Jump to content

Recommended Posts

Beyaznur kardesim istesekte anlamamiz cok zor ztn niyetim kesinlikle tartismak fln degil. Ama suda bi gercekki kimsenin kavramasini beklemiyorum ztn demissinde bu konu bi kere burda paylasilmis yardim istemissin kac kisi burda yardimci olmus yada olmaya calismis ki hepsindende Allah razi olsun, yani demek istedigim illaki bu durumu anlamak isteyenler olur. Mesela benim merak ettigim su, o cin veya bi kac cin sana ne kadar cektirmisler kurtulmak icin buraya bas vurmussun yardim istemissin fakat gönlün razi gelmedigi icin yakilmasinida istememissin cinin kendi rizasiyla gitmesini ümit etmissin, cünkü onlarda Allahin kulu onlarida Allah yaratti en yakilmasina nasil razi gelebilirim demissin. Peki madem bu kadar ince düsünen birisin de neden cinlerle irtibat bile kurmak caiz degilken evliligi kabullenebiliyosun? Bunuda Allah yasak etmedimi? Buna gönlün nasil razi? Amacim yargilamak fln degil estagfurullah sonucta neler yasadigini ne zorluklar atlattigibi bilemem. Ama bana bu durum cok tuhaf geliyo, haksizmiyim? Ltf bu konu hakkinda, yani cinlerle irtibatin caiz olmadigini yada evlilik vs. Hakkinda daha genis bilgisi olan aydinlatsin. Allah rizasi icin. Yani bi benimmi tuhafima gidiyo bu kardesimizin hali? Ve kardesim kusura bakma ama mutluluk fln dilememi bekleme ltf biraz gercekci olalim caiz olmayan yasak olan bsy icin nasil mutluluk dileyebilir insan?? Dilerim Allahtan bu durumla her ne sIkinin varsa tez zamanda kurtulursun insallah. Cünkü bu olayin anlattgin gibi toz pembe oldugunu düsünmüyorum allaha emanetsin. Ve yardimci olmaya caliscak kardeslerimede simdifen tskr ederim...

evet ilk konu actigimda amacim gitmesi icin yardim almakdi. ama o zamanlar ne evli oldugumu biliyordum nede cocuklarimdan haberdardim. caiz yada degil tartismasi yapmayacagim. buyude caiz olmadigi gibi en buyuk guhlardan biri ama maalesefki gunumuzde insanlatin %80 i buyu yapiyor yada yaptiriyorlar. caiz olup olmadigina ben karar veremem ve kaldiki Allah in bana nasip ettigi kucucuk canlara ustelik o canlar benim bebeklerim kiyamam kiydiramam. ve bu konuda daha fazla konusulmasini istemiyorum. herkese tesekkur ederim sunduklari fikirlerden ayi ve benim hayatim hakkinda karar once Yuce Mevlamındir, sonra benim Allah ımıza emanet olun butun guzel kalpli insanlar.

Konu sahibinin isteği ile yoruma kapatılmıştır...

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...