Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Muhabbetci

Kehanetler, Medyumlar, Astrologlar,Falci

Recommended Posts

Guest Muhabbetci

İnsanların aradığı en önemli istek ve arzular, güven ve huzurlu bir hayattır. Huzursuz ortamlar, güven bunalımın başladığı dönemler, insanların gelecekle ilgili endişelerinin artmaya ve karamsar duygulara kapılıp yersiz kuruntulara kapıldığı duygusal ortamlara zemin hazırlar. Bu duygusal ortamlar kişilerin geleceği bilme ve öğrenme isteklerini kamçılar. Yine her insan geleceğini garantiye almak, huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamak için, hayaller kurarak bir takım gayretler gösterir. Bu gayretlerin ve çalışmaların olumlu olup olmayacağı endişeleri ile sonucu önceden bilmek isteği; kişilerin medyum, astrolog ve falcılara yönlendirir.

KEHANETLER

 

Hemen hemen her insanda kahinlik ve kehanete yönelik duygusal oluşumlar mutlaka vardır. Her insan geleceği ile ilgili fikir ve düşünceler yürüterek, bir takım gayret ve çabalara girer. Bazıları bunları yakınlarına ve güvendiği insanlara açarak bu konudaki fikir ve düşüncelerini test etmeye, onay almaya veya onaylanmaya ihtiyaç duyar. Bazıları ise bu konuda öngörüye sahip olduğuna inandığı kişilerden yardım alarak onların yönlendirmelerine ihtiyaç duyar.

 

Bazen de bu işi kendilerine meslek edinmiş, işi kazanç kapısı haline getirmiş olan medyum, astrolog ve falcılara başvururlar.

Kehanetler gelecekle ilgili öngörüler olduğundan bunlar aşağıdaki şekilde gruplandırmakta mümkündür.

 

A ) Geçmişin tecrübelerine, bilimsel veri ve istatistiklere dayanan kehanetler: Geçmişi ve tarihi iyi bilen, gelişimleri takip edip istatistiki veri ve bilgilere dayanarak geleceği tahmin etme, basiretli yani öngörüye sahip kişilerin tahminleridir. Bu kişilerden olumlu ve olumsuz düşünceye sahip olanlar farklı yelpazeler içinde çok değişik gelecek tahminleri yapabilirler.

 

B ) Araç ve gereçler yardımıyla akıl yürütmeye dayalı kehanetler: Bu kişiler eskiden günümüze kadar çeşitli araç ve gereçler kullanmışlar veya kullandıkları araçlara kendilerince kullanma metot ve öğretileri geliştirerek uzmanlık konuları haline getirerek kehanetlerde bulunmuşlardır.

 

Bunlara sihirli olduklarını iddia ettikleri bir takım sözler de ilave ederek, kullandıkları araçlara daha kapsamlı anlamlar yüklemeyi de becermişlerdir. Bu araçlar zaman zaman kemikler, bitki tohumları, belli anlamlar yüklenmiş taşlar ve metalik eşyalar olabilmektedir. Astroloji çarkı, tarot kartları, iskambil kağıtları, kahve içilen fincanlar, bir taş içine konulan su, cam fanuslara vs. gibi araçlarla akıl yürütmeye dayalı kehanetlerdir.

 

C ) Fizik ötesi güçlerin yardımıyla gerçekleşen kehanetler: Bu kişiler; genellikle ruh, melek ve cinlerin olduğu görüşünü ileri sürer ve onlardan yardım alarak öngörülerde bulunduğunu ileri sürerler. Dua, tütsü ve çeşitli mantralar veya sihirli olduklarını öne sürdükleri kelimelerle bu güçlerin yardımlarını aldıklarını öne sürerek gelecekle ilgili kehanetlerde bulunurlar, yön verirler. Çeşitli büyüler yapma veya büyüleri bozma gibi yetenekleri olduklarını ileri sürenler genellikle bu tipe giren kişilerdir.

