Jump to content
Guest beyazışık

Hangileri Etkili Oldu?

sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?  

239 members have voted

1. 1. sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?

• evet etkili oldu
      189
    • hayır etkili olmadı
      132
    • etkili olup olmadığından şüpheliyim
      99
    • etkili olması için her yolu denedim
      78

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Uzun yıllardır bu forumu takip ederim. Sayısız dua etmişimdir, çeşitli denemeler yapmışımdır sıkıntıda olduğum zamanlarda ama elbette hepsinde sonuç alamamışımdır.

Burada sizinle gerçekten de faydasını gördüğüm, olumlu sonuç aldığım birkaç duayı paylaşmak istiyorum.

Bu bir mucize diyebileceğim ilk uygulama, Yasin-i Şerif ile okunan Mübin duasıdır.

Yasin suresinde 7 yerde Mübin kelimesi geçer. Her mübine gelindiğinde 7 kez Mübin duası okunur ve Yasin baştan okunmaya başlanır. Bu uygulamayı toplamda 4 kez yapıyorsunuz. Ben gece yarısından sonra okumuştum. O zamanlar bana çokça çektiren bir sevgilim vardı ve ayrılmıştık. Bir daha asla dönmez bana dediğim zamanlardı. Bu duayı ettiğim gecenin sabahı onun telefonuna uyanmıştım ve bana "aklımda seninle uyandım" demişti.

Bunun dışında Celcelutiyye Duası gerçekten de muazzam bir duadır. 21 kez okumanızı öneririm. Ben öyle okuyorum.

Ve yine mucizesini yaşadım dediğim bir diğer dua: Yunus suresi 81. ayetini geceyarısından sonra 1001 kez okuyun. Eminim çok faydasını görüceksiniz.

Aklıma geldikçe ekleyeceğim. Şimdilik bu kadar. Umarım hayırlı sonuçlarınız olur, Rabbim dualarınızdan hayallerinizden ötesini verir.

Sevgiler.

bu ettiğiniz dualar sadece sevgili için midir? başka bir şey için okunabilir mi?

Bende yunus suresi 81. Ayetı ne nıyetle okudugunuzu merak ettım dogrusu..??

evet bende onu çok merak ettim. anlamı büyü ile ilgili gibi geldi bana

Fe lemmâ elkav kâle mûsâ mâ ci’tum bihis sihr(sihru), innallâhe se yubtiluh(yubtiluhu), innallâhe lâ yuslihu amelel mufsidîn(mufsidîne).

Onlar attıkları zaman Musa (A.S) şöyle dedi: “Sizin getirdiğiniz şey sihirdir. Muhakkak ki Allah, onu bâtıl (geçersiz) kılacaktır.” Allah, muhakkak ki fesat çıkaranların amelini ıslâh etmez.

evet bende onu çok merak ettim. anlamı büyü ile ilgili gibi geldi bana

Fe lemmâ elkav kâle mûsâ mâ ci’tum bihis sihr(sihru), innallâhe se yubtiluh(yubtiluhu), innallâhe lâ yuslihu amelel mufsidîn(mufsidîne).

Onlar attıkları zaman Musa (A.S) şöyle dedi: “Sizin getirdiğiniz şey sihirdir. Muhakkak ki Allah, onu bâtıl (geçersiz) kılacaktır.” Allah, muhakkak ki fesat çıkaranların amelini ıslâh etmez.

bende özellikle o yüzden sordum ne için okudunuz acaba?

Hayir yalnizca sevgili icin degil, mesru her turlu istek icin okuyabilirsiniz. Ben yalnizca Yasin & Mubin duasini bu sebeple okumus ve sonuc almistim.

Yunus suresi ayetine gelince, o donem icinde bulundugum dar bogaz ve psikolojik cikmaz icin bir hocama danismistim. Kendisi bunu okumami onermisti. Biraz zorlanarak, bitirmemem icin sayisiz engelle karsilasmama ragmen, okudum ve cok gecmeden sıkıntımı atlattim. Maddi manevi zorluklar karsisinda rahatlikla okuyabilirsiniz kanimca. Manasi direkt sihir-buyuye referans verse de ben kuvvetli bir dilek ve huzur duasi olduguna inaniyorum.

• Like 1

genellikle  kuranı kerimdeki ayetler ile dua ettim ,etmeye devam ediyorum..yunus duası ve inşirah suresini sürekli okuyun .

Merhabalar 

Dua gücüne inanılmaz inanan biri olarak size tecrübe edip feraha ulaştığım duaları paylaşmak istiyorum.
Ben çok zor durumlarda variyetin ve maliyetin sınırlarında olduğum bir dönem. 
AŞIK OLDUM. 

Tabi bir yığın engeller sıkıntılar vs ayrılıklar tekrar birleşmeler bir yığın dua neticede evlenme kararı aldık ve aşık olduğum adımı dualar sayesinde kazandım ve evlenme kararı aldık.(Hayırlısına dua ettiğim için)

Yokluk var tabi oda ailesinden destek almıyor ,bende iyi maaş alıyorum ama aileme bakıyorum o yüzden kendime birikim yapamıyordum.
Derken düğün hazırlıkları başladı hayatımın en zor ve en güzel günleri...
Yetmiyor evdeki hesap çarşıya uymuyor falan ... 

