Jump to content
Sign in to follow this  
güldünya

Yasamak İstemiyorum

Recommended Posts

Allaha güven dayan. Allahu teala mutlaka çıkış kapısı açacaktır. Gün doğmadan neler doğar. Sitede ilaç gibi dua başlıklı salavat vardı onları okuyun. Allah yardımcınız olsun.

Çok geçmişler olsun sayın arkadaşım, evet herşey Allahtandır...Allah taşıyamayacağımız çaresiz sıkıntı vermesin yeter ki.

Herşey bir deneme o yüzden intiharı düşünmeyin,

Allah bu bu sıkıntıyla beraber mutlaka çaresini vermiştir..

Bende 'Hasbinallhu ve nimel vekil' okumanızı öneririm, özellikle insan şerrine karşı...

Allaha güven dayan. Allahu teala mutlaka çıkış kapısı açacaktır. Gün doğmadan neler doğar. Sitede ilaç gibi dua başlıklı salavat vardı onları okuyun. Allah yardımcınız olsun.

tesekkürler..gelir mi o günler acaba?

--- Sonraki mesaj ---

Çok geçmişler olsun sayın arkadaşım, evet herşey Allahtandır...Allah taşıyamayacağımız çaresiz sıkıntı vermesin yeter ki.

Herşey bir deneme o yüzden intiharı düşünmeyin,

Allah bu bu sıkıntıyla beraber mutlaka çaresini vermiştir.

Bende 'Hasbinallhu ve nimel vekil' okumanızı öneririm, özellikle insan şerrine karşı...

caresi nedir bilmiyorum.kaderden korkuyorum...

tesekkürler..gelir mi o günler acaba?

--- Sonraki mesaj ---

caresi nedir bilmiyorum.kaderden korkuyorum...

Çare sadece Cenab-ı Haktadır. Siz kendinizi ona emanet edin, tevekkül edin, sıkınızı ona havale edip yardım isteyin..Mutlaka size yardım gönderip yüzünüzü güldürür..

Bakın İnşirah suresinde ne diyor:

Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş!..

Her güçlükten sonra kolaylık vaad ediliyor.

Bu duayıda çokça okursanız kısa zamanda çok rahatlarsınız.

Eğer ki intihar vs. düşüncesinden kurtulamıyorsanız profesyonel bir yardım almalısınız, depresyon varsa psikiyatrik tedavi şarttır...Yararlı olur.

İnşallah Allah sıkıntınızı gidersin size ferahlık versin..

• Like 1

Allah yardımcınız olsun yazıldımı bilmiyorum ama ben Yunus a.s duasını bol bol okumanızı tavsiye edrim.

Annesin ve her ne olursa olsun yaşamaya mecbursun. Tabi ecelin gelmiştir o ayrı o da Allah ın takdiri ama ömrün varsa yaşa ki evladın ı bu dünya ya getirdiğin gibi her an her durumda onun yanında ol. Düşsede yanında ol kalksada yanında ol. İftira ya da yanlış anlaşılma benim sivri dilim doğruyu söylemekten sakınmadığım için çok sık başıma gelir. Allah a sığın eteğine düşerler ya sürünerek ya da özürler dileyerek düşerler buna inan. Sen doğru olmaktan şaşma yeter. He belki herşey herkese söylenmez ama gözüne soktukları zaman da dayanamıyosun işte. Bir sussan iki sussan 3. de patlayıveriyosun sende bunu yapıyosun be kardeşim yanlışsın deyiveriyosun. Düşman oluveriyolar sana :D Allah yardımcın olsun Allah a sığın sabırla bekle ve asla kendini anlatmaya çalışma haklıysan haksız algılanırsın sus ve bekle gelirler merak etme.

şöyle bişey önerebilirim size. bir regresyon terapistine gidin. anlatın yaşadıklarınızı ve sizi üzen taraflarını. bunları hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olacaktır. bunu şiddetle tavsiye ederim.

tibbi destek almayada baslamistim.ama hic beklemedigim seyler oldu..herkese tesekkür ederim yeniden....okumaya calisicam....su anda beynimi toparlayamaiyorum....

--- Sonraki mesaj ---

şöyle bişey önerebilirim size. bir regresyon terapistine gidin. anlatın yaşadıklarınızı ve sizi üzen taraflarını. bunları hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olacaktır. bunu şiddetle tavsiye ederim.

böyle bir seyi hic duymadim.almanyada var mi bilemiyorum.bir doktora gidiyorum.daha sik alacakti ama sonraki randevum 3 hafta sonra..nasil bir sey acaba.yada benim doktorumda yapiyor mu bilemiyorum...

--- Sonraki mesaj ---

Annesin ve her ne olursa olsun yaşamaya mecbursun. Tabi ecelin gelmiştir o ayrı o da Allah ın takdiri ama ömrün varsa yaşa ki evladın ı bu dünya ya getirdiğin gibi her an her durumda onun yanında ol. Düşsede yanında ol kalksada yanında ol. İftira ya da yanlış anlaşılma benim sivri dilim doğruyu söylemekten sakınmadığım için çok sık başıma gelir. Allah a sığın eteğine düşerler ya sürünerek ya da özürler dileyerek düşerler buna inan. Sen doğru olmaktan şaşma yeter. He belki herşey herkese söylenmez ama gözüne soktukları zaman da dayanamıyosun işte. Bir sussan iki sussan 3. de patlayıveriyosun sende bunu yapıyosun be kardeşim yanlışsın deyiveriyosun. Düşman oluveriyolar sana :D Allah yardımcın olsun Allah a sığın sabırla bekle ve asla kendini anlatmaya çalışma haklıysan haksız algılanırsın sus ve bekle gelirler merak etme.

insallah...sürekli okuyacagim...ve dedigin gibi susmaliyim galiba...alahtan baska kimsem yok...

Sen benim derdimi bilsen oturur şükür namazı kılarsın bin defa.Allah kimseyi dertle sınamasın.Yinede her dağın dumanı kendine göre umarım tez zamanda sıkıntın geçer,Allah büyüktür.