Jump to content
Guest Lucky

Dental İmplant (Diş Ekimi)

Recommended Posts

ben merak ediyorum yapıldıktanbir kaç yıl sonra kansere neden oluyor mu?

öyle duydum. bilgisi olan varsa cevaplasın bi

Aranızda dantist var mı :D

kansermi yok daha neler ben klinikte çalışıyorum eşimde diş hekimi cerrah .. hiç öyle bişey duymadım..

--- Sonraki mesaj ---

Ben yaptırmak istiyorum eksik diş için.Daha önce yaptıran ve memnun kalan birileri varsa bana yardım edebilir mi. Bi de korkuyorum çok uzun süre önce çektirmiştim o dişimi. Şimdi yaptırmak zor olur mu acaba?

hangi iş kolay ki.. ama zannettiğin kadar da zor değil.. ve sonuçta süper güzellikte sağlıklı dişlerin oluyor işte bu herşeye değer diye düşünüyorum... :)

Kendiniz için bi güzellik yapın sağlığınızı ertelemeyin..:)

Gerçek diş gibi duruyor ve çok güzel bir görünüm var, yaptıran bazı kişileri biliyorum dişleri görmüştüm,

rakamlar çok uçuktu döviz üzerindendi ne kadardı aklımda değil ama özelliği ile ilgili çok detaylı sormadım,

normal yapılan dişlerde porselen vs.tat alma vs gibi hisler olmuyormuş bunda ne kadar olabilir,

yazılan çizilen şeyler çok önemli değil gerçekte kullananlardan dinlemek lazım,

bir arkadaşım yaptırıyor hala 2 yıldır devam ediyor dişetleri ile ilgili problemler çıktı uzadı,

tam bir işkence yapımı, ne kadar olursa olsun gerçek dişlerimiz gibi asla olamaz,

Allah yapısı dişler bile çürüyor kırılıyor vs. bunlarmı kalıcı olacak,

uzun süreli kullananları görmek lazım, yaşlanınca dişetleri eriyor damak eriyor,

takılan vidalar yerinden fırlamasın sonra, diş gerçekten önemli ve bedendeki

organları bile etkiliyor burdada sinirler varsa özellikle üst dişler beyne doğru

yakınsa gerçekten bu beni korkutuyor, bel fıtığından dolayı sinirler sıkışma yaptığı

için ayak parmaklarıma hatta topuğa kadar vuruyor, nerden nereye vuruyor

burda damak vidalanıyor bu bir yerlere uzarmı, dişlere laf yok inci gibi çok güzel ama bu güzelliğin

sonu hüsran olabilirmi, çok şükür dişerimde problem yok ama ilerde herkesin bir şekilde oluyor

benim bildigim dis eti erimesi damak erimesi genelde disi olmayanlarda görülüyor cünkü dis eti erimesi cene kemigi erimesi cigneme islemi yapilmadigindan kemikler ve dis etleri geri cekiliyor.

Gerçek diş gibi duruyor ve çok güzel bir görünüm var, yaptıran bazı kişileri biliyorum dişleri görmüştüm,

rakamlar çok uçuktu döviz üzerindendi ne kadardı aklımda değil ama özelliği ile ilgili çok detaylı sormadım,

normal yapılan dişlerde porselen vs.tat alma vs gibi hisler olmuyormuş bunda ne kadar olabilir,

yazılan çizilen şeyler çok önemli değil gerçekte kullananlardan dinlemek lazım,

bir arkadaşım yaptırıyor hala 2 yıldır devam ediyor dişetleri ile ilgili problemler çıktı uzadı,

tam bir işkence yapımı, ne kadar olursa olsun gerçek dişlerimiz gibi asla olamaz,

Allah yapısı dişler bile çürüyor kırılıyor vs. bunlarmı kalıcı olacak,

uzun süreli kullananları görmek lazım, yaşlanınca dişetleri eriyor damak eriyor,

takılan vidalar yerinden fırlamasın sonra, diş gerçekten önemli ve bedendeki

organları bile etkiliyor burdada sinirler varsa özellikle üst dişler beyne doğru

yakınsa gerçekten bu beni korkutuyor, bel fıtığından dolayı sinirler sıkışma yaptığı

için ayak parmaklarıma hatta topuğa kadar vuruyor, nerden nereye vuruyor

burda damak vidalanıyor bu bir yerlere uzarmı, dişlere laf yok inci gibi çok güzel ama bu güzelliğin

sonu hüsran olabilirmi, çok şükür dişerimde problem yok ama ilerde herkesin bir şekilde oluyor

Tam tersi diş çekiminden sonra duran kemik dokusu imlant ile yeniden işlevsel hale geliyor.Yani dişin kemik yapısını bir nevi implantla aynen yaşamsal faaliyetini devam ettirmesi sağlanıyor.Ayrıca eksik diş sayısı olan hastaların çene yapısı bozulup yaşlı bir görünümü oluyor.İmplantta bu tamamen durdurulup hiç birşey olmamış gibi kemikler yaşamaya devam ediyor.Arkadaşım yıllardır en az 4 yıl oldu yaptıralı 'ana dişimden farksız' der hep.

ben merak ediyorum yapıldıktanbir kaç yıl sonra kansere neden oluyor mu?

öyle duydum. bilgisi olan varsa cevaplasın bi

Aranızda dantist var mı :D

implantın ana maddesi titanyumdur. dıs hekımlıgınde 50 küsür yıldır uygulanıyor. tıtanyum aynı zamanda ortopedıde de, kırıklarda duymussunuzdur platın takıldı dıye. o platın denen seyle aynı madde. yanı ortopedıdekı gecmısı cok daha uzun. vücüda da en uyumlu metal. sımdıye kadar da 1 kez bıle kansere neden oldugu gorulmemıs. asırı sıgara tuketen ve kontrolsuz seker hastalıgı olan yada kemık erımesı olanlarda dusme rıskı yuksek .

Evet tek diş 1000dolar:)çok ucuz dimi:D:D