Jump to content
mine1686

Acının Böylesi Var mı?

Önerilen İletiler

sürekli ya latif zikretmenizi öneririm.zor günleri atlatmanıza yardımcı olacaktır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canım Allah yardımcın olsun. Her şeyde bir hayır vardır.

Cenab-ı Hak buyuruyor:

"Allah'ın insanlara açacağı herhangi bir rahmeti tutup hapseden olamaz. O'nun tuttuğunu O'ndan sonra salıverecek de yoktur." (1)

" De ki: 'Öyleyse bana bildirin, Allah bana bir zarar vermek isterse, Allah'ı bırakıp da taptıklarınız, O'nun verdiği zararı giderebilir mi?

Yahut bana bir rahmet dilerse, O'nun rahmetini önleyebilir mi?' " (2)

Resulullah buyuruyor:

* Ey Allahım! Senin verdiklerine mani olacak, mani olduklarını da verecek kimse yoktur. (3)

* Allah, nimet verme ve vermemeye kadir olandır. O'nun vermemesi cimriliğinden değil, bir hikmetinin gereğidir.

* Her müslüman, Allah'tan başka men eden ve engelleyen olmadığına inanmalıdır. Gerçek veren ve mani olanın Allah olduğunu bilen kimsenin, kalbini insanlarla meşgul etmemesi, onlara güvenip dayanmaması, kanaatkar ve hoşnut bir kalple Rabb'ine yönelmesi gerekir.

* İnsanlardan biri mani olduğunda, gerçek mani olanın Allah olduğuna inanmalı, aracıları bir kenara iterek onlarla meşgul olmamalıdır. Allah'ın bütün varlıklara üzerinde güç sahibi olduğunu, gölgenin gölgesi olduğu şey üzerinde bir etkisi olmadığı gibi insanların da gerçekte bir etkisi olmadığını bilmelidir. Bu yüzden gerçek fail olan Allah'ı düşünmeden mani olan insanları kötülememelidir. Allah, hayra mani olanı kötülediği için kötülemelidir.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

malesef böyle insanlar çok fazla.yalanı ,dolandırıcı,sahtekar,şerefsiz,vicdansızlar.sadece kendilerini düşünüp,karşısındakini bırakın sevmeyi insan yerine bile koymuyorlar.kendileri mutlu olsunlarda başkalarının acıları,gözyaşları hayatları ne olursa olsun.şunu unutma çok dua et Alllah'a zaman acılarını azaltacak.ve kimsenin yaptığı yanına kalmayacak.Allah onların yaptıklarını yarına bırakır fakat yanlarına asla bırakmaz.onlarda mutlu olamaz ve inanın sizden daha çok acı çekecekler.Allah sabır versin.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Söyleyecek söz bulamıyorum ama ucuz kurtulmuşsun bak ben evlendim yalancının üçkağıtçının biriyle evliyken bile ne haltlar etmiş şimdi boşandım ona ne oldu yine o kızdan ayrılıyor öbür kızla birlikte oluyor olan bana oldu dul damgasıyla kalakaldım.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadasin konusunu dagitmak istemem. Baska bir konuda yazariz belki. :)

yok zatwn sormamın sebebı mıneye belkı ornek olur dıye ıdı benlik bır durum yok saygı duyarım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kardeş üzülme sana tek bir cümle söyliycem bilmem şu an iyi gelirmi ama buna tüm kalbimle inandığım için yazıyorum (Sen onun bu evlenme haberini nasıl duyupta şok olduysan ayrılık haberini de tez zamanda duyacaksın ve kuş gibi olacaksın hiç sıkma canını ) kimsenin ahı kimsede kalmamış merak etme sen Allah çok büyük okadar söyliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah sabır versin arkadaşım doğru insan olsaydı seninle olurdu yanlış insanki sahtekarca davranmış bu kişi dönse ne yazar hayatın boyunca söyledikleri gerçekmi diye düşünceksin çok acı çektiğini az çok tahmin ediyorum emek verdin ilişkine ve sırtından vurdu en güzeli esma hüsnalara sığın hepsini ayrı ayrı oku anlamlarını eminim sana uygun olan var esmaları hergün çekmeye çalışırsan inan bana içinde bulunduğun durumdan kurtulcan bunları çok kolay atlatacaksın burda o kişinin kaybından çok seni yalanları ile aldatması canını yakıyor ilahi adalete güven allahıma bırak allahım güç ve sabır versin güçlü ol bu hayatta malesefki bu tür insanlarla çok karşılaşacaksın bu sevdiğin değil en yakının arkadaşın çevrendende olabilcek insanlar sadece biraz daha temkinli yaklaş hayat laylom değil malesef dikkat et insanlara iyilerin olduğu kadar kötülerde var ..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah'ın sevdigi kuluymuşsun demek geliyor içimden...Karakterini belli etmiş ya evlendikten sonra ya da çoluk çocukla ortada bıraksaydı seni?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

boş ver boş ver arkadaş başka bulursun / bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun /en kötü günlerimiz hep böyle olsun / mutluluklar seninle elem yok olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hiçkimse Vazgeçilmez Değildir... Neden kendine gereken değeri vermiyorsunda, seni umursamadan hayatından silmiş biri için o aklını beynini yoruyor ve kendini üzüyorsun?? asla değmez.... üzüldüğünle kalır ve sonrasındada bu üzülmelerinin boş olduğunu anlarsın.. kafanı çevir geçmişi ve onu bırak ileriye bak. seni sevecek ve seninde sevebileceğin biri muhakkak ki vardır... biraz bencil ol bu konuda ve kendini düşün gideni değil...

kesinlikle katılıyorum

birde şunu öğrenmek istiyorum....son zamanlarda açılan konu ve yaşanan sıkıntı aynı

sevdiği başkasıyla evleniyor....

neden bu acı sadece kadınlara kızlara yaşatılıyor

hiç bir erkek daha bu yönde konu açıp sıkıntısını dile getirmedi yada ben görmedim

acaba kadınlar daha mı çok sevgi dolu ve kalıcı..... erkeğin sevgisi yalancı ve geçici...?

arkadaşım rabbim sabır versin hayırlı ise dönsün hayırsızsa takma bile....

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap