Jump to content
Sign in to follow this  
güldünya

Yasamak İstemiyorum

Recommended Posts

Cok kötüyüm arkadaslar.gecen gün haksiz bir suclama yüzünden kendimi savumaya calisirken yanlis anlasildim.

Biliyorum hersey allahtan..ama cok kötüyüm.kendimi öldürmeyi bile düsündüm.ama bir kizim var ve gnah oldugunuda biliyorum.namazlarimda dua ediyorum okuyurum ama icimdeki aciyi alamiyorum..

hayat bana o kadar zor gelmeye basladi ki..neden bu noktaya geldigimi bilmiyorum.yada biliyorum.allahtan ümit kesilmez biliyorum ama bir seylerin sonuna geliyorum gibi hissediyorum..

hıc guzel bır baslık degıl nedır bu umutsuzluk kardesım hıc dert sıkıntı görmedınmı takatınmı yok yoksa:(

ölmeyı degıl hak sahıbı yuce allaha tevekkul et emın ol hıc ummadıgın anda elınden tutup aydınlıga cıkarıcak senı ona ınan guven o hak arayanların sahıbıdır hepımız ne haksızlıklara maruz kaldık eger haklıysan savunmanı yap ve mucadeleden vazgecme kımse ıcın hayattan vazgecmeye degmıyor sadece sen ve sevdıklerın aılen yanı allah tez zamanda hakkını sana versın ve sıkıntılarından arındırsın ınsallah

ben cok dua ediyorum ama su anda o kadar kötü ve umutsuzum ki..Neden böyle oldugunu bilemiyorum..

abdest alıp kıbleye dogru oturup 99 ya Zahir demenizde fayda var.

peki bu dünyanın imtahan olduğunu bilmiyormusun kimileri kaybeder kimileri kazanır bunu aklından çıkarma

kaybedenmi olacaksın kazananmı sen karar ver kızın için değil kendin için yaşamayı seç

herkesin hayatı dışarıdan göründüğü kadar kolay değil en kolayını seçme yada senin zannettiğin en kolayı...

1- "Şüphesiz, Allah sabredenlerle beraberdir." (Bakara Sûresi: 2:153; Enfâl Sûresi: 8:46.)

2- "Hırslı olan kimsenin ümidi boşa çıkar ve hüsrâna uğrar." "Sabır, ferahlık ve genişliğin anahtarıdır." Münâvî, Feyzü'l-Kadîr, 6:298, no. 9318; Aclûnî, Keşfü'l-Hafâ, 2:21.

3- "Allah takvâ sahipleriyle beraberdir." Bakara Sûresi: 2:194.

4- "Muhakkak ki Allah tevekkül edenleri sever." Âl-i İmrân Sûresi: 3:159. "Muhakkak ki Allah sabredenleri sever." (Âl-i İmrân Sûresi: 3:146.)

5- "Ben derdimi de, üzüntümü de ancak Allah'a şikâyet ederim dedi." (Yusuf Sûresi: 12:86.)

abdest alıp kıbleye dogru oturup 99 ya Zahir demenizde fayda var.

Hemen yapacagim tesekkürler.

aynı duruma bende düştüm en fazla bir yada iki ay sonra unutulup gidiyor iftiraya uğrayanda bir şekilde zamanla ALLAHın verdiği ve getirdiği mucizelerle aklanıyor sadece sabır arkadaşım.şu anda hepsi bir şekilde hatasını anladı bazıları özür bile diledi.çünkü zaman gerçeği onlara gösterdi.

neye uzuldugunu bılmıyormusun sebebsızmı sıkıntıların suankı psıkolojınle herseyın agır gelmesı cok normal

zaten zaman ıhtıyacın var ama bu arada daha guclu olacaksın ınanıyorum sadece umudunu yıtırme yeter kötu seyler degıl guzel seyler dusunkı senı onlar bulsun

Su anda hic dogru düsünemedigimin farkindayim.ben cok yoruldum hayattan..simdiye kadar Allaha hep dua ettim belki bir sekilde feraha kavustum.ama ilk defa kendimi bu dünyada yapayalniz hissediyorum..