Jump to content
Guest darkevil

7 Cin Padişahları

Recommended Posts

Guest darkevil

cindar 1938 arkadaşım siz arapçayı iyi biliyormusunuz birde kitaplarıdan kitapa deşiyor bu bilgiler ve benim türçe yazışım iyi değlidir arapça yazım iyidir. mısır koyu arapçadır.

arkadaşım ben arapca üstadıyımmı dedim benim bildiğim bu şekilde bir karışıklık olabilir dedim herkes elindeki bilgilerinizi scan edin görüp yorum yapılsın dedim iyi ce okuyun mesajları yorum yapın

Guest Cindar1938

Teoka kardes,

buradaki üyelerin yorum yapma meselesi degil bu. Ya arapca yazilani bir kisi hatasiz okuyabilir, ya da okuyamaz.

Siz bildiklerinizle devam edin. Allah c.c. yolunuzu acik etsin. Bu konu benim icin kapanmistir.

Vesselam

arkadaşım konuyu baştan sona okudunmu herkes farklı bir şey söylemiş.konuyu acan arkadaş zaten kendini ifade etmekte zorlanıyor bunun farklı nedenleri olabilir.o zaman buraya kopyala herkes baksın dedim sende arapcayı harika biliyorsan okursun eksiksiz bizde hıııı buymuş yada hıııııı yalnışmış deriz.bu el ezher üniversitesinede hayranım herkesi alıyorlar sanırım.yada bu forumda herkes arapca üstadı olmuş bir ben olamamışım acıklayın o zaman tam olarak bilen kişi acıklasın bu padişahların tam adı ne?nerede yaşıyor?ölmüşmü yaşıyormu?ne işe yarıyor hani 3 sayfa olmuş kim tam olarak ne anladı kimse madem bu işin üstadı olduğunuzu söylüyorsunuz yada söyleyen var açıklasın tam olarak konu açmışsınız yorum yapmışsınız tam olan bişe yok.

Guest Cindar1938

1.) Arapca yaziyi okumak ya da Arapca anlamak icin illa ki El Ezher üniversitesine gitmeye gerek yok. Bunu her Islam enstitüsünde, veya Memleketimizdeki Ilahiyat Fakülteleridne bile ögrenebilirsiniz.

2.) Buradaki yazilanlda hic kimse "ben üstadim" demedi

3.) "Aciklasin" tam bilen kisi. Ben de katiliyorum. Bunu tam bilen kisinin bu forumda isi ne ? O incelikleri bilen zaten isini yapiyordur...... Burada nefes mi tüketsin birde.....

4.) Yollasin konuyu acan üye alinti yaptigi sayfanin orijinalini, siz de bakin.

Misal: Sadece Ebyab mi Ebyaz mi ? bu kelimedeki arapca son harf "be" harfi mi ? yoksa "dat" harfi mi ? Görüntüyü yollasin arkadas, belli olur

Gercektende "Agzi olan konusuyor"

Vesselam

1 sen hala beni anlamıyorsun bu konuyu acan üye el ezher üniversitesini övüp duruyor ben o konuyu dedim.yoksa kuran kursundanda arapca öğrenilir.ona bi sözüm yok.

2diyenleri ben gördüm sen merak etme sen görmemiş olabilirsin

3 sen yine farkında bile değilsin ama bu forumda herşeyi bilen öyle insanlar var ki onların bilgileri karşısında donup kalanlar ve susanlar oldu sen biliyorsan burada nefes tüketmeye bilirsin ama bilen kişiler hala burada yardımcıda olmak için cabalıyorlar.bilgi paylaşıldıkca artar kendine saklanılan bilginin kimseye bir faydasıda olmaz

4bende kac mesaj öncesinden bu yana aynı şeyi yazıyorum şükür aynı konuda tam fikiriz

bencede ağzı olan konuşuyor...

Guest damla61

isimler dogru güzel kardeşim ama bunu yapmakta çok zor görüşenler de var bu padişahlarla...herkese nasıp olmaz ama ben görüşen birini tanıyorum.sadece bir kişi var oda abdul baki gevşani hazretleri...bunun dışında bir kaç isim daha var onlar bende kalsın....bence bu çok derın bir konu bi okadarda tehlikeli .daveti yapan sevdigim biri vardı şöle demişti.neyse bura boş kalsın....faydalı şeyler ögrenmeyi deneyin

,

--------------------

isimler dogru güzel kardeşim ama bunu yapmakta çok zor görüşenler de var bu padişahlarla...herkese nasıp olmaz ama ben görüşen birini tanıyorum.sadece bir kişi var oda abdul baki gevşani hazretleri...bunun dışında bir kaç isim daha var onlar bende kalsın....bence bu çok derın bir konu bi okadarda tehlikeli .daveti yapan sevdigim biri vardı şöle demişti.neyse bura boş kalsın....faydalı şeyler ögrenmeyi deneyin

,

--------------------

bu padişahlardan birinin davetını verım bi dene güzel kardeşim bu ara bişi için özürdülüyorum ve kısa bir açıuklama yapım arkadaşın kitabında yazanlar dogru ama onun elindeki kitaba göre dogru.arapçası ii ama onun elindeki kitaptaki arapçada öle yazıyo böyle bir kitaptan bende almıştım...ve şunuda eklim bu konu çok derın zorlamaya gerek yok önce bu konunun öncesini ögren güzel kardeşim yorum yapmam bile yanlış arkadaşlar dogru isimleri buraya yazmak ta nesi yazmayın.....burda kızarak bir hata yapmıştım sizde aynını yapıyosunuz...

bence bu konu cok uzamış bir ifade ve anlatım bozuklugundan konu dagılmış bilgili arkadaslarda gereken cevabları vermişler görüşebilenlere ne mutlu diyor ve padişahları bırakıp demokrasiye gecelim diyorum sevgilerimle

Guest Nagmagayil

görüşebilenlere ne mutlu diyor ve padişahları bırakıp demokrasiye gecelim diyorum sevgilerimle :thumbsup::D

Guest fortuneteller

güzel bir konu cin padişahları hakkında bende bişeyler söylemek istiyorum..burada ismi geçen padişahlar ve renkleri doğru..iki tanesini gödüğüm için doğru diyorum..birtanesi meymun simsiyah giyiniyor.sakalı yok..saçları kömür gibi siyah ve çok parlak ..genç bir erkek görünümü var ve çok tehlıkelı..geldiği zaman evde sallanmayan hiçbirşey kalmıyor..diğeri ahmer o kıpkırmızı giyiniyor ve bazen bir general gibi kırmızı üniforma oluyor üzerınde..hatta sakalı bile kırmızı göründüğü oluyor..evet hala varlar ve hala ordularıyla gezıyorlar..bunlar ne işe yarıyor diyenlere cevabımda şu..eğer onlarla işbirliği ve irtibat halındeysenız hiçbir kitaptan formül aramanıza gerek yok..her derde deva formüller yani büyü tarzında olanlar kişiye özel olmalı senin işine yarayan benim işime yaramayabılır..

bu padışahlarla ılışkısı olan kısıler kıtaplarda yazan formullere bağlı kalmadan bazı sırlara erişebilir..üstelik cin demek neden insanları ürkütüyor anlamıyorum huddam yada hadim rahatlıkla söyleniyor..cin genel bir isimdir bu toplum dısından demektir..sadece dereceleri vardır..