Jump to content
Guest Prince Of Darkness

Peygamberimiz(sav)'in Resmi

Recommended Posts

Peygamber efendimiz(sav)in gerçek resmi ya da değil.

Buna neden sinirleniliyor anlamış değilim.

Neticede bu konuda hiç birimizin net bir bilgisi olamaz.

Resimdeki Efendimizdir demek ne kadar abesse, kesinlikle Efendimiz değil demek te o kadar abes.

Heleki ben rüyamda gördüm, tanıyorum, şüpheniz olmasın o değil gibi cümlelere ne yorum yapacağımı dahi bilemedim.

Ben Efendimiz(sav) olmadığını düşünüyorum. Yine de Allah bilir.

Bn rüyamda gördüğüm için şüpheniz olmasın demedim:D...Peygamber efendimizin resminin olamayacağını söylemek istedim .Çünki çok değerli bir hocadan peygamberimizin benim resmimi görürseniz ayaklar altında çiğneyin çünki gördüğünüz benim resmim olamaz demiş..İlk duyduğumda bnde çok şaşırmıştım...neden konuyu istediğin yere çekiyosun:D......

Bn rüyamda gördüğüm için şüpheniz olmasın demedim:D...Peygamber efendimizin resminin olamayacağını söylemek istedim .Çünki çok değerli bir hocadan peygamberimizin benim resmimi görürseniz ayaklar altında çiğneyin çünki gördüğünüz benim resmim olamaz demiş..İlk duyduğumda bnde çok şaşırmıştım...neden konuyu istediğin yere çekiyosun:D......

Peygamber efendimizi rüyamda gördüm, alakası bile yok dediğin için söyledim, senin rüyanda gördüğünün de belki alakası yoktur :)

Peygamber efendimizin böyle bir sözünü ben duymadım. Doğruluk payı olabilir, ama olmayabilir de.

Çok absürt bir durum olmadığı sürece bu kadar tepki vermemek lazım.

:blink: resmi geçtim ben. değildir o dur beni ilgilendiren bir durum değil. ama ne güzel yiyorsunuz birbirinizi.
  • Like 1

Kesinlikle peygamber efendimiz değil..olamaz Allah müsade etmez....Peygamber efendimiz demiş ki,benim resmimi görürseniz ayaklar altında çiğneyin..Çünki benim resmim olmayacak demiş:mad:Resmin yüz ifadesine bakarmısınız ..resmen alaycı bir tavır sergilio:(dalga geciolar....

Hem ben peygamber efendimizi rüyamda gördüm alakası bile yokk............

efendımız ruyada herkese baska baska gorunur. o ruyalarda kısıye ayna tutar. kıme genc kımıne yaslı kımıne kumral kımıne esmer gorunur. hepsının bı manası vardır. o en guzel aynadır denmıs. sana soylemek ıstedıgı seyle orantı olarak ruyadaki gorunusu degısır dıyorlar.

konuya yorumuma gelınnce. cok sasırdım ınanmadım ama sasırmaya devam edıyorum. efendımız gercek suretınde de sıyah gozluydu ve hatta tek sıyah gozlu kısının o oldugu soylenır. bu resımde ela gozlu bu arada.

• Like 1

Sinirlenecek birşey ben de göremedim hatta gencin yüzünde alaycı bir ifade hiç yok. Peygamber efendimiz i gözümde hayalimde canlandıramadığım için odur ya da değildir kesin diyemem. Sadece baktığım güzel bir cenç çocuk gibi geldi bana. Peygamber efendimiz i görünce hissedebileceğin duyguları vermedi bana. Bir sıradan resim sanırım. Güzel bir resim.

yüzünde alaycı tavır varmıdır yokmudur orasını geçtim ama.. bir omuzu açık şekilde verilen poz fazla absürt.. bilmem ne dergislerine verilen pozlar misali.. saçmalıktan başka birşey değil..

İlâhlaştırmayalım peygamber efendilerimizi. İlâhlaştıranlar delâlete düştüler. Allah korusun… Peygamber Efendimiz de çok korkuyordu bu halden. Onun için buyurmuştur ki:

"Siz benim resmimi gördüğünüz zaman, ayaklarınızın altına alınız, eziniz. Zira ben de ümmetimin Benî Nasârâ'nın düştüğü âkıbete düşmesini istemem."