 

D ) Duru görü gibi sezgisel yeteneklerle gerçekleşen kehanetler: Bu kişiler, kendi yeteneklerini ruhsal ve göksel güçlerin lütfü olarak değerlendirirler. Çok uzun geçmişe ve yine çok uzun gelecek dönemlerle ilgili vizyonlar görürler. En umulmadık yerlerde TV izler gibi vizyonlar görebilir ve bunları inananlara aktarırlar.

 

Bu kişiler zaman zaman konstanre olmak, zihnini arındırarak odaklamak amacıyla çeşitli mantralara ve hatta uyuşturuculara bile başvurabilirler. Bu güne kadar insanlar tarafından bilinen en meşhur kahin Nostradamus’tur.

 

Yukarıda bulunan kehanet tür ve yöntemlerinin birini veya bir kaçını bir arada kullanan insanlar vardır. Öngörülerinin doğruluğu veya yaygın abartılı ilaveler, bu kişileri insanlar arasında ön plana çıkararak güçlerine güç karacak boyutlara ulaştırabilir.

 

İnsanlar arasında yaygın olan kehanetlerin özelliği

1) Yer ve zamanla sınırlı olmayıp, her yere ve zamana uyarlanabilecek öngörülerdir.

2) Somut kavramlar yerine soyut ve duygusal olup, yere ve zamana göre ayarlanabilme özelliğine sahiptir.

3) Olumlu olmaktan ziyade, korku ve endişeye dayalı olup insanların aklında daha uzun süre kalabilecek niteliktedir.

4) Ruhsal ve göksel güçleri onaylayarak, onların belirli bir plan içinde düzenleyici oldukları mesajını iletmek yönünde söylemlerdir.

5) Olumsuz öngörülerin olmaması için insanları ibadet ve ahlaka uygun davranmaları konusunda mesajlar içerir.

MEDYUMLAR, ASTROLOGLAR VE FALCILAR

Bilhassa bu tür inançlara meyilli, gelecek endişesi içinde karamsar ve kaygılı kişilerin, inanç ve duyguları sömürülerek menfaat aracı olarak kullanılmaktadır. En kolay, zahmetsiz ve risksiz para kazanma yöntemi bu meslek erbaplarına has işlerdir.

 

Yaradılışın kendilerine bahşettiği donanımların farkında olmayıp, çaresizlik üreten düşünce yoksunu kişiler, her zaman ve her devirde oldukça bol miktarda bulunmakta ve bulunmaya devam edecektir. Bu türdeki insanlar; medyum, astrolog ve falcıların gelir ve kazanç kaynakları olmaya devam edeceklerdir.

 

Daha büyük kazanç ve gelir imkanları varken, insanların inanç ve değerleri ile, zayıflıklardan faydalanmayı bilen bu kişiler, duygu ve inanç sömürüsünün asalakları olarak rahat ve zengin kişiler olarak hayatlarını mutlu kişiler olarak sürdürmektedirler.

 

Medyum, astrolog ve falcılar;

a) Bunca şans oyunları varken, bunlarla ilgili gelir ve kazanç yolunu becerememektedirler. Şans oyunları ile ilgili 6/49 ve buna benzer oyunlardan hangi medyumlar kazanabilmiştir. Hiç bir falcı ve astrolog geleceği görme becerisine sahip oldukları halde bu tür oyunlardan kazanmayacaklarını bilecek kadar akıllıdırlar. Her hafta milyarlar dağıtan şans oyunlarına bu meslek grupları neden katılmazlar? Gelecek haftanın şanslı numaralarını, bunca yeteneklerine rağmen neden göremezler.

 

b) Futbol maçları ve bu maçlarla ilgili iddia oyunları hemen hemen pek çok ülkede yapılmaktadır. Hiç bir medyum, astrolog ve falcı bu futbol takımları ile ilgili gelecek tahminlerinde bulunup bu oyunlara para yatıramaz ve yatırmaz.