Bu arada kiraya çıkacağız diye ev arıyoruz evler ateş pahası ,,,bir gün dedim ''biz neden yıllarca kirada başkasına rızkımızı yedireceğiz'' ev alalım ...
Eşim tabi bu duruma çok şaşırdı benim bu durumda böyle bir düşünceye sahip olmam onu şok etti.
Dedim sen sabret bekle inşaALLAH ev alacağız. 

Benim ozamanlar 5 bin tl birikimim var ev arıyorum uygun fiyatlarda peşinat vermeyeceğimiz. 
Kim böyle birşey yapar ki ? Dünyanın menfaat üzerine kurulu olduğu zamanda kim el uzatıp yardım eder...

Tabiki ALLAH (AZZE VE CELLE) BİZE ALLAHTAN BÜYÜK dost yok.
Neyse kısa geçiyorum ..Başladım duaya bir gece duama destek olmak için mübarek bir zatı gördüm ''bana yapmam gerekeni söyledi.
Nitekim yaptım 1 ay içinde mucize bir şekilde evi aldım evlendim 5 ay sonra iş yeri açtım 3 ay sonra arabamı aldım 5 ay geçti arsa almayı planlıyorum vs çok iyi bir hayat yaşıyorum .
Diyeceğim o ki Allah size yeter mal isterseniz verir yeterki isteyin ...
Ben günde 1 YASİN'İ ŞERİF 1 VAKIA suresi 1000 adet salavat çekip 
313 defa 
Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr çekiyordum
Hergün YASİNİ ŞERİF İLE VAKIA suresini okuyordum .Ve muvaffak oldum ELHAMDÜLİLLAH.

Edid ;;; Mucizeler ve bol bereket hala devam etmekte,ama nazar olmasın yazmıyım

• Like 2

siminya, 15 dakika önce yazdı:

Merhabalar 

Dua gücüne inanılmaz inanan biri olarak size tecrübe edip feraha ulaştığım duaları paylaşmak istiyorum.
Ben çok zor durumlarda variyetin ve maliyetin sınırlarında olduğum bir dönem. 
AŞIK OLDUM. 

Tabi bir yığın engeller sıkıntılar vs ayrılıklar tekrar birleşmeler bir yığın dua neticede evlenme kararı aldık ve aşık olduğum adımı dualar sayesinde kazandım ve evlenme kararı aldık.(Hayırlısına dua ettiğim için)

Yokluk var tabi oda ailesinden destek almıyor ,bende iyi maaş alıyorum ama aileme bakıyorum o yüzden kendime birikim yapamıyordum.
Derken düğün hazırlıkları başladı hayatımın en zor ve en güzel günleri...
Yetmiyor evdeki hesap çarşıya uymuyor falan ... 

Bu arada kiraya çıkacağız diye ev arıyoruz evler ateş pahası ,,,bir gün dedim ''biz neden yıllarca kirada başkasına rızkımızı yedireceğiz'' ev alalım ...
Eşim tabi bu duruma çok şaşırdı benim bu durumda böyle bir düşünceye sahip olmam onu şok etti.
Dedim sen sabret bekle inşaALLAH ev alacağız. 

Benim ozamanlar 5 bin tl birikimim var ev arıyorum uygun fiyatlarda peşinat vermeyeceğimiz. 
Kim böyle birşey yapar ki ? Dünyanın menfaat üzerine kurulu olduğu zamanda kim el uzatıp yardım eder...

Tabiki ALLAH (AZZE VE CELLE) BİZE ALLAHTAN BÜYÜK dost yok.
Neyse kısa geçiyorum ..Başladım duaya bir gece duama destek olmak için mübarek bir zatı gördüm ''bana yapmam gerekeni söyledi.
Nitekim yaptım 1 ay içinde mucize bir şekilde evi aldım evlendim 5 ay sonra iş yeri açtım 3 ay sonra arabamı aldım 5 ay geçti arsa almayı planlıyorum vs çok iyi bir hayat yaşıyorum .
Diyeceğim o ki Allah size yeter mal isterseniz verir yeterki isteyin ...
Ben günde 1 YASİN'İ ŞERİF 1 VAKIA suresi 1000 adet salavat çekip 
313 defa 
Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr çekiyordum
Hergün YASİNİ ŞERİF İLE VAKIA suresini okuyordum .Ve muvaffak oldum ELHAMDÜLİLLAH.

Edid ;;; Mucizeler ve bol bereket hala devam etmekte,ama nazar olmasın yazmıyım

masallah cok güzel rabbim devamini getirsin.. acaba hangi salavati okuyorsunuz ? 

Cangirl75, 15 dakika önce yazdı:

masallah cok güzel rabbim devamini getirsin.. acaba hangi salavati okuyorsunuz ? 

Allahumme salli ala seyyidina MUHAMMEDİN ve ala ali seyyidina MUHAMMED . Günde 1000 adet çekilecek.

• Like 1
  • Thanks 1