Jump to content
Sign in to follow this  
quardian

Ya da İllüminati Ve / Veya CFR! / Mustafa Birol CEVİZOĞLU

Recommended Posts

Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut yıllardır diyor ki: AKP, Amerika’da faaliyet gösteren Yahudi kuruluşu CFR tarafından gönderilen bir “Memorandum” (muhtıra) ile kurulmuştur! Ben de bu iddiayı ciddi bulduğum için bazı yazılarımda kullandım. CFR uzmanı yazarlar yıllardır CFR’yi yazdı durdu. Ancak bizim de bu konuda birşeyler yazmamız gerektiğine inanıyorum...

 

akp-cfr-illuminati.jpg

İşte AKP’nin kuruluşunda büyük pay sahibi olduğu iddia edilen Yahudi kuruluşu CFR!

 

Yahudilerin tüm ABD yönetimi; özellikle askeri politika ve bürokrasisi üzerindeki etkisi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. ABD yönetimi, savunma ve dış politikalarında neredeyse tek söz sahibi olan Yahudilerin diğer bir amacı da dünya ülkelerindeki petrol, doğalgaz, yer altı ve yer üstü tabii kaynakların kontrol altında tutulması ve paranın serbest dolaşımının sağlanmasıdır. Bu yapılanmaların ardında ise önemli güç merkezleri vardır. Bunlar ABD’lilerin demokratik (!) yollardan seçtiği başkan ve kongrenin dizginlerini de ellerinde tutarlar. “Bu güç merkezlerinin en önemlilerinden biri de CFR ve ABD yönetimine yön veren diğer Yahudi kökenli yönetici ve bunların kontrolünde olan kurum ve kuruluşlardır.” (Dr.Sait Yılmaz, 21.Yüzyılda Güvenlik ve İstihbarat, sh. 446-447)

 

CFR, (Council on Foreign Relations / Dış İlişkiler Konseyi) 1921’de kurulmuştur. Birinci dünya savaşının ardından toplanan ve hem dünyanın hem de Türkiye’nin paylaşıldığı Paris Konferansının ardından dünya egemenliğini ele geçirebilmek üzere ABD dış politikasına yön vermek, siyasal ve ekonomik bir düzene oturtmayı amaç edinmiştir. (Mustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında, sh: 414) CFR, Yahudilerin dünya üzerinde her istediğini elde etmeleri ve kurdukları düzenin değişmemesi için vardır. Bu amaçla istedikleri ülkelerde iktidarları bile kolayca değiştirebilecek ve kendilerine hizmet edecekleri iş başına getirecek güce sahiptirler.

 

Unutulmamalıdır ki ABD ikinci dünya savaşına CFR’nin etkisiyle girmiştir. Ayrıca ABD, Rockefeller ailesinin ünlü şirketi Gulf and Standart Oil için İran’da Musaddık’ı devirmiş, United Fruit için Guatemala’da, ITT için Şili’de çalışılmıştır. (Dr. Sait Yılmaz, age, s. 447)

 

CFR Amerikan elit kadrosundan oluşmaktadır. CFR’nin üyeleri arasında ABD başkanları, senatörler, NATO’nun üst düzey komutanları, bankerler, medya patronları, küresel ölçekteki Amerikan şirketlerinin en üst düzey yöneticileri, profesörler, büyükelçiler ve yargı mensupları göze çarpmaktadır. (Mustafa Yıldırım, age, sh. 415) Dünyanın en büyük 100 şirketinin %70’inin, en büyük 25 şirketin %92’sinin yöneticisi CFR üyesidir. En büyük 25 bankanın 21’inin, en büyük 25 sigorta şirketinin de 16’sının yöneticisi CFR üyesidir. (Dr. Sait Yılmaz, age, sh. 448)

 

Dünyaca ünlü ve başbakan Tayyip’in de kadim dostları arasında yer alan bazı CFR üyesi şahsiyetler arasında, Bill Clinton, George W. Bush, Paul Wolfowitz, Zbigniew Brzezinski, Dick Cheney, Colin Powell, Madeline Albright, Jimmy Carter, Henry Kissinger, Richard Perle, Marc Grossman gibi, çoğu Yahudi kökenli elit Amerikalı da bulunmaktadır.

