Jump to content
Sidre

Et Tartar

Önerilen İletiler

200 gr satır dana kıyma

1 bıldırcın yumurtası

1 yemek kaşığı acı hardal

1 yemek kaşığı kapari

1 yemek kaşığı acı sos

1 tatlı kaşığı karabiber

1 çay kaşığı deniz tuzu

2 arpacık soğan

1 çay bardağı ince kıyılmış maydanoz

Et tartar:

Soğanlarla maydanozları ince kıyın. Diğer tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp kıymayı ilave edin.

Hepsini birlikte iyice yoğurup elinizde yuvarlayarak servis tabağına yerleştirin. Kızarmış ekmek dilimleri ve salata ile birlikte servis yapın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berresu, 20 saat önce yazdı:

Bugün tv de gördüm bunun tarifini burdanda baktım iki tarifte aynı. Kıyma çiğ mi yenecek.

Görünüşe göre çiğ tüketiliyor etli çiğ köfte gibi birşey. TV de görmüşsün ya orada da pişirmeden mi servis yaptılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çiğköfte bulgurla baharatla eti öldürerek yapılıyor bunda hepten canlı canlı. Evet tv de gördüğümde çiğ di ama ben biryere kaçırdım falan zsnnettim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berresu, Bir saat önce yazdı:

Çiğköfte bulgurla baharatla eti öldürerek yapılıyor bunda hepten canlı canlı. Evet tv de gördüğümde çiğ di ama ben biryere kaçırdım falan zsnnettim

Çiğ et yemekle birşey olmaz. En fazla parazit ve kıl kurdu yapar. 

Bir anımı yazayım ben hatırlamıyorum beş yaşlarındaymışım. Annem yarım kilo et almış bize köfte yapıcakmış, akşam işten gelmiş üstünü başını değiştirmiş namaz kılmış biraz kuran okumuş mutfağa gidip yemek yapıcak et yok araştırmış birşey yok neyse babama git eti kasapta unuttum herhalde demiş ama orada yok neyse babamda yarım kilo daha almış geldi, zaman geçtiği için yarın akşama yaparız demişler ama takibe başlamışlar o bir kilo çiğ kıymayı ben yemişim. Parazit ve kıl kurdu ile baya uğraşmışlar ve benden eti saklamışlar. Hala gülerim ben mi yapmışım, xD

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 2 saat önce yazdı:

Çiğ et yemekle birşey olmaz. En fazla parazit ve kıl kurdu yapar. 

Bir anımı yazayım ben hatırlamıyorum beş yaşlarındaymışım. Annem yarım kilo et almış bize köfte yapıcakmış, akşam işten gelmiş üstünü başını değiştirmiş namaz kılmış biraz kuran okumuş mutfağa gidip yemek yapıcak et yok araştırmış birşey yok neyse babama git eti kasapta unuttum herhalde demiş ama orada yok neyse babamda yarım kilo daha almış geldi, zaman geçtiği için yarın akşama yaparız demişler ama takibe başlamışlar o bir kilo çiğ kıymayı ben yemişim. Parazit ve kıl kurdu ile baya uğraşmışlar ve benden eti saklamışlar. Hala gülerim ben mi yapmışım, xD

Afiyet olsun. Çiğ olmayı geç miktar olarakda 5 yaşında bir çocuk icin çok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İki akşamda tek sefer değil. Girip çıkıp avuç avuç gezerek ve dökerek yani peşimde iz bırakarak. Kısaca anlatayım diye öyle yazmıştım. Kendim değil kedilere, köpeklerede vermişim. Suç ortağım çok, Yani açıkçası etleri mahvetmişim

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya sen de katıl!

Yorumunu şimdi yazıp, daha sonra üye olabilirsin. Eğer zaten üyeysen, GİRİŞ YAPI ve yorumunu yaz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...