Jump to content
mine1686

Acının Böylesi Var mı?

Önerilen İletiler

saolun arkadaşlar, inanın bunları bende biliyorum.. ama bazen öle ağır geliyoki ,neyse allah büyüktür, kalmaz elbet yanına, başka birisi derken nova çok zor , sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali, ama etrafımdada öle pek insan yokk.. kısmet bende bilmiyorum

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
saolun arkadaşlar, inanın bunları bende biliyorum.. ama bazen öle ağır geliyoki ,neyse allah büyüktür, kalmaz elbet yanına, başka birisi derken nova çok zor , sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali, ama etrafımdada öle pek insan yokk.. kısmet bende bilmiyorum

Zaten sen daha kendini toparlayamadan yeni birini sakın düşünme ve yeni bir insanı çıkış kapısı olarak görme.

Sadece kendi başına tam ve mutlu olmayı bil önce. Kendi içinde huzura ulaş; ardından hayırlısıyla çok güzel kısmetlerin çıkacaktır. Bu dünyada kimse tek bir partnere ait değildir. Biriyle olmadıysa başkasıyla olur. Milyon tane insan var şu dünyada. Elbet biri , birden fazlası hatta, senin için doğru insan olacaktır. Ayrıca bu insan kötü çıktı diye tüm erkekleri aynı kefeye koyma ve umutla bak hayata. Seni istediğin şekilde sevecek ve senin de sevebileceğin gerçek aşkını iste, bol bol dua et. Önüne bak. En önemlisi uğraşacak bir şeylerin olmasıdır. Kafanı meşgul edecek en ufak bir şeyin üstünde bile uğraştığın vakit rahatladığını göreceksin. Çalışmıyorsan kendine ödev ver mesela. Netten bir konu üstünde araştırma yap ve onun üstüne düşün. Vaktini farklı ve dolu dolu geçirmeye bak. Kendine sakın acıma ve sadece olanlardan ders çıkar. Ahlanıp vahlanmak seni güçsüz kılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

''Acinin böylesi var mi?'' diye evrene mesaj gönderdigin sürece alacagin cevap her zaman ''evet, var.'' olacaktir. Ve inan ki insan bu aciyi unutturacak cok daha büyük acilar yasayabilir. Isteklerimizde, sorularimizda, arzularimizda kullandigimiz sözlere dikkat etmeliyiz. Hayat cok acimasiz bir ögretmen olabiliyor.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

burası sınav dünyası herkesin yaşadığı acılar üzüntüler sevinçler her zaman olacaktır. yoksa sevincin kıymetini mutluluğun kıymetini anlayamazdı insan oğlu...Rabbim daha büyük acılarla çaresi olmayan dertlerle sınamasın kimseyi...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Mine arkadaşım,ben de farklı bir şekilde senin durumundayım.Benim de sevdiğim,sevgisine çok güvendiğim sevgilim beni bıraktı,hem de yüzyüze konuşma ihtiyacı bile görmeden,bir mesajla.O benimle konuşma cesareti bile gösteremedi ben yüzyüze konuşmak için yanına gittim.Onu göremedim,telefonla konuştuk,o an dünya başıma yıkıldı sanki.O beni çok sevdiğini söyleyen adam telefonda bana bağırıyordu.Ne gurursuzluğum kaldı,ne onu rezil etmişliğim.Benim yanımda olmak için can atan,benden ayrılamayan adamı,o gün yanıma getirtemedim.Çok kısa bir süre önce söz verdiği halde ben sana bekle demedim dedi.İşte bu kadar,8 senenin özeti bu.Yaşadığım hayalkırıklığını anlayabilirsin.Şimdi ne arıyor,ne soruyor.Niye böyle yaptı?Bilmiyorum.Belki maddi durumu çok kötü olduğu ve çıkış yolu bulamadığı için,beni hala sevmesine rağmen kendinden uzaklaştırdı.Ya da 8 senin sonunda biraz üzerine gittim diye benden soğudu,kızdı.Bilmiyorum.Allaha sığınıyorum,dua ediyorum.İstiharelere yatıyorum.Kafamda ki hiçbir soruya cevap yok.Allahım karşıma başkasını çıkar,onun sevgisini al içimden diye dua ediyorum.Ama böyle dua ederken bile içimden Allahım onu geri ver,hayırsızsa hayırlıya çevir diye dua ediyorum.Artık onun için dua etmeyeceğim derken bile içimde birşeyler vazgeçmemelisin diyor.Yüce Allah çok büyük,inan sen ah etmesen bile,o sana yapılan haksızlığı görüyor.Zamanı gelince taşlar yerine oturuyor.Gün gelecek belki de o kişi yana yakıla seni arayacak,senden özür dilemek için kapına gelecek,bakalım sen o gün onu hala istiyor olacak mısın?Belki rabbim sana daha hayırlısını yazmıştır.Sabretmekten başka çaremiz yok kardeşim.Bol bol namaz kıl,tövbe et(çünkü insanız bazen bu yaşadıklarımız karşısında gaflete düşüp isyan edebiliyoruz)şükret.Allaha sığın.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba, sizlerle bu gece gördüğüm rüyamı paylaşmak istiyorum.Evdeyim , misafir geliyor fakat onlar bahçede oturuyorlar, bende tam hoşgeldin demek için gidiyorum , dışarda bir bakıyorumki bana bu acıyı yaşatan ortada bırakan adam da orta, gelenler ise evlendiği karısı, karısının annesi ve sonrada kendisi.O da beni görünce afallıyor,benim orda herşeyi anlatmamdan korkuyor, bana o an bir cesaret geliyor. başlıyorum kıza herşeyi anlatmaya, o araya giriyor öyle birşey yok diyor, ama ben ne varsa anlatıyorum sanki gerçek gibi, kız da anneside ordaki herkes bana inanıyor, o adamda benim üstüme yürüyor ve bana diyorki yalan söylüyorsun ben karımı çok seviyorum diyor, o an çok sinirleniyorum ve diyorumki ona banada öyle diyordun, sen beni hiç sevmedin mi? tam bu arada da uyandım zaten. İlginç olan ise nerdeyse 7-8 ay oldu ve ben her gece rüyamda o adamı görüp ağladım ,rüyalarımda hep onun peşine düştüm ona hesap sormak için, ama hiç soramadım, ve uyandığımda uzun süre kendime gelememiştm, hep etkisinde kalıyordum. Paylaşmak istedim sizlerle de, belki yorumlayabilirsiniz...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, forumda bakınırken beş sene önceki paylaşımımı gördüm. hepsini tek tek okudum , hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum, cevaplarınız ve destekleriniz için.

