Jump to content
Sign in to follow this  
güldünya

Yasamak İstemiyorum

Recommended Posts

ya boşver hayat bu her şey gelir insanın başına drama bağlama.şükredecek çok şey var.Allahın adaleti sonsuzdur ve şaşmaz.takma kafana her şey unutulur zamanla.. hırpalama kendini.. adam mı öldürdün ? yahut kötü yollara mı düştün ve düşürdün ki ?? üzüyon kendini.

yoksa dünyayı ateşe mi verdin ?

yoksulluktan ve açlıktan sen mi sorumlusun ?

ya da bütün insanlarımı dolandırdın ?

biraz geniş ol hayırda şerde Allahtan gelir .bize düşen sabır dua ve tövbe etmek.gerisi fasa fiso.

bende bazı olaylar yüzünden 4-5 gün önce kendi canıma kıymaya kalktım ve annem farkına varmasaydı eğer şuanda ölüydüm ve bunları sana yazamayacaktım..bir anlık öfke sinir insanı herşeye yapmaya meyilli ediyor ben bekar olduğum halde pişman oldum senki evladın var yaşamak için sebebin var bence sabret diren yıkılma bu dünya bir sınavdır ve bu sınavı başarı ile geçmemiz lazım ALLAH'ın karşısına alnın ak yüzün dik olarak çıkmak varken bir günahkar olarak çıkmak kadar kötü birşey yoktur bizki bu dünyada bir yanlış yaptığımızda yüzümüz kızarıyor utanıyoruz ya ALLAH'IN karşısına nasıl çıkarız...bence iyi düşün her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır..ALLAH şerlerimizide hayıra çevirsin inşallah...dediğim gibi cana kıymak çözüm değil ben şükürler olsunki yaşıyorum ALLAH'IM bana bir şans daha verdi bu hayatta kalmaya ve şuanda çok mutluyum

Eğer sağlığın yerindeyse ve her işini kendin yapabiliyorsan bundan büyük nimet yok canım.Evet şuan eminim sana içinde bulunduğun dertler çok büyük sıkıntı veriyordur ama biran kolunun tekinin olmadığını ayağının birinin olmadığını düşün.Suyunu dahi kalkıp alamadığını düşün.Ve bu şekilde yaşayan o kadar çok insan var ki.İnan o zaman bu dertlerin hepsi geride kalacak.Bir dönem ayağım kırılmıştı alçıya alındığında hep bunları düşünmüştüm birine muhtaç olmak geçici bile olsa beni mahvetmişti.Ve artık kendimi kötü hissettiğimde hep bunları düşünüyorum bana çok iyi geliyor hemen kendime gelmemi sağlıyor.Sende deneyebilirsin.

evet düsünmeye calisacagim.tesekkür ederim.

--- Sonraki mesaj ---

sürekli ya latif okuyun.hiç bırakmadan günlerce okuyun.psikolojiniz düzelecektir inşallah

tesekkür edrim.bir seyler okumaya calisiyorum ama bilmiyorum cok mu sabirsizim..inanin iki gündür yemek dahi yemedim..

beni dinleyin ve sadece ya latif okuyun...en az 10 gün okuyun ve sürekli olsun

ya boşver hayat bu her şey gelir insanın başına drama bağlama.şükredecek çok şey var.Allahın adaleti sonsuzdur ve şaşmaz.takma kafana her şey unutulur zamanla.. hırpalama kendini.. adam mı öldürdün ? yahut kötü yollara mı düştün ve düşürdün ki ?? üzüyon kendini.

yoksa dünyayı ateşe mi verdin ?

yoksulluktan ve açlıktan sen mi sorumlusun ?

ya da bütün insanlarımı dolandırdın ?

biraz geniş ol hayırda şerde Allahtan gelir .bize düşen sabır dua ve tövbe etmek.gerisi fasa fiso.

dogru söylüyorsunuz.bu iki gün boyunca bol bol tövbe etmeliyim ki allah dualarimin kabulünü engelleyen günahlarimi bagislasin..

--- Sonraki mesaj ---

beni dinleyin ve sadece ya latif okuyun...en az 10 gün okuyun ve sürekli olsun

Evet mutlaka yapicam..tesekkürler..duamdan bska elimde hic bir seyim yok.gercekten cok yalnizim..Karsimda bir ordu var gibi geliyor..

--- Sonraki mesaj ---

tüm bu yaşadıklarınıza ek olarak 10 günde 15 kilo vermiştim üzüntüden.öyle derin yaralıyor ki iftiraya uğramak.ama gerçekten Allah yepyeni yollar açıp daha iyi şartlara getiriyor o zamana bakıyoyorumda iyiki öyle olmuş bazı gerçekleri ve tecrübeleri yaşamışım diyorum.yeterki depresyona girme tabiki üzül ama fazla izin verme bu kadar özgüven kaybı yaşama.Allaha sarıl gerçekler en kısa sürede çıkar inşl.

