Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Garbage, 1994'te Kuzey Amerika'nın Wisconsin eyaletinin başkenti Madison'da kurulan Duke Erikson, Shirley Manson, Steve Marker ve Butch Vig'den oluşan İskoç-Amerikan rock müzik grubudur.

İlk albümleri Garbage beklenmeyen bir başarı yakalayarak ve 4 milyonun üzerinde satış grafiğine ulaşmıştır ve 1995-1996 yılları arasında albümden çıkan single'lar da aynı şekilde birbiri ardına yükselen bir başarı yakalamışlardır. İkinci albümleri olan Version 2.0 albümleri üzerinde iki yıl bir süren bir çalışma yapmışlardır ve bu albüm yılın en iyi albümü ve en iyi rock albümü kategorilerinde iki Grammy Ödülüne aday gösterilir. 1999'da James Bond filmi The World is not Enough'ın tema müziklerini yaparlar.

Üçüncü albüm olan Beautifulgarbage'ı 2001'de piyasaya sürerler, ancak bu albüm önceki albümlerdeki başarıyı yakalayamaz. Bleed Like Mealbümü ile geri dönmelerinden önce grup dağılma aşamasına kadar gelir. Geri dönüş albümü olan "Bleed Like Me" Amerika'da büyük başarı kazanır.

Grup dünya turunu kısa keserek süresi belli olmayan bir ara verdiklerini açıklamıştır, ancak bunun bir dağılma olmadığının da altını çizmişlerdir. 2005 de çıkarttıkları "Run Baby Run"Adlı şarkılarının klibinin bir kısmını Türkiye'de Çekmişlerdir.

Grup 2011'de tekrardan bir araya gelmiştir ve 2012 için dünyanın dört bir yanında konserler ayarlamaya başlamışlardır. Beşinci albümleri Not Your Kind of People, 14 Mayıs 2012'de çıkacaktır.

 

 

 

shirley-manson_1609.jpg

 

 

 

Albümleri:

 

Garbage

 

Version 2.0

 

Beautiful Garbage

 

Bleed Like Me

 

Not Your Kind of People

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grup 2011'de tekrardan bir araya gelmiştir ve 2012 için dünyanın dört bir yanında konserler ayarlamaya başlamışlardır. Beşinci albümleri

Not Your Kind of People

, 14 Mayıs 2012'de çıkacaktır.

 

ben grubu çoktan dağıldı diye biliyordum

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evet kaliteli bir grup. You Look So Fine, Milk, Only Happy When It Rains'i severim. Queer de güzeldir, ilginç de klibi var...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...