Şimdi nasılsın diye soracaksınız, çok şükür halime acıyı atlattım tabi ciğerim yana yana..İnsan sevgisinden de vazgeçer ama gururu haysiyeti kırılınca bir başka acı oluyormuş.

Artık aklıma çok nadir geliyor bu durum ama duyduğum ve bildiğim kadarı ile halen cezasını bulmamış..Mutlaka vardır bir zamanı diye teselli buluyorum. Belki de diyeceksiniz ki hala unutmadın mı, unutmadım. Çünkü onurum gururum haysiyetim yerle bir oldu, bayan olmak zor bir ülkede , üstüne insanların vurduğu damgalar etiketler..

Allah hepimizin yardımcısı olsun, böyle insanların şerrinden korusun.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Son mesajda "bütün mesajları tek tek okudum" demişsiniz, dayanamadım ben de okudum. Nedir bu bütün mesajları okumanın alameti diye.

. Alacakaranlık'ın hikayesi sizinkinden çok daha acıydı mesela, 

Cananercan size büyük destek vermiş,  saydam da benzer acılar çekmiş, ama en az o arkadaşlar kadar Melal'in mesajı da (Mesaj 35)  altın değerindeymiş, nedense gözden kaçırmışsınız.

Melal'in o mesajını en öne tutuşturup "aşk acısı çekiyorum" diyenlere okutmak gerekir. Ciddiyim.

Bu güne kadar oldukça fazla bu tür konular okudum. mutlaka anlatan herkes çok acılar çekmiştir, ama siz acınızı anlattığınızdan, canınızın o dönem çok yandığını hissedebiliyor insan.

Son mesajınızda ise acınızın nisbeten azaldığını ama bitmediğini yazmışsınız, orada anlaşılıyor ki kesinlikle aşk acısı değilmiş zaten, gururunuz yerle bir olmuş,  ama 6 yıl bu, dile kolay,  bir şekilde artık  silmeniz gerekiyor bilinç altından, ki; rüyanızın da yorumlanacak bir tarafı yok, çünkü daha önce anlattığınız bütün parçaları biriktirip, rüyanıza sokup final yapmışsınız.

Allah bir daha o günleri yaşatmasın. Hem size, hem başkalarına. 

Gerçi bu mesajdan sonra 1 yıl daha geçmiş. Umarım her şey artık yolundadır.

tarihinde ege tarafından düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir kaç olay duydum üzüldüm. Üstüne bunu okudum. Merak bu ya bende dokuz sayfayıda okudum. Merkür de ters giden birşeyler varmış. Herkes ayrılıyor, birbirini aldatıyor vs. Artık bende inandım bütün suç merkürde 

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 1 saat önce yazdı:

Bir kaç olay duydum üzüldüm. Üstüne bunu okudum. Merak bu ya bende dokuz sayfayıda okudum. Merkür de ters giden birşeyler varmış. Herkes ayrılıyor, birbirini aldatıyor vs. Artık bende inandım bütün suç merkürde 

İnancımıza göre, bütün  ruhlar Merkür'den  önce var olduğuna göre, merkür'ün bir suçu olamaz. Mantığa aykırı.

Çok değerli sayın bayan üyeler, inanın biz de en az sizin kadar büyük kazıklar yiyoruz, sonra kös kös oturuyoruz. Bu erkek veya kadın olmakla ilgili bir durum değil. kesinlikle kişinin karakteri ile ilgilidir.

Derdi veren Allah, elbette ki dermanı da verir. Annemizi babamızı kaybediyoruz da, yakıp geçse de zamanla bir şekilde unutuyoruz, acımız hafifliyor,bir sevgiliyi mi unutmayacağız?

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap