Jump to content

Recommended Posts

arkadaşlar civa gerçekten çok etkili deneyin bence

Arkadaslar civa cinler içşin etkili olablir ama sakın ha usutunuzde tasımayın .

Cunku tasıdıgınız civa omurilikte birikim yapar (kimyasal) ve KANSER hastalıgını vucuda yayar...

Yani KANSER olmak istemiyorsanız Civa Taşımayın

Guest Süper Manyak

Bende takmayı düşünüyorum ama zaraları var o zaman vaz mı geçmem gerekecek :(

bu ateş ölçmekte kullanılan aletin içinde civa var ben çantama sürekli taşırım :) sizde öle yapın bence en zararsız halde o şekilde saklanabilir.banada bi cmai hocası sölemişti

Guest metehan_58

çok derin bir hocaya sormuştum aynı zamanda hafızdı; gülmüştü inanma ve sakın üstünde taşıyım deme çok zararlıdır demişti.

Guest pembesevdaam

taşıyanlar cantasına koyanlar dıkkat etsın metallere degdıgınde altın vs tamamen bozuyor hatta farketmezsenız zamanla erıtıyor;)

Guest Godzilla
Ancak çok dikkatli olmalısınız, Civa ağır metal olmasının yanı sıra buharlaşabilen bir maddedir ve ciherler tarafından absorbe edildiğinde geri dönüşü olmayan bir zehirlenmeye neden olur. Çünkü ağır metaller insan vücudundan atılamaz.

Diğer yandan kullanmış olduğumuz termometrelerde ve ateş ölçmek için kullanılan derecelerde çok az miktarda civa bulunmaktadır. kırmızı renkli olanları tercih etmeyiniz, karışımdır.

Büyük miktarlarda alım ve satımı bomba zamanlayıcılarında ve ateşleme görevli fünye başlıklarında kullanıldığından yüksek miktarda bulmak baya bi zor... Yalnış hatırlamıyorsam alım satımı denetim altında olmalı.

sizi tebrik ediyorum.güzel bir yazı yazmışsınız.:thumbsup:umarım cıva taşımak isteyenlere güzel bir nasihat olur.buharlaşması sebebiyle bir nolu kanserojen olduğu bu yazınla anlaşılır:thumbsup:

Uzun zamandır üzerimde taşıyorum camın içinde hava alma şansı hiç yok. Ağır metal olması önemli ama taşıdığımız miktar çok küçük o yüzden zararı olacak bir oran değil.

Yazanlar miktarı yazmadığı için bu şekilde bir zehirler gibi kanı oluşmuş. Ben eczanede satılan ateş ölçen dereceyi alıp civasını çıkarıyor ve ondan 3 adet ayrı cam içine koyuyorum.

Özellikle nazara çok etkili, ben cebimde taşıyorum. O pırıl pırıl parlayan civa zaman içinde kararıyor ve toz haline dönüşüyor ( herkeste olmuyor, ilk zaman bende olduğunda aynı şekilde 3 adet hazırlayıp değişik arkadaşlara verdim. birinde az kararma oldu, diğeri pırıl pırıldı ve benimki tozlaşmaya başlamıştı siyahlaşıp) Kimyager tanıdıklarıma sordum reaksiyona girmiştir o yüzden toza dönüşmüştür dedi. Ama reaksiyona girse diğerleride girmeli idi. Bana civayı taşımam gerektiğini söyleyen zat. Tozlaştığı zaman sakın kırma yada ağzını açma. Üzerindeki nazar ve sana yapılan kötülük (büyü gibi) oraya hapsoluyor o yüzden kararıyor toz oluyor dedi. Açtığın zaman kapağı onları serbest bırakmış olursun dedi.. Bir yerde sakla yada ayak basmadık bir yere gömmemi istedi. Ben meraktan açtım o gün başağrısından ölüyordum nerede ise. o toz olan tekrar yavaş yavaş sıvı hale gelmeyede başlamıştı. O günden sonra hiç civayı üstümden eksik etmem.

Az miktarda taşımak zarar vermiyor zaten insan vucudunda her madenden belirli miktarda var :) ..

Civa Altının düşmanıdır . civayı bir yere koyun yakınınada Altın koyun civa altına doğru hareket etmeye başlar. altına bulaşıncada temizlemek imkansızdır...

benmde bir arkdaşma hoca tavsiye tmşti bisüre kullandı bi zararıda olmadı.minnacıcık bişey cam içnde zaten ne zararı olcak