Jump to content
Guest beyazışık

Hangileri Etkili Oldu?

sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?  

239 members have voted

1. 1. sevgiliye okuduğunuz dualar etkili oldu mu?

• evet etkili oldu
      189
    • hayır etkili olmadı
      132
    • etkili olup olmadığından şüpheliyim
      99
    • etkili olması için her yolu denedim
      78

Recommended Posts

Guest beyazışık
şükret onuda bulamayan var

tabii ki ona da şükür...

Guest neslişah
sürekli benle uğraşan birisi için 1000 kere azimetül berhetiyyede bulunan ''........'' ismini zikrettim ve her yüz kerede bir defa o kişiye havale ettim okuduklarımı...sonuç tabi ki knock out :D

kavtin ....... neden ? madem paylaşmayacaksın neden yazıyorsun, günah burada insanlar birbirinden yardım talep ediyor sen bu işleri bilen biri olarak insanların ağzına bir parmak bal çalıp bırakmışsın keşke ya hiç yazmasaydın ya da boşluk bırakmayıp tam verseydin tarifi şu mübarek günlerde hayır işlerdin dua alırdın bol bol

Guest bade3

kavtin madem nakavt etmişsin karşı tarafı :) söyle paylaş bu güzel duayı bizimle..

tartışma çıkcak yine bak :P

Guest NecronomiConstantine

Her duanın kendine özgü bir güzeliği vardır. Her dua etkilidir. Yeter ki; insanoğlu içinden gelerek okusun.

Guest crysania

Güllü kitaplarda dargınları barıştırmak için bir dua var.Yazıp başının üzerinde taşıyorsun.En sık yaptığım şeydir.Kağıda yazmıştım,tokamın içine dikmiştim.İlk 7-8 sene önce yaptım bunu.İlk aşkım için yapmıştım :) Neyse 3.5 yıllık bir ilişkinin ardından ayrıldık bir başkasıyla tanıştım ve tesadüf uzun zamandır takmadığım o duayı diktiğim toka geçti elime ve taktım.Belki 4-5 ay olmuştu ayrılalı ve o gün aradı.Sonrasında çok denedim bunu.Sadece sevgili için değil dargın arkadaşlarım içinde yaptım.Belki olacağı vardı da oldu onu bilemem.Gerçekten işe yarıyordu.

Sevgili crysania bu duanın dargın arkadaşlar için de kullanıldığını yazmışsın ve faydalı olabileceğini de belirtmişsin. Rica etsem duayı yazabilirmisin acaba. Teşekürler.

Guest BEBEGİM
Arkadaslar bi kere duanın kabul olma şartları var onları neden anlatmıyorsunuz direk zikir dersi veriyorsunuz millete sonucta herkeste farklı reaksiyonlarda gösterebilir. Önce insanın farzları yerine getirmesi lazımki duaları kabul olsun. Ondan sonra Allahu zülcelali zikretmek isteyen arkadaslar ya sayı tutmadan zikretsinler yada bir mürşid-i kamile intisab edip ders alarak zikretsinler sayı tutarak zikretmek sakıncalı olabilir herhangi bir şifreyi bilmeden insan açabilir. Duaya gelincede istediginiz kadar dua edebilirsiniz hatta banada dua edin ammaaa duanın kabul olma şartları, makbul oldugu saatler vs.vs. var onlarada dikkat etmek lazım ;)

sogutmayın insanları duadan...herkes istedigi saatte istedigi duayı zikiri yapsın....bunu okuyan insan okuyacagı varsa da okumaz....ki nitekim de öyle oluyor..sonra özelden bana msj yazıp büyü soruyorlar..neden dua etmiyorsun dedigimde de bu yazılanları karşıma çıkarıyorlar....duası kabul olan arkadaslarımıza sorun bakalım birilerinden izin almış mı,saat gözetmiş mi ?

Sevgili Bebeğim çok haklısınız. Bu duada zaman mekan saat meselesini Türkiye'ye geldiğimde duymaya başladım. İnanın eskiden dualarımı daha rahat ve takıntısız yapabiliyorken ve dileklerimi gerçekleştirebiliyorken bu ülkede aklım karışmaya başladı. Acab zamanı mı yerimi gibi sorular beynimde uçuşunca içime vesvese de girmeye başlıyor ve kabul olacak duamın enerjisini de öldürüyorum bu şüphelerle. Bi de son zamanlarda yok o dua için izin alınacak yok şeyhten izin alacaksınız gibi konuşmalar da canımı sıkmaya başladı. İslamiyeti seçtiğim yıldan beri kimseden izin almadın her duayı okudum hiç bir rahatsızlık duymadım.Ama bu insanlar o kadar çok çığırtkanlık yapıyorlar ki bi yerde insana rahatsızlık geliyor. Eskiden dua edrdim mutlu olarak beklerdim. Bu ülkede istemesemde acaba yerinde mi zamanımda mı dua ettim diye şüphe içime girmeye başladı. Şüphe de insanı ister istemez henm duadan hem yaradandan uzağa atıyor maalasef. Hristiyan aleminde bile bu kadar zman ve mekan kargaşası yok. İnsanları duaya yöneltmek için herşeyi yapıyorlar. Halbukisi en güzel dinolan İslam neden Türkiyede bazaı kişilerin tekeline alınmaya ve zorlaştırılmaya çalışılıyor neden kul ile yaradan arasına girilmeye çalışılıyor anlayamıyorum ve bu insanları kınıyorum Lütfen böyle şeye inanıyorlarsa kendileri saate zaman uysunlar ama gerçekten dua etmek isteyeni de rahat bıraksınlar Yaradan bile isterseniz yeterek edin ama dua edin dedikten sonra bu insanların ne haddine bir şeyler söylemek ve insanları dinden soğutmak anlamıyorum.

Guest beyazışık
Güllü kitaplarda dargınları barıştırmak için bir dua var.Yazıp başının üzerinde taşıyorsun.En sık yaptığım şeydir.Kağıda yazmıştım,tokamın içine dikmiştim.İlk 7-8 sene önce yaptım bunu.İlk aşkım için yapmıştım :) Neyse 3.5 yıllık bir ilişkinin ardından ayrıldık bir başkasıyla tanıştım ve tesadüf uzun zamandır takmadığım o duayı diktiğim toka geçti elime ve taktım.Belki 4-5 ay olmuştu ayrılalı ve o gün aradı.Sonrasında çok denedim bunu.Sadece sevgili için değil dargın arkadaşlarım içinde yaptım.Belki olacağı vardı da oldu onu bilemem.Gerçekten işe yarıyordu.

sevgili crysania güzel bir tarif vermişsin ama duayı da yazar kaynak belirtir misin lütfen.. tarifini verirsen bizimle paylaşırsan mutlu oluruz:derisive:

Guest neslişah
evet arkadasım aynı durumdaydım ben de caresiz caresiz okumadıgım kitap bakmadıgım site kalmamıstı artık diplerde geziyordum.bu nedenle bu durumda olan arkadasları cok iyi anlayabiliyorum insallah hayırlı bütün istekleriniz en kısa zamanda gerceklesir.lütfen ümidinizi asla kaybetmeyin

Aminnnnn inşallah arkadaşım, çok haklısın Allahtan ümit kesilmez hiçbir zaman dualara devam edelim arkadaşlar hayatımıza ne güzellikler katacağını kim bilebilir ki Allahtan başka hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun inşallah :thumbsup: