Jump to content
Şanaa

Suya Atılan Dua

Recommended Posts

Guest yebese

ben arapça yazamıyorum babama söyLesem pır pır eder:(

acaba arapçasını biLen veya yazabiLecek oLan varmıııı:(

--------------------

artık ne dilediğimi bile bilmiyorum sadece ölmeyi diliyorum:wallbash:

sen rabbimin sevdiği kuLusun kardeşim ne demek öLmek:blink:

Lütfen akLından çıkar bunu Allah sevdiği kuLuna beLaLarı sağanak sağanak yağdırırmış unutma;)

ben arapça yazamıyorum babama söyLesem pır pır eder:(

acaba arapçasını biLen veya yazabiLecek oLan varmıııı:(

--------------------

sen rabbimin sevdiği kuLusun kardeşim ne demek öLmek:blink:

Lütfen akLından çıkar bunu Allah sevdiği kuLuna beLaLarı sağanak sağanak yağdırırmış unutma;)

benim yazdığım gibi yazarsın arapça olması şart değil ölümü düşünmekte denemek sen okadar acizmisin ki allah sana akıl vermiş göz vermiş birde kalp vermiş o kalpdede vicdan vardır

Guest yebese

öyLe oLuyosa hemen bu akşam yaparım:thumbsup:

bizim burda deniz yok çay var o da çok pis fabrika atıkLarı santraLin atıkLarı faLan oLuyo iyi bişii yapaLım derken çarpıLmayayım:rofl:

sıkıntıda kaldığında yahut bir acizlik yaşayıp bunaldığında yani tıkandığında birde bunu deneyin...Allahümme eselüke bi nüri veçhikel kerimillezi erkani arşik ve bi ruhi Seyyidina Muhammedin Sallallahü aleyhi ve sellem En tersil hadimü haza el ayetüşşerifetü[isiminizi yazın]Fi sehmiminsemum ve harabbüminnar..bu dua başka şey içinde okunabilir..bu duanın arapcasını yaz ve altına isteğini yaz akan suya veya denize at...bu duanın ilahi bir dilekçe olduğunu ŞEYHÜLİSLAM EBUSSUT EFENDİ naklettmiş.

arkadaşlar tanıdık bir arkadaş böyle yapmış bir bardak suya fatiha okumuş diğer bir bardağada sıkıntısını anlatmış fatiha okuduğu su tatlanmış sıkıntısını anlattığı su ise acımsı olmuş iananarak yapılmasında fayda olduğunu söyledi

hem arapçasını yaz diyosun hem bir sonraki yorumda arapça şart degil diyosun pınarcım.şart olmadıgı bilgisini kimden aldın:)

hem arapçasını yaz diyosun hem bir sonraki yorumda arapça şart degil diyosun pınarcım.şart olmadıgı bilgisini kimden aldın:)

arapçasını derken benim yukarda yazdığım gibi olanından bahsettim birebir arapçasından değil bir arkadaştan aldım

Guest kara sewdam

bu uygulamanı adı hacet mektubumu?

Guest MaRSoNNe

tam ben dicektim Hacet Mektubu diye.. Ben oyle biliyorum.. Ama biraz daha farkliydi sanirim benim duydugum da..

bu dilekceyi yazmadan önce, güzelce bir abdest alip iki rekat hacet namazi kiliyosunuz. selam verdikten sonra Hacet mektubunuzu yaziyosunuz.. mektubun basina "Bismillâhirrahmanirrâhim. Minel abdizzelili ilel mevlel celili Rabbi enni messeniyed durrü ve ente erhamürrahimin" ve Pinarcigimin yukarida yazmis oldugu duayi eklersiniz. ve yine abdestli bir sekilde akar suya birakiyosunuz. su temiz olmasi gerek. göl veya herhangi artiklarin akip pislik biriktirdigi bir yer olmamasi gerek. bu kücük berrak bir irmak veya deniz olabilir...

ben bunu yaptim, halende zaman zaman yaparim. kalpden ve iman ile yapildiginda cvp kesin geliyor. bir günde, bir haftada cvp gelmeye bilir. ama mutlaka ve mutlaka cvp geliyor.. beklediginiz cevap. bir sene sonra da olsa geliyor.. emin olun arkadaslar cvpsiz kalmiyosunuz.. bu mektuba ya Bedûh veya ebced karsiligi olan 2468 sayisini da yazabilirsiniz. ben öyle yaptim halanda yapiyorum. bildigim kadariyla, bu eskilerden mektuplarin daha emin olmasi, ulasilmasi gereken yere mutlaka ulasmasi icin yazilirmis..

Cok ilginc denemek lazim, ama benim burda temiz su yok ata bilecegim.:((

nerede kaliyosun sorabilir miyim cimcime?.. kücük bir dere de mi yok canim?