Jump to content
Sign in to follow this  
Guest KıRıK

Öldükten Sonra Ne Hale Geleceğinizi Hiç Düşündünüz mü?

Recommended Posts

Guest KıRıK

Zaten gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek.Vücutta oksijen kalmayacağından, bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayılacaklar.Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek.Bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacak.Çürüme ilerledikçe kıllar, tırnaklar, avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrılacaklar.

Bu dış değişmeyle beraber, iç organlarda da (akciğer, kalp ve karaciğerde) çürüme başlayacak.En korkunç olay ise bu noktada gerçekleşecek; karın bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayıf noktasından patlatacaklar

ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayılacak.(Ölü insan kokusu, dünyanın en iğrenç kokularındandır.)Bu süre içinde kafadan başlamak üzere, adaleler de yerlerinden ayrılacak.Cilt ve yumuşak kısımlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye başlayacak.Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak, kemikler bağlantılarından ayrılacak ve iskelet dağılmaya başlayacak.Bu olay, ceset bir toprak ve kemik yığını haline gelene kadar

böylece devam edecek.“Ben” sandığınız bedeniniz böylelikle korkunç ve iğrenç bir şekilde yok olacak. Geride kalanlar sizden söz ederken, topraktaki

tüm kurtlar, böcekler ve bakteriler sizin etlerinizi kemirecekler.Eğer bir kaza sonucunda ölür de, gömülmezseniz, o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çıkacak. Bedeniniz, sıcak havada açıkta kalmış bir et gibi, kurtlanacak, birkaç gün içinde bir kurt yumağı haline dönüşecek. Kurtlar, son et parçasını da yiyene kadar iskeletin kıvrımları arasında dolaşacaklar.Böylece “en güzel bir biçimde” yaratılmış olan insan hayatı,olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.Peki neden?İnsan vücudunun öldükten sonra bu hale getirilmesi Allah’ın

dilemesiyledir. Ve bunun çok büyük bir hikmeti vardır. İnsan,kendisinin aslında bedenden ibaret olmadığını, bedeninin yalnızca kendisine giydirilmiş geçici bir kılıf olduğunu, bu korkunç sonu görerek anlamalı, bedenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir.İnsan, sadece bedenden ibaret olamayacağını, bedenin

ötesinde onu bir araç olarak kullanan ruhun var olduğunu anlamalıdır.İnsan, bedeninin ölümüne bakmalı, bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar alacakmış gibi sahiplendiği ve bütün arzularına boyun eğdiği bedeninin akıbeti hakkında düşünmelidir. O beden toprağın altında çürüyecek, kurtlanacak ve iskelete dönüşecektir.

Öleceğiz öleceğiz müjdeler olsun

Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun...

Guest ihlamurcu

Eline sağlık, güzel paylaşım...

Guest bilge

Kendimi adli tıpta sandım

Guest kisier

abi cok pis bisi yaw :S börtü böcek ıyyy :(

Guest KıRıK
abi cok pis bisi yaw :S börtü böcek ıyyy :(

:D :d :D :d :D

Guest gelirmisin2925

süpersin arkadaşım ölümü böyle net bir şekilde anlatmandan memnun oldum ..en son kısmında asıl amacı belirtiyorsun ya ..orasına bayıldım

İnsan,kendisinin aslında bedenden ibaret olmadığını, bedeninin yalnızca kendisine giydirilmiş geçici bir kılıf olduğunu, bu korkunç sonu görerek anlamalı, bedenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir.İnsan, sadece bedenden ibaret olamayacağını, bedenin

ötesinde onu bir araç olarak kullanan ruhun var olduğunu anlamalıdır.İnsan, bedeninin ölümüne bakmalı, bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar alacakmış gibi sahiplendiği ve bütün arzularına boyun eğdiği bedeninin akıbeti hakkında düşünmelidir..

.teşekkür ederim

Guest ilkimce

emeğine sağlık güzel olmuş

Guest Zem_heri
Zaten gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek.Vücutta oksijen kalmayacağından, bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayılacaklar.Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek.Bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacak.Çürüme ilerledikçe kıllar, tırnaklar, avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrılacaklar.

