Jump to content
Guest darkevil

7 Cin Padişahları

Recommended Posts

evet arkadasım cok farklı kitablarda cok farklı isimler altında veriliyor arkadasta bir konu actı meraktan catlıyacagız bunların ne işe yaradıgını ve okuyunca ne olacagını söylemedi bilgisi olan arkadaslardan rica ediyorum aydınlatsın

Guest darkevil

yukardaki isimleri gerçek isimleridir ama bazı kitaplarda kısa isimi vardır mesala müzeb ve ahmer ve şemharuş burkan arkadaşlar kenzül havas da 3.4 ciltinde sayfa 99.100.102 de günü virdilerde var o duanın içinde yukardaki padişahların isimleri geçiyor -araştırın

Guest star67

ben arkdaşın bahsettiği kiştabı incelemedim ama emek harcamış çevirmiş sağolsun yalnız kendide bazı yanlışları farketmemiş ve açıklamamış herlade bizim anlamamızı istedi ...şimdi cin padişahi davet etmek çok çeşitli eserlerde var aynı hüddam daveti gibi ama bu arada anlatılan şeylerden giyim kuşam muhabbeti yanlış renkler yanlış ..yani el buni bunu yazmış diye hemen atlamamız gerekmiyor ..cin padişahları ölümsüzmüş gibi gösterilmiş sonsuza dek bu dualarmı okunup çağırılacak zannediyoruz? tabi gerçekse .ben hiç cın padişahjıyla görüşen tanımıyorum .ve çoğu eserde isimleri zikredilen padişahların başka başka görevler verilmiş hüddamlar olduğunu gördüm..esmai idrissiyye şerhindede buna benzer açıklmalar var padişahlar önünden ordularıyla geçermiş formülü bitiremezsen kafanı uçururlarmış bitirirsen sana asker verirmiş falan filan ..hee birde şunu göz ardı etmemek lazım ordular var cinayet var ama padişahlar sonsuza dek var bu ne yaman çelişki:Dben hiç noktalı veya açıklamasını yapmadığım bir yazı yayınlamadım arkdaşımızda madem konuya hakim güzelce bi açıklasın yada ilgili sayfayı yayınlasın biz inceleyip açıklayalım ....

Guest darkevil

niye tamam bilgi veryimki biraz araştırın bulun her şey hazır olmaz bütüm bilgileri A. Z biliyorum çünkü bu ilmler yeminli ve feyzli verilir arkadaşım birde herkezin bilgisi kendinedir sen söyle bilirsin ben böyle bilirim hangi doğuru allah bilir.arkadaşım ?

aman kalsın padişah filan istemem ben bir garip keloglanım neyime :Dpadişah filan agzına saglık star zahmet oldu sana ama gercekten bu konu tam bir muamma yani yazan arkadas acıklama yapmayınca tşk ederim

Guest star67

haklısın yellowroza:Daraştırıp bulunacak bişey yok benim açımdan bu konu hakkında darkevil.. dediğin gibi herkesin bilgiside inancıda kendine en doğrusunu allah bilir ve sadece onun bildiği bazı şeylerede ben ihitsasını yaptım ehil olmayanlara söylenmez tarzı muhabbetleri hiç sevmediğim için soru sorup veya cevap verip anlamsız ve lüzumsuz ayrıca hiç bir zaman kimsenin açıklayamayacağı bir konuya müdahil olmak istemiyorum o yüzden ....kuyu ,deli ,akıllı muhabbetine dönecek sonra:D bu devirde kimde sultan değil padişah değil hükümdar değil demiş ünlü havasçı sibel ablamız bile:D

Guest philip1972

Paylaşımın için teşekkür ederim darkevil arkadaşım. Sana katılıyorum yazdıklarına . Diger arkadaşlarıma da birşey demek isterim araştırmadan yada kesin bir bilgiyi bilmeden böyle bir konuda gülmemek lazımdır bence . Saygılarımla

Guest aresxxx

bilenler bildiğini yazsın bizde görelim eğriyi doğruyu kimde ne var ortaya çıksın hariçden gazel olmuyo tu kakayla bir yere gidilmez varsa karşıt kaynak dalga geçmeden söylensin insanlarda demokrasi var diye cinleride sandık başına mı götüreceğiz adamların düzeni böyleymiş

Guest star67
Paylaşımın için teşekkür ederim darkevil arkadaşım. Sana katılıyorum yazdıklarına . Diger arkadaşlarıma da birşey demek isterim araştırmadan yada kesin bir bilgiyi bilmeden böyle bir konuda gülmemek lazımdır bence . Saygılarımla

bana diyosan ben her zaman her şartta gülerim:Dböyle bir konuyu bırak ben nerelerde güldüm bir bilsen:D ..sende fazla araştırmadan kimseye katılma derim amacı anlayamıyosan zaten benim gülmemide anlayamazsın ..bu forum ne hadimler ne krallar ve ne şakşakçılar gördü sonlarınıda eski üyeler gördü ...benim kimseden öğrenecek bişeyim yok en eski üyeyim bak bakalım mesajlarıma bir kişiye bir şey sormuşmuyum:D gülerimde ağlarımda sen anlayamazsın güzel kardeşim ama iyi niyetli temennilerin için teşekkürler ....hee birde şunu ekliyim arkadaşın açtığı konudaki bahsi geçen cin padişahlarıyla ne kendisi nede bu forumda vs bir allahın kulu görüştüyse kellemi veririm

Guest pyramid

arkadaşlar günlerin özel dualarında bu isimler geçiyor.şems ül maarif isimli kitaba bakabilirsiniz.