Bende yemek yiyemioyrum su an..iki gündür.

evladın varmış. yaşamak için daha yüzlerce sebep var . ama bunu düşünmen yatre. ayrıca buda bir sınav. ALLAH a sığın. hayırda şerde ondan gelir. elbet bir bildiği vardır. kötünün bile hayırlı olanını iste. gün geliyor yaşananlar yaşandığıyla kalıyor. sen önüne bak. rabbimden iste. o neyi nasıl vereceğinide vereceği zamanıda çok iyi bilir.

bunlarıda sadece sana değil kendimede yazıyorum. rabbim cümlemizin yardımcısı olsun.benimde bu günlerde yardıma hiç olmadığım kadar ihtiyacım var. rabbim sınavımızı kolaylaştırsın.

bende bazı olaylar yüzünden 4-5 gün önce kendi canıma kıymaya kalktım ve annem farkına varmasaydı eğer şuanda ölüydüm ve bunları sana yazamayacaktım..bir anlık öfke sinir insanı herşeye yapmaya meyilli ediyor ben bekar olduğum halde pişman oldum senki evladın var yaşamak için sebebin var bence sabret diren yıkılma bu dünya bir sınavdır ve bu sınavı başarı ile geçmemiz lazım ALLAH'ın karşısına alnın ak yüzün dik olarak çıkmak varken bir günahkar olarak çıkmak kadar kötü birşey yoktur bizki bu dünyada bir yanlış yaptığımızda yüzümüz kızarıyor utanıyoruz ya ALLAH'IN karşısına nasıl çıkarız...bence iyi düşün her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır..ALLAH şerlerimizide hayıra çevirsin inşallah...dediğim gibi cana kıymak çözüm değil ben şükürler olsunki yaşıyorum ALLAH'IM bana bir şans daha verdi bu hayatta kalmaya ve şuanda çok mutluyum

Ne mutlu size..Allah size bir sans vermis..bende mutlu olurum insallah..

--- Sonraki mesaj ---

evladın varmış. yaşamak için daha yüzlerce sebep var . ama bunu düşünmen yatre. ayrıca buda bir sınav. ALLAH a sığın. hayırda şerde ondan gelir. elbet bir bildiği vardır. kötünün bile hayırlı olanını iste. gün geliyor yaşananlar yaşandığıyla kalıyor. sen önüne bak. rabbimden iste. o neyi nasıl vereceğinide vereceği zamanıda çok iyi bilir.

bunlarıda sadece sana değil kendimede yazıyorum. rabbim cümlemizin yardımcısı olsun.benimde bu günlerde yardıma hiç olmadığım kadar ihtiyacım var. rabbim sınavımızı kolaylaştırsın.

Amin.Ben diliyorum ki Rabbim ona acilan tüm ellerin dualarini kabul etsin..

--- Sonraki mesaj ---

hayatta her zaman kötününde kötüsü vardır bunu sakın unutma arkadaşım.

başımıza herşey gelebilir hertürlü yanlışı kötülüğü yapmış olabiliriz çamurlara batmış olabiliriz

ama Allah bizi her zaman sewiyo bol bol tövbe et önce ruhunu temizle zümer süresinde bir ayet var yanlış hatırlamıyosam

ALLAH kuluna kafidir. her ne durumdaysan Allah sana yeter ümütsiz olma

Tesekkürler arkadasim..hepinizin telkinleri bana cok iyi geldi..

merhabalar sitede yeniyim gizliden hep takipte idim ama 2 gün önce üye olayım dedim varmış bi hayır konu başlığınızı görünce açıp okudum ve tüm yorumları... hayatı ölümlerle dolu olan ve ölümden dönen biri olarak yazıyorum bunu size inanın bu seçim zorluklarda en kolayını seçmekmiş yıllar önce 3 kez intihar ettim ve inanın şans eseri kurtuldum komadan çıktım rabbim affetsin çok pişmanım ozamanlar çocuktum aklım başımda değildi yaptığımın nasıl bi hata olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum ve şuan büyük bir imtihandayım yine nefesim çekiliyor aklım başımda değil ve ben bunun için hatta çok fazla ağladığım için yaradandan özür diliyorum yarattığı cana acı çektirmekde günah tek yapacağınız teslimiyet çünkü bilemeyiz ki yerin altı mı? yoksa yerin üstü mü? daha hayırlı bizim için bilemeyiz...ayrıca yetim büyüyen biri olarak çocuklarınıza bunu yapmaya hakkınız yok lütfen en zor durumlarda en çıkılmaz yollarda ALLAH demeniz yetecektir....rabbim yardımcınız olsun sevgiyle kalın.....

sizleri fazla gereksiz yere mesgul etmek istemiyorum ama bir an iyiyken bir an kötüyüm..yatsidan sonra okumalarimida yaptim..ama su an tekrar kötüyüm.allahim bana yardim et......sabir ver...