Bu dış değişmeyle beraber, iç organlarda da (akciğer, kalp ve karaciğerde) çürüme başlayacak.En korkunç olay ise bu noktada gerçekleşecek; karın bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayıf noktasından patlatacaklar

ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayılacak.(Ölü insan kokusu, dünyanın en iğrenç kokularındandır.)Bu süre içinde kafadan başlamak üzere, adaleler de yerlerinden ayrılacak.Cilt ve yumuşak kısımlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye başlayacak.Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak, kemikler bağlantılarından ayrılacak ve iskelet dağılmaya başlayacak.Bu olay, ceset bir toprak ve kemik yığını haline gelene kadar

böylece devam edecek.“Ben” sandığınız bedeniniz böylelikle korkunç ve iğrenç bir şekilde yok olacak. Geride kalanlar sizden söz ederken, topraktaki

tüm kurtlar, böcekler ve bakteriler sizin etlerinizi kemirecekler.Eğer bir kaza sonucunda ölür de, gömülmezseniz, o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çıkacak. Bedeniniz, sıcak havada açıkta kalmış bir et gibi, kurtlanacak, birkaç gün içinde bir kurt yumağı haline dönüşecek. Kurtlar, son et parçasını da yiyene kadar iskeletin kıvrımları arasında dolaşacaklar.Böylece “en güzel bir biçimde” yaratılmış olan insan hayatı,olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.Peki neden?İnsan vücudunun öldükten sonra bu hale getirilmesi Allah’ın

dilemesiyledir. Ve bunun çok büyük bir hikmeti vardır. İnsan,kendisinin aslında bedenden ibaret olmadığını, bedeninin yalnızca kendisine giydirilmiş geçici bir kılıf olduğunu, bu korkunç sonu görerek anlamalı, bedenin ötesinde bir varlığı olduğunu hissetmelidir.İnsan, sadece bedenden ibaret olamayacağını, bedenin

ötesinde onu bir araç olarak kullanan ruhun var olduğunu anlamalıdır.İnsan, bedeninin ölümüne bakmalı, bu geçici dünyada adeta sonsuza kadar alacakmış gibi sahiplendiği ve bütün arzularına boyun eğdiği bedeninin akıbeti hakkında düşünmelidir. O beden toprağın altında çürüyecek, kurtlanacak ve iskelete dönüşecektir.

Öleceğiz öleceğiz müjdeler olsun

Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun...

Arkadaşım bi gün de mantıklı bi konu açta oh ne ala diyeyim bende ya. Beden zaten bu dünyada sana gerek olan şey, öldüğünde ruh zaten bedenden ayrılıyor. ve senin o vücutla alakan kalmıyor. Ne diye insanları korkutup duruyorsun 10 konu açtıysan onu da böyle. Adli tıp uzmanımısın sen :))

Kabir azabına gelelim kabir dediğimiz olay nedir ruhun eziyeti toprağın koynunda yatarken, aslımız Ruhtur. Ruh bedenden çok evvel yaratılmıştır Bir adem yaratıcam diyor ve ruhu alıyor bedene sokuyor beden topraktan yaratılmıştır. Yani kabirdir. Ruh oraya geldiğinde başlıyor feryada çünki ruh için beden zindandır kabirdir. Azabı bundan dolayı, ölünce ruhun hemen ahretti vs gitmiycek farketmiycek bile çoğu öldüklerini . Bir odadan başka bir odaya geçiş gibi . Nasılki bu dünyaya geldik ahreti hatırlamıyoruz mesneviye bakalım bu konuda

“Beni kamışlıktan kestiklerinden beri feryadımdan, ekrer ve kadın müteessir olmakta ve inlemektedir. “Buradaki kamışlıktan ben gerçek vatanımdan ayrıldım demesidir.