 

c) Finans dünyasında para kazanacak ve kazandıracak bir sürü alternatif vardır. Borsalarda yüzlerce şirketin hisseleri işlem görmektedir. Her borsa işlem gününde bir çok hisse %10’lara varan değerler kazanırken, yine birçok hisse %10’lara varan düşüşler yaşamaktadır. Medyum, astrolog ve falcılar bunlar servetlerini yatırıp çok daha fazla kazanma imkanı varken, hiç biri bu tür finans argümanlarına para yatırmaz. Fakat çoğu daha risksiz olan gayrimenkul yatırımları yaparlar. Bu kişilerden medet umanların bütün bunları sorgulayıp ona göre davranmaları gerekir diye düşünüyorum.

 

d) Dünyanın hemen her tarafında tarihi ve kültürel değerlere sahip hazineler toprak altından çıkarılmayı beklemektedir. Yine yukarıda anlatılanlarda olduğu gibi; medyum falcı ve astrologlar bu tür işlerin peşine düşmezler. Define avcılarının maceralı işlerine karışmaz ve birlikte çalışmazlar.

 

e) Dünyada sık sık yeni buluşlar, icatlar ve teknolojik gelişmeler olmaktadır. Bunları yapan, uygulayan ve patent satanlar çok büyük kazançların sahipleri olabilmektedirler. Yine yukarıda anlatıldığı gibi; medyum, astrolog ve falcılar bu tür kişilerle birlikte çalışıp onları yönlendirdiğine ve birlikte ortak kazanca sahip olduklarına dair çalışma içine girmemişlerdir.

 

Bütün bunlara rağmen; kör inanç ve yanlış öğretilerin tutsağı ve kölesi olmuş kişiler, medyum, falcı ve astrologların kazanç kapısı ve oyuncağı olabilmektedirler. İnsanların bunları düşünüp, duygu ve inanç sömürüsü haline düşmemeleri en büyük dileğimdir.

 

(gercekbilgi arkadasimiza tskler)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zem_heri

Bütün bunlara rağmen; kör inanç ve yanlış öğretilerin tutsağı ve kölesi olmuş kişiler, medyum, falcı ve astrologların kazanç kapısı ve oyuncağı olabilmektedirler.

 

Kim demiş düşüyorlar diye hani bi tane göster:))) Muhabbetçi geldiğin belli oldu ama iyi ki geldin arada bunları birinin gözümüze sokması gerekiyor sen bize lazımsın.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest leda

sevgili zemheri ve muhabbetçi dediklerinize tüm kalbimle katılıyorum.kehanet işini para ile yapanlara asla inanmıyorum ve uzak durulması gerektiğini düşünüyorum ancak bir şey eklemeden geçemeyeceğim.uzun yıllardan beri tanıdığım biri var.sizin benim gibi işinde gücünde bir insan.normal yaşıyor.bu kızda sanırım duru görü denilen yetenek var.tv seyreder gibi olayları görebiliyor.şunu farkettim onu incelerken.zamanın içinde ''an''lara girip çıkıyor galiba.yani söylediği şeylerin zamanını,kronolojik sırasını bilmek mümkün değil.son derece aklı başında biri olarak falcılara asla prim vermem ama bu kız da gerçekten etkileyici bir yetenek var.ben de defalarca şahit oldum söylediği şeylerin gerçekleştiğine.az da olsa böyle kalp gözü açık,iyi niyetli insanlar bulunuyor ve bu insanlar çevrelerine yardımı menfaat gözetmeden,işi ticarete dökmeden yapıyorlar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest EyLüL
sevgili zemheri ve muhabbetçi dediklerinize tüm kalbimle katılıyorum.kehanet işini para ile yapanlara asla inanmıyorum ve uzak durulması gerektiğini düşünüyorum ancak bir şey eklemeden geçemeyeceğim.uzun yıllardan beri tanıdığım biri var.sizin benim gibi işinde gücünde bir insan.normal yaşıyor.bu kızda sanırım duru görü denilen yetenek var.tv seyreder gibi olayları görebiliyor.şunu farkettim onu incelerken.zamanın içinde ''an''lara girip çıkıyor galiba.yani söylediği şeylerin zamanını,kronolojik sırasını bilmek mümkün değil.son derece aklı başında biri olarak falcılara asla prim vermem ama bu kız da gerçekten etkileyici bir yetenek var.ben de defalarca şahit oldum söylediği şeylerin gerçekleştiğine.az da olsa böyle kalp gözü açık,iyi niyetli insanlar bulunuyor ve bu insanlar çevrelerine yardımı menfaat gözetmeden,işi ticarete dökmeden yapıyorlar.

