Jump to content
Şanaa

Suya Atılan Dua

Recommended Posts

Arkadaşlar ben duayı yazıp bir bardak suya bıraktım. Dileğim gerçekleşti. Üstelik gerçekleşmesi zor bir dilekti hatta şüphe duyarak yapmıştım, olmaz diye düşünüyordum. Yüca rabbim duaları kabul ediyor, inanın ediyor. Şüphe duysanız dahi, olmayacağına inanarak yapsanız dahi veriyor. Küçük bir duaya karşılık ne büyük kolaylıklar çıkarıyor karşınıza. Ben deniz ya da akarsu bulamadım, bir bardak suya koydum. Bu uygulama bana ders oldu. Artık dua ederken içimde en ufak bir şüphe olmuyor. Allah'ın icabet edeceğine gönülden inanarak ediyorum artık tüm dualarımı. Sizlere de nasip olsun inşallah.

Sakıncası yoksa sorabilir miyim bu mektubu nasıl yazdığınızı? olmasını istediklerimizi mi yazıyoruz (örn. "Allah'ım .... olmasını bana hayırlısıyla nasip eyle" gibi mi?) yoksa sıkıntımız olan şeylerin düzelmesini ister şekilde mi yani üzüldüğümüz şekliyle mi yazıyoruz?

sevgili Şanaa bu güzel dua için teşekkürler,bildiğim kadarıyla tam çaresiz kalındığında ve helal için yapılması gerekiyor! Ayrıca bazıları bir bardak suya bırakmış! Benim bildiğim deniz ya da temiz bir akarsuya bırakılıyordu hatta ikindi namazından sonra diye hatırlıyorum. Emeğin için teşekkürler.

sıkıntıda kaldığında yahut bir acizlik yaşayıp bunaldığında yani tıkandığında birde bunu deneyin...Allahümme eselüke bi nüri veçhikel kerimillezi erkani arşik ve bi ruhi Seyyidina Muhammedin Sallallahü aleyhi ve sellem En tersil hadimü haza el ayetüşşerifetü[isiminizi yazın]Fi sehmiminsemum ve harabbüminnar..bu dua başka şey içinde okunabilir..bu duanın arapcasını yaz ve altına isteğini yaz akan suya veya denize at...bu duanın ilahi bir dilekçe olduğunu ŞEYHÜLİSLAM EBUSSUT EFENDİ naklettmiş.

Bizim burda çay var ama kirli temiz olmaz çok fazla dua bu sya bırakılmaz bunun için bi alternatif varmı ve arapçasını bilen arkadaşlar varmı???

merhaba Turizm, turist arkadasim :)

rica ederim, cahillik ne demek.. ben de erbabi degilim ki zaten, o yüzden rahat ol kardesim ;) mektubu yaziyosun.. sonra besmele ile katliyosun.. katladiktan sonra disina (zarfin pulu gibi düsün) üst köseye yaziyosun.. ister ismi, isterse ebced karsiligini.. Allah dilekceni kabul görsün, adrsini sasirtmasin insallah :thumbsup:

Mektubu suya bıraktıktan sonra şu duayı okumak gerektiği yazıyor :

İlahi bi Muhammedin ve alihit tayyibine ikdi haceti.

Bu duayı hergün mü okumak gerekiyor? Yoksa suya bıraktıktan sonra bir defa falan mı okunmalı?

Sen nasıl uyguluyorsun ecrin?

Besmeleyi serifi sonuna kadar yazin ...akarsuya yada denize birakin..su temiz olmali ...dileginiz mutlaka karsilik bulcaktir...peygamberimizden gelen bir rivayettir...simdi kitaptan baktim...2 tane daha var burdaki dualar bendeki kitaba göre eksik yazilmis ...resmini cekcem kitptakilerin ama vaktim yok suan icin...

• Like 1

Besmeleyi serifi sonuna kadar yazin ...akarsuya yada denize birakin..su temiz olmali ...dileginiz mutlaka karsilik bulcaktir...peygamberimizden gelen bir rivayettir...simdi kitaptan baktim...2 tane daha var burdaki dualar bendeki kitaba göre eksik yazilmis ...resmini cekcem kitptakilerin ama vaktim yok suan icin...

O zaman en kısa zamanda duaların resmını beklıyoruz..:)

Sadece besmele ile de oluyor mu?Sen yaptın mı tutku?

Edited by huzur
düzeltme