Jump to content
Şanaa

Suya Atılan Dua

Recommended Posts

Guest Wildcazibe

yea kardeşim bırakın bu işleri ellerinizi açıp dua edin en hayırlısı yea ne bu suya bırakmak falan kağıttan kayıkmı bu kardeşim yea

yeaa sarıkız arkadaşım denize neden atıosunki ellerimizi açıp dua etmek varken ??? bence mantıkllı değil en iyisi dua ellerimizi açıp haksızmıyım??

Karakiz, güzel Arkada$im Sarikiz degil :D

Guest Wildcazibe
Karakiz, güzel Arkada$im Sarikiz degil :D

yea sarıkız arkadaşım sarı kara falan değil :D

ironi yapmi$tim sadece, ben salak miyim :D

Evet tamam, cigeri 5 para etmez birisinde tutuklu kalacak kadar aptalim ama..

i-ih salak degilim (:

Cok $ükür, burada belli olmaz, o kadar caresiz Arka$larimiz var cünkü, Allah bu forumda bütün müslüman Karde$lerime yardim etsin.

arkadaşlar wıld bu sefer gerçekten güzel bir yorum yapmış inanamadım,ellerinizi açın Allahdan isteyin evet doğrusu bu dua etmek

Guest Wildcazibe
arkadaşlar wıld bu sefer gerçekten güzel bir yorum yapmış inanamadım,ellerinizi açın Allahdan isteyin evet doğrusu bu dua etmek

sağol kardeşim teşekkür ederim .bu arada ibrahim tatlısesin son kaseti çok mükemmel dinlemeni tavsiye ederim :)

amin, ALLAH'im kimseye dert verip derman aratmasin..

Hele de böyle el oglu derdi..Hem kendimi de atsam gelmez ki bu adi herif :D

Kaygilandigin ve müdahele ettigin icin de te$ekkürler lakapda$im (:

ya beduh ismdir diye dusunuyorum..ama ne ismi neyin ismi aciklarmisin/?//

Muteber sözlüklerin pek çoğu Bedûh’u aslı meçhul bir lâfz olarak nitelese de, bazı yorumlarda bulunmaktan kaçınmamışlardır. Bedûhun “Kamûs-i Türkî'de, meşhur Buda isminden galat olduğu üzerinde durulur. Ebuzziya lügatinde ise kelimenin aslı İbranice olarak belirtilir. Kamus-i Osmani’de kelimenin aslının Farsça olduğu ve “yürümek” anlamında kullanıldığı yazılır ve bir rivayete değinilir; rivayete göre bedûh, manevi irsâlleri yerine ulaştırmakla görevlendirilen meleğin ismidir. Ahmet Raşit Efendi, Nuhbe Şerhi'nde (s.97) bedûh, sabur vezninde esma’ul hünsadandır görüşünü dile getirse de, melek isminden mülhem olmasını kuvvetle muhtemel olarak nitelendirir. Muaz bin Cebel adında bir şahsiyetin kılıcında da yazıyor bu kelime. bu şahıs hz. Muhammed zamanında yaşamış bir şahıs, sanırım bir sahabe, Hak yolunda svasan, Efendimizin kilic arkadaslarindan biri, kılıcına bunu yazmasının sebebi ise güç kuvvet vermesi amacıymış. hem de bir değil sanırım 11 kez yazmış bunu. istanbul da bir müzede bu kılıç sergileniyor,sanırım kutsal emanetler müzesinde...

alintidir

--------------------

yea deişik bijiiyy ama dua etsek bence daha caiz olur dinimizce?

yea sarıkız arkadaşım bence dua etmek daha güzel sadece rabbimizden istemek daha makbul ne o öle suya bırakmak falan ellerimizi açıp dua etmek daha güzel bence yanlışmıyım???

Allah´ina kurban gardas...

haklisin güzel kardesim de, biz kime dua ediyoruz, kime el aciyoruz. göldeki baliklara, derede ki taslara degil herhalde :no: aksini iddia eden ´mantikli ve inandirici bir delil sunsun.. buyurun! israrla Allah´a el acalim Allah´a el acalim diyosun.. güzel hos. haklisin vesselam. ama sanki bizler bunu yapanlar, baska bir ilaha el aciyor gibi algilaniyor tövbe hasa.... kaldiki bizim Allah´a el acmadigimizi kanitlaman gerek.. dere kenarina gidip, derenin kenarindaki otlara caput baglayip, otdan, agacdan medet ummuyoruz.. ben söyle anlatmaya calisayim...

Ebul Abbas Kismiri söyle anlatmistir..:

- padisahlardan, Ebu Tahir Kirmiti beni kendisine hakaret ettigim gerekcesi ile tutuklatti ve sucumun agir oldugunu ve benim cezamin ölüm oldugunu yemin ederek beni kanli bir zindana attirtti.. erstesi gün öl´dürülecektim...

gördüm ki, zindan icerisinde bir akarsu var.. onun kenarina uzandim. rüyamda bir sahis yanima geldi ve bana "eger bu halden kurtulmak istioyrsan, Allah´a bir dilekce yaz. bu suyun icine birak"

dedi.. ben: - Ne yazayim? diye sordum... o da su duayi yazdi:

Bismillahirrahmanirrahim...

minel abdizzelili ilel mevlel celili, rabbi enni messeniyed durrü ve ente erhamürrahimin. Allahümme bihürmeti muhammedin aleyhisselamü ve ali muhammedin feksif durri ve hemmi ve ferric gammi.

hemen uyandim... kalem kagit yoktu. üzerimden bir parca yirttim ve toprakla yazdim.. yazili parcayi, suya biraktim. aradan bir saat gecmedi. kapilar bir gürültü ile acildi ve beni alel acelen Ebu Tahirin yanina götürdüler. ebu tahir ayaga kalkti ve bana hürmet edip dediki:

- Simdi yatmis uyuyordum.. bir sahis bana geldi dedi ki, sen birini haksiz yere zindana atmissin, o kimse Allah a dilekce verdi. tez onu saliver, yoksa Allah´in gazabi sana erisir!!!

iste seni bu sebebten serbest birakiyorum... dedi...

"Imam gazeli hzlerine söyle sormuslar:

- Allah Ezel´den her seyi takdir eylemistir. Öyle ise dua okumanin ne faydasi olur?

Gazeli Hazretleri de söyle cvp vermistir..:

- Hernekadar Allah her nesneyi takdir eylemisse de o her nesne icin sebep te yaratmistir. sebepleri, sebep verici seylere baglamistir. nitekim yagmuru ot bitmesi, atesi as pismesine sebep eyledigi gibi duayi da isin bitmesine sebep killmistir. nesne Allahin takdiri disi degildir.."

alintidir: dua hazinesi Mustafa Ertugrul

yaaa... iste böyle Ibo hayrani güzel kardesim.. umarim kattiî ve kesin tutumunda biraz yumusamissindir.. :derisive:

Guest per!
Duâyi vücuduma yazip kendimi denize atacam..Ya batarim ya cikarim..

koptum yemin ediyorum, o kadar yüksek sesle gülmüşüm ki herkes bana dönüp baktı bir anda:D

2 hafta sonra tatile gidiyorum ben de deneyeceğim, güzel haberlerle dönerim inşallah:rolleyes:

$imdi bende güldüm :D

Ne demi$ atalarimiz: iyilik yap denizde at, balik bilmezse halik bilir