Jump to content
Şanaa

Suya Atılan Dua

Recommended Posts

nerede kaliyosun sorabilir miyim cimcime?.. kücük bir dere de mi yok canim?

Canim yani nehir var , ee oda pis oluyor.???

Cok güzel bir payla$im. Bende deniycegim, arapca yazmasini bilmiyorum, ama pinarin dedigi gibi uyguliycagim. Uzun zamandir dua etmedim, bir sene boyunca hergün birsey icin dua ettim, ve benim icin hayirli degildi, dünyalarim yikildi, hayirli degildi benim icin yüce Allahim bana bunu gösterdi. Anlamam icin baya bi zorlandim, agladim, aradan üc hafta gecti ve yine ayaktayim, güclüyüm. O gün den beri icimden dua etmek gelmedi, Allahim beni affetsin. Bu mektubla dua etmeye basliycagim yine.

cok tskler pinarcim.

Guest Wildcazibe

yea deişik bijiiyy ama dua etsek bence daha caiz olur dinimizce?

Duâyi vücuduma yazip kendimi denize atacam..Ya batarim ya cikarim..

Canim in$allah bu bir $akaydi!!!!!!! Senden daha bir degerli Bir$ey yok bu dünyada, Sen degerlisin, güclüsün. Kendine cok önem ver ve kendini sevmeye ba$la, önce kendin icin bir$eyler yap, ondan sonra gör bakalim, istedigin diledigin sana gelcek, buna emin ol.

--------------------

yea deişik bijiiyy ama dua etsek bence daha caiz olur dinimizce?

Bunu uyuguladiginda zaten dua etmiyormusun? Hemen agzindan cikiyor, hemde yazili olarak kagita yazarken dua ediyorsun. Yani yalni$ bir$ey yapmiyorsun.

Guest Wildcazibe

yea sarıkız arkadaşım bence dua etmek daha güzel sadece rabbimizden istemek daha makbul ne o öle suya bırakmak falan ellerimizi açıp dua etmek daha güzel bence yanlışmıyım???

yea sarıkız arkadaşım bence dua etmek daha güzel sadece rabbimizden istemek daha makbul ne o öle suya bırakmak falan ellerimizi açıp dua etmek daha güzel bence yanlışmıyım???

EH zahten rabbimizden sonucta istiyorsun, mektubunu deniz atmi$in ne olur ki, denizide Allah yaratti.

Guest Wildcazibe

yeaa sarıkız arkadaşım denize neden atıosunki ellerimizi açıp dua etmek varken ??? bence mantıkllı değil en iyisi dua ellerimizi açıp haksızmıyım??

ironi yapmi$tim sadece, ben salak miyim :D

Evet tamam, cigeri 5 para etmez birisinde tutuklu kalacak kadar aptalim ama..

i-ih salak degilim (:

Guest nurmelek

ck hostu ama ...:P

--------------------

bu dilekceyi yazmadan önce, güzelce bir abdest alip iki rekat hacet namazi kiliyosunuz. selam verdikten sonra Hacet mektubunuzu yaziyosunuz.. mektubun basina "Bismillâhirrahmanirrâhim. Minel abdizzelili ilel mevlel celili Rabbi enni messeniyed durrü ve ente erhamürrahimin" ve Pinarcigimin yukarida yazmis oldugu duayi eklersiniz. ve yine abdestli bir sekilde akar suya birakiyosunuz. su temiz olmasi gerek. göl veya herhangi artiklarin akip pislik biriktirdigi bir yer olmamasi gerek. bu kücük berrak bir irmak veya deniz olabilir...

ben bunu yaptim, halende zaman zaman yaparim. kalpden ve iman ile yapildiginda cvp kesin geliyor. bir günde, bir haftada cvp gelmeye bilir. ama mutlaka ve mutlaka cvp geliyor.. beklediginiz cevap. bir sene sonra da olsa geliyor.. emin olun arkadaslar cvpsiz kalmiyosunuz.. bu mektuba ya Bedûh veya ebced karsiligi olan 2468 sayisini da yazabilirsiniz. ben öyle yaptim halanda yapiyorum. bildigim kadariyla, bu eskilerden mektuplarin daha emin olmasi, ulasilmasi gereken yere mutlaka ulasmasi icin yazilirmis..

ya beduh ismdir diye dusunuyorum..ama ne ismi neyin ismi aciklarmisin/?//