Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar Bu Cin Tabir Ettiğimiz Varlıklar üzerinizde Civa Oldukça Etkileri Azalır ve Yok Olur Cebinizde Civa Taşıyın Bakın Nasıl Rahatlıyacaksınız:clapping:

Guest koray

arkadaşlar civa gerçekten çok etkili deneyin bence

Guest fantoma
Arkadaşlar Bu Cin Tabir Ettiğimiz Varlıklar üzerinizde Civa Oldukça Etkileri Azalır ve Yok Olur Cebinizde Civa Taşıyın Bakın Nasıl Rahatlıyacaksınız:clapping:

bunu yeni ögrendim,

miktari ne kadar acaba,tasinacak CIVANIN,

ve nereden temin edebiliriz?

tesekkür ederim.

CIVA hakkinda daha fazla teknik bilgi

http://tr.wikipedia.org/wiki/C%C4%B1va

Guest

daha evvel böyle bir tavsiye almıştım aslında gerçekten işe yarıyorsa neden denemeyelim ki

Guest mehmetefe

Ancak çok dikkatli olmalısınız, Civa ağır metal olmasının yanı sıra buharlaşabilen bir maddedir ve ciherler tarafından absorbe edildiğinde geri dönüşü olmayan bir zehirlenmeye neden olur. Çünkü ağır metaller insan vücudundan atılamaz.

Diğer yandan kullanmış olduğumuz termometrelerde ve ateş ölçmek için kullanılan derecelerde çok az miktarda civa bulunmaktadır. kırmızı renkli olanları tercih etmeyiniz, karışımdır.

Büyük miktarlarda alım ve satımı bomba zamanlayıcılarında ve ateşleme görevli fünye başlıklarında kullanıldığından yüksek miktarda bulmak baya bi zor... Yalnış hatırlamıyorsam alım satımı denetim altında olmalı.

okul zamanında fen dersinde öğretmen Bir Deney için civa getirmişti sınıfa..ben uzaktan baktım elime aldım mı almadım mı hatırlamıyorim bile

ve kolmda bilezik vardoı

sanırım civa degmıs beyazlatmış hatta sahtemı bilezik Diye Kuyumcuya Gtormustum..degdıgı metalı bozuyosa nasıl bi kılıf icinde saklanabılır kı..ya tenimize degerse...hıc tasıyam var mı anlatsın

Guest melisa

zaten çok küçük cam şişelerde satılıyor alanlara zaten bunu üzerinde taşımak için alıyor aktarlarda bulabilirsiniz..

Guest neslişah

evet daha önce duymuştum ama denememiştim bir an önce almakta fayda var sanırım teşekkürler