Jump to content
mine1686

Acının Böylesi Var mı?

Önerilen İletiler

bundan ne beter acılar var bırtanem.ben 8 sene sonra nısanlımdan ayrılmak zorunda kaldım bak ayaktayım Allah sabrını verıyor..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sana guclu ol,uzulme demicem.uzul,agla.sonra bir az dua okumaya basla arkasi gelicek zaten.bide soyle dusun belki burdaki arkadaslar bunu benim yazdigima inanmicaklar cunki bende aldatildim terk edildim sapitmisdim uzuntuden son aylarda.o seninle evlenseydi zaten adamin gidicegi varmis seni evliyken birakip baskasina gitseydi diye dusun sukr et haline,seninkide zor bi durum.ne intikam almaya calis,nede unutmaya.ikiside olmaz.tek care Allah ve zaman...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben aldatılmadım belkı de aldatıldım duymadım fakat sonucta terkedılmek aynı acıyı yaratır her bünyede..yırmılı yaslarımı onunla gecırdım.kolum bacagım hatta kalbim koptu o benden gıderken..sımdı ıyıyım hayatta hergun sayısız guzellıklerın oldugunu farkedıyorum..mesgul et kendını bır seylerle ve zamana bırak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

onun yaptığı evlilikten hayır gelmez merak etme ah yerde kalmaz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnanç tek sığınağın olmalı, bunda da vardır bir hayır de ve Rabbine sana evlenmeden bunu yapandan kısa sürede ayırdığı için dua et. kimbilir evlendikten sonra neler yapabilirdi...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugün ikinci kez yazma gereği duydum Hz. Mevlana'nın bir sözünü mükerrer olacak ama zamanla göreceğiz sonuçlarını diye düşünüyorum. Hz. Mevlana; "birşey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da olmaması daha hayırlısı olduğu için olmuyordur" demiş. Böyle bir durumun tesellisi olmaz. Onun için teselliye çalışmanın bir anlamı yok ama zaman geçtikçe bu durumun onun gerçek yüzünü görmeniz açısından ne kadar iyi ve hayırlı olduğunu, çok mutlu, huzurlu, güzel bir yaşamı siz sürerken göreceksiniz inşallah...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Denmeh ne güzel yazmış, Erzurumlu İbrahim Hakkı ne demiş:

Bir işi murâd etme,

Olduysa inâd etme,

Hak’dandır o reddetme;

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler.

....

....

Deme şu niçin şöyle,

Bak sonuna sabr eyle,

Yerincedir ol öyle;

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler.

...

...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiçkimse Vazgeçilmez Değildir... Neden kendine gereken değeri vermiyorsunda, seni umursamadan hayatından silmiş biri için o aklını beynini yoruyor ve kendini üzüyorsun?? asla değmez.... üzüldüğünle kalır ve sonrasındada bu üzülmelerinin boş olduğunu anlarsın.. kafanı çevir geçmişi ve onu bırak ileriye bak. seni sevecek ve seninde sevebileceğin biri muhakkak ki vardır... biraz bencil ol bu konuda ve kendini düşün gideni değil...

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah razi olsun, derdimi dinlediniz, ama burda pek açiklayamayacağim benim zaten çok zor çok acili bi hayatim oldu, ve bu insan benim dostumdu, bana elini uzatti dediki, ben seni seviyorum, artik mutlu ol, ağlama, ben seni biliyorum, senin ne yaşadiğini biliyorum, ve gerçektekten biliyordu, ben sana elimi yüreğimi uzattim dedi, ya şimdi, hak midir reva midir bu, kalleşlik değilmidir, derdim evlenmesi değil elbet,ama tam iki hafta da olur mu, ya da bir insasni severken öle sirtini bianda dönüp, bide üstüne evleniyorum demek olur mu, bi hayati , umudu ,inançi söndürmek olur mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

olabilir, insanoğlu çiğ süt emmiş derler ya... artık üzülme(biliyorum sana kolay üzülme demesi diyeceksin) ama gerçekten üzülme. Çarklar işliyor, devran dönüyor. sana tavsiyem sabret, ah etme ama, Mevlaya havale et derim. sabret ve dua et. Bilemezsin bu olanlar belki senin hayrınadır. bizim için sonucu her kötü olan bizim için hayrımıza değildir denemez ki... onu hak bilir, bize de sessizce payımıza düşene razı olmak yakışır....takdir onun...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap