Jump to content
Sign in to follow this  
güldünya

Yasamak İstemiyorum

Recommended Posts

Bir konuda yanlış anlaşıldın diye mi bu kadar dibe batıyorsun.Geçen gün tv de gördüm nişanlı çiftin ikisinin de anne ve babası aynı kazada hayatını kaybetti.Düşünün o kızın ve çocuğun hem anne ve babaları hemde kayınvalide ve kayınpederleri hepsi birden toptan öldü.Neler neler var hayatta.Bu kadar sorun yapacak bir dert değil bence, eğer sen kendinin haklı olduğunu düşünüyorsan elbet herşey yola girer.Bol bol dua etmelisin, bir imtihan döneminden geçiyor olabilirsin.Allah yardımcın olsuun

s.a. hayat maalesef inişler ve çıkışlarla dolu. her inişin bir çıkış var ki bunları yaşıyorsan sebepsiz değildir kardeşim. bırakma kendini. bil ki her şey allah dandır. iyi günümüzle kötü günümüzle rabbim bizleri sınıyor. önce allah için sonra kızın için kendini bırakma. bıraktığın an allah a asi gelmiş olursun. elinden geldiği kadar ve yürekten allah a sığın. allah yar ve yardımcın olsun.

hayatta her zaman kötününde kötüsü vardır bunu sakın unutma arkadaşım.

başımıza herşey gelebilir hertürlü yanlışı kötülüğü yapmış olabiliriz çamurlara batmış olabiliriz

ama Allah bizi her zaman sewiyo bol bol tövbe et önce ruhunu temizle zümer süresinde bir ayet var yanlış hatırlamıyosam

ALLAH kuluna kafidir. her ne durumdaysan Allah sana yeter ümütsiz olma

Su anda hic dogru düsünemedigimin farkindayim.ben cok yoruldum hayattan..simdiye kadar Allaha hep dua ettim belki bir sekilde feraha kavustum.ama ilk defa kendimi bu dünyada yapayalniz hissediyorum..

tüm bu yaşadıklarınıza ek olarak 10 günde 15 kilo vermiştim üzüntüden.öyle derin yaralıyor ki iftiraya uğramak.ama gerçekten Allah yepyeni yollar açıp daha iyi şartlara getiriyor o zamana bakıyoyorumda iyiki öyle olmuş bazı gerçekleri ve tecrübeleri yaşamışım diyorum.yeterki depresyona girme tabiki üzül ama fazla izin verme bu kadar özgüven kaybı yaşama.Allaha sarıl gerçekler en kısa sürede çıkar inşl.

hepinize tesekkür ediyorum derdimle ilgilendiginiz icin aglayarak yaziyorum bu satirlari.evet nice dertler oldugun biliyorum..tek takintim artik allahin beni sevmedigi.yani sakin yanlis anlamayin su anki durumumdn degil sadece isyanda etmiyorum.hep allaha layik bir kul olamadigimi düsünmeye basladim..bu düsünceler beynime ucusuyor....

Eğer sağlığın yerindeyse ve her işini kendin yapabiliyorsan bundan büyük nimet yok canım.Evet şuan eminim sana içinde bulunduğun dertler çok büyük sıkıntı veriyordur ama biran kolunun tekinin olmadığını ayağının birinin olmadığını düşün.Suyunu dahi kalkıp alamadığını düşün.Ve bu şekilde yaşayan o kadar çok insan var ki.İnan o zaman bu dertlerin hepsi geride kalacak.Bir dönem ayağım kırılmıştı alçıya alındığında hep bunları düşünmüştüm birine muhtaç olmak geçici bile olsa beni mahvetmişti.Ve artık kendimi kötü hissettiğimde hep bunları düşünüyorum bana çok iyi geliyor hemen kendime gelmemi sağlıyor.Sende deneyebilirsin.

sürekli ya latif okuyun.hiç bırakmadan günlerce okuyun.psikolojiniz düzelecektir inşallah

benim cok yakin bayan arkadasim var gercekten dünyada pek sansi yoktu ne es olacak iki adamdan (iki kez evlilik yapti) ne de ailesi arkasindaydi üstelik iki cocuklari vardi ama cok ilgimi cekerdi hicbir zaman Allah`a olsun veya ailesine olsun hic isyan ettigini duymadim hep nedense agzindan sükrederdi, Allah ismi gecince buna da sükrederdi durumu pek yoktu ama kuslara ekmek kirintilari atmayi görev bilirdi sadakayi da muhtaclara verirdi, inanmazsin belki ama epey yillar gecikten sonra ailesiyle arasi birden sebep dogup iyilesti ve diger seylerden de düzeldi.. Vurgulamak istedigim ne konumda olursan ol her daim sükret bosver insanlari sen Allah`a tevekkülündeysen tamam o tecelli edecek birgün mutlaka sen sadece sabir, tevekkül, sadaka ve dualarini eksiltme... herseyin degisir...

hepinize tesekkür ediyorum derdimle ilgilendiginiz icin aglayarak yaziyorum bu satirlari.evet nice dertler oldugun biliyorum..tek takintim artik allahin beni sevmedigi.yani sakin yanlis anlamayin su anki durumumdn degil sadece isyanda etmiyorum.hep allaha layik bir kul olamadigimi düsünmeye basladim..bu düsünceler beynime ucusuyor....

bak imzam da ne yazıyor

Mademki kendinde bir dert veya pişmanlık hissediyorsun; bu, Allah’ın sana olan yardımının ve sevgisinin bir delilidir. Hz. Mevlana