Jump to content
Guest beyazışık

Hangileri Etkili Oldu?

sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?  

239 members have voted

1. 1. sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?

• evet etkili oldu
      189
    • hayır etkili olmadı
      132
    • etkili olup olmadığından şüpheliyim
      99
    • etkili olması için her yolu denedim
      78

Recommended Posts

Guest leda

sevgili asru,bir başka konu başlığı altında bir arkadaşa alınmışsın ancak doğruyu yazmış.forumda çok dua var.araştır konu başlıklarına girip oku.neden biliyor musun.ben şunu farkettim her dua herkese uygun olmuyor.muhakkak ki hepsini okumanın sevabı büyük ancak özel çalışmalarda bende işe yarayan bir başkasınsa yaramıyor.deneyerek bulmak gerekli.kendine en yakın hissettiğini seçip,gönülden okmanı tavsiye ederim.inanarak okursan,kalbinden şüpheyi çıkarıp okursan gerçekleşiyor inan.allah gönlüne göre versin.

Guest ensar

selamun aleykum...ben insanın ihlasından samimiyeTTen bahseTmek isTiyorum...biz müslümanların en büyük özelliklerinden birisi rabbimizin bizleri sevmesi ve bizlere rahmeT nazarı ile bakmasıdır..zaTen muhammed musTaFa (s.a.s.) eFendimizin de ümmeTi olmamız da bize büyük luTuFlardan birisidir...bir mümin rabbini bilir rabbini Tanır rabbini sever ve hakkı ile korkarsa arTık ona başka ne bir dosT vardır ne bir sevgili ne bir sığınak...onun için arTık sadece rabbi ile başbaşa kalır...her an yanındaymış gibi onunla "saygılı" "sevgili" inançlı" konuşur..Rabbini bilen insan arTık o samimiyeT ve sevgiden ve bilinçTen arTık dua ederken sanki hemen olacakmış gibi dua eder...ona bu hissi veren verecek olan allah'Tır..işTe ihlas budur....samimi bir mümin "bismillahirrahmanırrahim" demek ile bile allah ın izniyle dileklerinin olmasını bekleyebilir..çünkü o dileğini içinden geçirip gerçek sevgiliye gerçek dosTa akTarır..onun için benim Tavsiyem samimiyeTTir...rabbimizi bilmekTir..onu hakı ile sevip saymak ve korkmakTır...hiç unuTmayalım ki rabbimiz bize muhTaç değildir aksine biz ona muhTacız ve dolayısı ile bizden yapmamızı isTediği şeylerin hepsinde ama hepsinde bizim için bir Faide bir iyilik vardır..işTe o rabbimiz bizi bu kadar seviyor...bizim onu çok sevip saygı ile korkmamız için bu bile yeTerlidir...samimiyeTi Tavsiye ediyorum arkadaşlarım.

Guest rizenin sesi

kesinlikle arkadaşa katılıyorum bütün kötü düşünceleri çıkarın kafanızda ve Allaha sevgi ve saygıyla hitap edin inan herşey güzel oluyor

Guest bade3

Sabah-akşam 7 defa “Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm” okuyanın dünya ve ahiret işine Allah kâfi gelir. [beyhekî]

**

inanın ben lise yıllarından itibaren okuyorum. çok faydasını gördüm. aklıma geldiğinde hep okurum bu güzel duayı. anlamıda o kadar güzel ki.

inşallah herşey herkesin gönlüne göre olsun.

Guest beyazışık

arkadaşlar ben de buradan aldığım tavsiylerle hareket ediyorum.. ama henüz bir geri dönüş söz konusu değil.. sadece normal olarak konuşuyor..:ermm:

devam edin arkadaşlar siz neler denediniz ve etkili oldu? ben de fayda gördüğüm duayı hemen sizlere haber vereceğim...

cook tesekkürler asru 81 bana diyorsun ama sen de cok yardımseversin;)

Allah sizlerin de her türlü hayırlı sualarınızı kabul etsin.

bu duayı yapıp sizlere sonucunu bildircem ins.

Guest mecnun55
arkadaşlar ben de buradan aldığım tavsiylerle hareket ediyorum.. ama henüz bir geri dönüş söz konusu değil.. sadece normal olarak konuşuyor..:ermm:

devam edin arkadaşlar siz neler denediniz ve etkili oldu? ben de fayda gördüğüm duayı hemen sizlere haber vereceğim...

şükret onuda bulamayan var

Guest likablex

Arkadaslar bi kere duanın kabul olma şartları var onları neden anlatmıyorsunuz direk zikir dersi veriyorsunuz millete sonucta herkeste farklı reaksiyonlarda gösterebilir. Önce insanın farzları yerine getirmesi lazımki duaları kabul olsun. Ondan sonra Allahu zülcelali zikretmek isteyen arkadaslar ya sayı tutmadan zikretsinler yada bir mürşid-i kamile intisab edip ders alarak zikretsinler sayı tutarak zikretmek sakıncalı olabilir herhangi bir şifreyi bilmeden insan açabilir. Duaya gelincede istediginiz kadar dua edebilirsiniz hatta banada dua edin ammaaa duanın kabul olma şartları, makbul oldugu saatler vs.vs. var onlarada dikkat etmek lazım ;)

cok haklısın likablex dua ya da tesbih sadece o saat cekmekle okunmakla bitmiyor.bu cok önemli ve genis bi konu.

ancak sanırım burdaki arkadaslar az cok bu meselelere asina olan kisiler.duaların hangi sartlarda kabul olacagını ve burda verilen duaların hangi sartlarda yapılacagını biliyor olmalılar.zaten bazı baslıklar altında bunlar yazılmıs ayrıntılarıyla

gene de tesekkürler hatırlattıgın icin

Guest Kavtin

sürekli benle uğraşan birisi için 1000 kere azimetül berhetiyyede bulunan ''........'' ismini zikrettim ve her yüz kerede bir defa o kişiye havale ettim okuduklarımı...sonuç tabi ki knock out :D