“ben her cemiyette her meclisde inledim durdum bedhal

Olanlarla da hoşlal , (iyi huylu ) olanlarla da düşüp kalktım , Herkes kendi arnlayışına göre benim yarim oldu, içimdeki esrarı araştırmadı , Benim sırrım feryadımdan uzak değildir. Lakin her gözde görecek nur, her kulakta işitecek kudret yoktur “ Kabir olan aslında beden azabı ruh bu dünyada görüyor. Mevlana gene demiştir ki Takli ehlinin her hali zan ile kaimdir “ yani zana bulaşmıştır. Yunus Ermenin ruhun azabından nasıl söz ettiğine bakalım bir de;

Dolap niçin inilersin

Derdim vardır inilerim

Ben mevlaya aşık oldum

Anun için inilerim

Benim adım dertli dolap

Suyum akar yalap yalap

Böyle emreylemiş Çalap

Derdim vardır inilerim

Beni bi dağda buldular

Kolum kanadım yoldular

Dolaba layık gördüler

Derdim vardır inilerim

Dağdan kestiler hezenim

Bozuldu türlü düzenim

Ben bir usanmaz ozanım

Derdim vardır inilerim

Dülgerler her yanım yondu

Her azam yerine kondu

Bu iniltim HAK tan geldi

Derdim vardır inilerim

Ruh uyanınca ne oldu baktı ki bu mahpus bu aşağılık yerde fark eyledi yani İlahi aşk dediğin başka nedir ki Ruhun cemale hasreti fark edince artık hiç susmaz oldu ruh.Yeryüzündeki aşkın temeli de budur özünde Ruh cemali göremeyince başka ruh arar bunu bazen bir insanda görür, kendine en çok benzeyendeki ruhu görür onda Hüdanın nurunu arar .

asıl mesele budur niye insanlara özü anlatmak yerine sürekli kahır ve gazabı anlatıyorsun. amacın ne anlamadım ki ben. var zaten yeterince piyasada senden.

Bir gün mevlanaya gelmişler demişler ki “Müzik haramdır “

Hz Mevlana demiş “Nerden biliyorsunuz?”

Kuranda yazıyor orda okuduk demişler

Hz. Mevlana dönmüş “Bir daha okuyun, eşekler gibi okumuşsunuz “demiş . Yani Müslümanlığı müslümanım diye geçinenler maalesef o kadar düz aldılar ki artık müslümanım demeye korkar olduk. Şimdi birbirini aforoz edenlere bakalım bir de Peygamberimize

Hz. Peygamber bir gün sahabe ile oturuyor. Uzaktan bir cenaze görüyor. Hemen ayağa kalkıyor saygı duruyor dua ediyor. Sahabe diyorlar “Ya resulullah o bir yahudiydi “ mübarek dönüyor “İnsan değimliydi “ diyor. Biz her şeyi birbirine karıştırdık.

geçin artık şu maddenin dışına bi izin verin çıkalım da manayı arayalım

Guest müptezeLL

Arkadaşım bi gün de mantıklı bi konu açta oh ne ala diyeyim bende ya.

Demişsin zemheri bence konu adam gibi de sen değilsin galiba????

--------------------

Tebrik ederim kırık güzel bir anlamıyanlar sadece laf sokar işleri o dur onların.

Guest Zem_heri
Arkadaşım bi gün de mantıklı bi konu açta oh ne ala diyeyim bende ya.

Demişsin zemheri bence konu adam gibi de sen değilsin galiba????

--------------------

Tebrik ederim kırık güzel bir anlamıyanlar sadece laf sokar işleri o dur onların.

Müptezel senin daha önceki bir tartışmada olaylara nasıl ve ne açıdan baktığını biliyorum ben yukarda ne demek istediğimi de anlattım zaten ayrıca müptezeli tanımak isteyenler diğer konulardaki mesajlarına bakabilir. sana cevap vermeye gerek duymuyorum. ancak ben kimseyi kişisel olarak yargılamam ve hakaret de etmem biz burda konuları tartışırız kişileri değil. Ben Allahın yarattığı kulu hiç bir şekilde sorgulayım sen adamsın ya da değilsin diyemem. Allah seni insan olarak yaratmışsa olay bitmiştir. Bu konuda arkadaşlar da dikkatli olursa sevinirim. biz burda kişileri yargılamıyoruz ya da kişisel hakaretlere girmeye gerek yoktur. fikir tartışıyoruz. Benim yukarda anlattığım adam gibinin mecazi olduğ zaten açıktır.Kimse kimseyi de herhangi bir fikrinden dolayı dinden aforoz edemez. iman Allah ve kul arasındadır. ve üçüncü bir şahıs bunu asla bilemez. Kimse kilise papazı değil