbimizdir. Rabbimizden bir şey istediğimiz zaman her daim karşılığını alırız. Eğer ki bir Müslüman mal ve mülk sahibi olmak isterse, okuması gereken dua Kulillahümme Duasıdır. Bu duanın birçok fazileti vardır ve oldukça da tesirlidir. Bu dua Âli İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetleridir. قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِ حِسَابٍ “Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir. Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.” “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır, senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin. (Ali İmran Suresi 26. Ayet) Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin.” (Ali İmran Suresi 27. Ayet) Mal ya da mülk sahibi olmak istiyorsanız okuyacağınız bir duadır. Elbette yanında zikretmeniz gereken Esma lar vardır. Belli bir okunuş şekli vardır. Unutmayın ki temiz bir kalp ve içten edilen duanın, açamayacağı hiç bir kapı yoktur. Eğer ki dileğiniz mal ve mülk edinmek ise, 26. _27. Ayetler her gün 41 kez okumalı... Ayrıca, Günlük kıldığınız beş vakit namazın ardından 26_27 ayetler okur, sonra da 66 kez “Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim, Ya Kuddus” zikredilirse, kişi her türlü kaza ve beladan korunur ve her türlü beladan kurtulur. oldukça tesirli bir duadır. İmamı Gazeli şöyle söyler: “Çok mühim bir dileği olan kişi iki rekat namazını kıldıktan sonra secdeye kapanıp Ali İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetlerini 7 kez okursa, duası hemen kabul olur. “ Bu duayı okuyan kişi heybetli görünür. Fikirleri ve kendisine saygı duyulur. Manevi bakımdan iktidara ulaşır. İlmi ve gaybı açılır. Yani kısaca ; Duayı okuyan kişiler yoksulluk yüzü görmezler, servetleri gün geçtikçe artar, rızıkları bollaşır, kişinin kalbine hikmet verilir, saygınlık kazanır. Günde en az 4 kez okunması gereken bir duadır. Şayet kişi bunu günde 41 kez okursa, duanın tesiri çok daha artacaktır. 5 vakit namazın ardından okunması esastır. Elbette esas şart temiz bir niyet ile ve inanç ile bu duanın edilmesi ve Allah’a bırakılmasıdır.
 20. Güzel bir paylaşım teşekkürler, geçmişte kalmış bir konu hem güncelleyeyim hemde faydamız olması açısından ayet leri yazayım inşallah. Belki birisinin derdine derman olur düşüncesiyle EvvelAllah, Bismillahirrahmanirrahim, Kuranı Kerim in 2. Suresi Bakara suresi 247. ayet Nebileri onlara: "Allah size Talut'u komutan olarak tayin etti." dedi. Onlar: "Biz komutanlığa ondan daha layık olduğumuz ve o fazla bir servete de sahip değilken, bize nasıl komutan olabilir?" dediler. O da: "Allah, onu üzerinize seçti, ona geniş bir bilgi ve üstün bir güç verdi." dedi. Zira Allah, gücü dilediğine verir. Allah, Her Şeyi Kuşatan ve Her Şeyi Bilen'dir. وَقَالَ لَهُمْ نَبِيُّهُمْ إِنَّ اللّهَ قَدْ بَعَثَ لَكُمْ طَالُوتَ مَلِكًا قَالُوَاْ أَنَّى يَكُونُ لَهُ الْمُلْكُ عَلَيْنَا وَنَحْنُ أَحَقُّ بِالْمُلْكِ مِنْهُ وَلَمْ يُؤْتَ سَعَةً مِّنَ الْمَالِ قَالَ إِنَّ اللّهَ اصْطَفَاهُ عَلَيْكُمْ وَزَادَهُ بَسْطَةً فِي الْعِلْمِ وَالْجِسْمِ وَاللّهُ يُؤْتِي مُلْكَهُ مَن يَشَاء وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ Ve kale lehum nebiyyuhum innallahe kad bease lekum talutemelika, kalu enna yekunu lehul mulku aleyna ve nahnu ehakku bil mulki minhu ve lem yu'te seaten minel mal, kale innallahestafahu aleykum ve zadehu bestaten fil ilmi vel cism, vallahu yu'ti mulkehu men yeşau, vallahu vasiun alim. Kuran-ı Kerim’in 3. suresi Âl-i imran 26. ayeti, De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır, senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin. قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ “Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir. Not : düşüncem cuma günleri okuyabilirsiniz. Şahsen ben yazma çizme bilmem, telefonlarda bile mesaj yazmam. Ne derdim varsa söyler geçerim mantığım hep aynıdır. Rabbime de içimi döker duamı ederim EvvelAllah.
 21. hacersş

  Plan Yapmak

  Allah acil şifalar nasip eylesin. İnsanın içine doğuyor işte anne baba vatan hasreti ne dersen de hepsi boş. Ateş düştüğü yeri yakar derler ya öyle işte. Baban daha genç atlatır inş. İçinizi ferah tutun. Dua ettim.
 22. Pekmezin tadı biraz tuhaf fazla yiyemedimde, un güzelmiş kakao gibi ben kahve niyetine içiyorum bir bardak. Nescafe yerine 1 tatlı kaşığı çok doldurma dan, keçiboynuzu unu katıyorum süt ekliyorum. Tadı biraz değişik ama alışıyoruz.
 23. Esasında bunları içerken tahlil sonuçlarına göre karar vermek lazım. Bir tarafı iyileştirirken diğer tarafı bozuyoruz galiba. Migrosta varmış iki paket aldım birinde 28gr. lık 5 poşet var 19luk damacanaya bir paket boşaltılması lazım yazmışlar. Diğeride 100gr. lık ondanda 5 adet 19 luk damacana yazıyor. Sağlık açısından bir sıkıntım yok çok şükürde, belki başkalarına faydamız olur. Ben bu durumda dr, danışıyordum yapabilirsin veya kesinlikle yapma dediklerinde uygulayabiliyordum. Dr. Sorucam bakalım ne diyecek ya beni kovalayacak veya tamam yap diyecek
×
×
 • Create New...