 

Küresel ölçekte bu kadar güçlü olan CFR’nin de bağlı olduğu bir yapı vardır, o da İllüminati adlı küresel çetedir!

 

İllüminati, dünyanın en zengin ve sözde asil 13 ailesi tarafından kurulmuş bir tarikattır! Bunlar dünyanın en zengin ve sözde en asil 13 ailesi olan Rothschild, Rockefeller, DuPont, Habsburg, Russel, Warburg, Oppenheimer, Morgan, Bundy, Freeman, Collins, Astor ve Lord ailesidir. Bu aileler ve sahip oldukları dev şirketler kimyasal ürünler, patlayıcı, barut ve uyuşturucu ticareti ile dünyadaki elmas yataklarının %95’i, altın, platin gibi değerli taş ve maden yataklarının da çoğunluk hisselerine sahiptirler.

 

Yahudi ailelerin oluşturduğu İllüminati adlı küresel çetenin altında birçok kuruluş vardır. Bunlara dış çember adını vermişlerdir. İşi, sadece bu 13 ailenin emirlerini yerine getirmek olan dış çemberde, AKP’nin kuruluşunda rol oynayan CFR (Council on Foreign Relations – Dış İlişkiler Konseyi), Tayyip ve Çevik Bir’e ödül veren JINSA (Jewish İnstitute of National Security – Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü), ADL (Anti-Defamation League – Yahudi Aklama Cemiyeti), TLC (Trilateral Commission – Üç Yönlü Komisyon), WTO (World Trade Organization - Dünya Ticaret Örgütü), IMF (International Many Fon – Uluslararası Para Fonu) gibi kuruluşlar vardır.

 

iktidardaki AKP’yi kurdurttuğu iddia edilen CFR’nin arkasında Xerox, General Motors, Texaco, Alman Marshal Fund, Ford Vakfı, Bank of England, Barclays, IBM, J.P.Morgan, ABD merkez bankası, Shell, Manhattan Bank, Citibank, Standard Oil, Exxon, Mobil, Aramco, Yale Üniversitesi, General Electrics, U.S Steel Corporation, Morgan&Stanley gibi dev şirket ve finans kuruluşları vardır.

 

İllüminati, milliyetçilik ve vatanseverlik gibi kavramları insanları birbirlerine düşman eden olgular olarak kabul eder. Milli devletlerin yıkılması, dinlerin (İslam’ın) “ılımlılaşması” için çaba sarfeder. Bu kavramların içinin boşaltılması, itibarsızlaştırılması ve yok edilmesiyle birlikte tüm insanların barış içinde ve kardeşçe yaşayabileceğini ileri sürer. İllüminati’ye göre bu hedef doğrultusunda yapılacak her şey mubahtır. Yani hedefe ulaşmak için Müslüman olduğunu söyleyen biri papaz elbisesi giyebilir, Yahudi ya da Hıristiyan olan biri de imam elbisesi giyip, Müslüman cemaati arkasına takabilir...

 

Hülasa; eğer Arslan Bulut’un sık sık dile getirdiği iddialar doğruysa, yani AKP, CFR adlı Yahudi kuruluşun telkin ve direktifleriyle kurulduysa vay AKP’ye oy veren “İslami hassasiyeti yüksek” (!) mütedeyyinlerin haline!

 

MUSTAFA BİROL CEVİZOĞLU - 05 Mart 2012 ,

 

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elmalılı Hamdi Yazır

Ey iman edenler, yahudilerle hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. İçinizden her kim onlara yardaklık ederse, muhakkak o da onlardandır. Allah ise zulmedenleri doğru yola çıkarmaz. (Maide /51)

Share this post


Link to post
Share on other sites
yok yayınladığın için ben sana teşekkür ederim :)

Rica ederim kardeşim bu bizim vazifemiz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...