 

Ben de öyle düşünüyorum..

hatta yaşadığım bir örnek var ki,maalesef bazan para ile bu işi yapanların bile bu tip yeteneklere sahip olabileceğini düşünüyorum:)

tamam istisnadır muhakkak ama üzülerek söylüyorum böyle insanlar da var:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Muhabbetci
Bütün bunlara rağmen; kör inanç ve yanlış öğretilerin tutsağı ve kölesi olmuş kişiler, medyum, falcı ve astrologların kazanç kapısı ve oyuncağı olabilmektedirler.

 

Kim demiş düşüyorlar diye hani bi tane göster:))) Muhabbetçi geldiğin belli oldu ama iyi ki geldin arada bunları birinin gözümüze sokması gerekiyor sen bize lazımsın.

 

estafurullah efem ne haddimize:D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sen ben burada günlerce kafa patlatsakta,ellerimiz ve gözlerimiz uyuşana kadar yazsakta bunlar sahtekar gözlerinin önünü göremezken nasıl gelecekten haber veriyo!!desekte bunların kapılarını aşındıran ve aldatılmaya alışkın olan bu millet evladı her zaman olacaktır..bile bile aldatıldığını yine gidecektir çünki bize has bi duygu bu tatlı yalanlarla kandırılmaya bile razı olup elinde avucunda ne varsa ailesinin rızkını götürüp bu şeytanlara yedirip hem parasından hem sağlığından belli bir zaman sonra yurdundan yuvasından oluyorlar ama yinede gidiyorlar..

 

allah yardımcımız olsun milletce....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ahmet_Eroglu

insanlar neye ihtiyacı varsa karşısındakini o sanıyor birazda cahilik deniz ve yılan meselesi. demekki yaşanması gerekiyor muş diyorum ben buna. bir musibet bin nasihattan iyidir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Muhabbetci
sen ben burada günlerce kafa patlatsakta,ellerimiz ve gözlerimiz uyuşana kadar yazsakta bunlar sahtekar gözlerinin önünü göremezken nasıl gelecekten haber veriyo!!desekte bunların kapılarını aşındıran ve aldatılmaya alışkın olan bu millet evladı her zaman olacaktır..bile bile aldatıldığını yine gidecektir çünki bize has bi duygu bu tatlı yalanlarla kandırılmaya bile razı olup elinde avucunda ne varsa ailesinin rızkını götürüp bu şeytanlara yedirip hem parasından hem sağlığından belli bir zaman sonra yurdundan yuvasından oluyorlar ama yinede gidiyorlar..

 

allah yardımcımız olsun milletce....

:thumbsup:

aynen katiliyorum...Bizimki bos yazmak gibi birsey...Ama ümit iste kayserciyes kardes..Belki bir kisi düsünürde sadece ALLAHA yönelir..Bu tür sahtekarlarin gercek yüzünü anlar...Ümit iste...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest darkshadows

Mrb Leda.Mesajında bahsettiğin durugörü yeteneği olan kızla iletişim kurarak fal baktırmayı çok istiyorum.İliklerime kadar tükendiğimi hissediyorum,artık nefes alacak gücüm kalmadı.Çok ihtiyacım var buna.Özelden msj atmayı bilmiyorum.Bana o kıza ulaşmam için yardımcı olabilirsen çok minettar kalırım.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest darkshadows

Görüyorsunuz işte üstümde sürekli beni takip eden bir lanet bulutu var.Ben msj yazıp forumu kurutmuşum adeta.Benden sonra kimse yazmamış uzun zamandır.Artık en ufak bir girişimde bulunmaya korkar oldum.Payıma düşen hiçbir güzellik yok bu dünyada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...