Jump to content
pirpirim

Meleklerin Gücü Kitabını Aldım

Recommended Posts

"Hiç bir zaman kitap okuma" ne demek ya ? Ne biçim "Sence" bu !

:) Yerinde bir soru :)

--- Sonraki mesaj ---

Ciddi bir kitap arşivim var, resmen bilgiye açlığımdan Beki İkala Erikli'nin Meleklerin Gücü ve Meleklerle Yaşamak kitabıda mevcut bende... Yaklaşık 450 kitabımın tamamını hatmetmiş olmama rağmen bu ikisinede yüzeysel bakabildim sadece, içim almadı :( kaderin insanın elinde olduğuna dair söylemler çok... Ben çok kaderci bir insanım, alınyazımızı yaşadığımızı düşünürüm, rabbim bir yol çizmiş bize o yolda yürüyoruz elbetteki dönemeçler ve sapaklar yolcuya ait ama bu iki kitap rahatsız etti beni. Mesela bir bölümünde diyorki Sayıların ifade ettiği cümle toplulukları mevcut sanırım ''5-meleklerin yardım ediyor,doğru yoldasın...'' gibi birşeydi tam hatırlamıyorum. Büyük isteklerin allahtan küçük isteklerinde meleklerden istenmesi gerektiğinden bahsediyorlar ve bir sürü okur örneklemeleri var, mesela ''başmelek ... taksi istiyorum yardımına ihtiyacım var'' demiş biri o yağmurlu ve ıssız sokakta taksi ile karşılaşmış... Ben rabbimden isterim, işte okadar...

Bende de Meleklerle Yaşamak kitabı var, asla tavsiye etmiyorum.

Çöpe atacağım ama kağıttır... geri dönüşüme atacağım elim gitmiyor, hiç bir şekilde dönmesin:PD

Guest *Wild*
Bende de Meleklerle Yaşamak kitabı var, asla tavsiye etmiyorum.

Çöpe atacağım ama kağıttır... geri dönüşüme atacağım elim gitmiyor, hiç bir şekilde dönmesin:PD

neden atamıyorsun çöpe???ve neden tavsiye etmiyorsun?

Benim inancıma göre kitaptaki bazı sözler, anlatılanlar tehlikeliydi, şirke düşürebilir.

Kağıt olduğu için çöpe atmıyorum.

ya bu ne demek şimdi.ben anlamadım Allah aşkına açıkca yazsana?bide bu falı baktırınca ne oluo ki?

fal baktiramak günahtir, fal baktiran bir nevi sürekli baktirir bagimlilik halini alir cinler fal baktiranlada oynarlar eglenirler buyüzden uzak durulmasi gerek. Allah ve rasulu bizleri bir seyden men ediyorsa uzak durun diyorsa muhakkak o yasak kilinan seyde bizler icin zarar vardir, hic bir zaman bizim faydamiza olan seyleri bize yasak etmez yüce Allah bize bir seyde uzak durun yaklasmayin diyorsa muhakkak bizim göremediimiz bilmedigimiz bir hikmeti sebebi vardir.

Guest *Wild*

ya vallahi anlamadım nası yani senin inancın derken ve o kitapta duamı yazılı atamıyorsun?

--- Sonraki mesaj ---

fal baktiramak günahtir, fal baktiran bir nevi sürekli baktirir bagimlilik halini alir cinler fal baktiranlada oynarlar eglenirler buyüzden uzak durulmasi gerek. Allah ve rasulu bizleri bir seyden men ediyorsa uzak durun diyorsa muhakkak o yasak kilinan seyde bizler icin zarar vardir, hic bir zaman bizim faydamiza olan seyleri bize yasak etmez yüce Allah bize bir seyde uzak durun yaklasmayin diyorsa muhakkak bizim göremediimiz bilmedigimiz bir hikmeti sebebi vardir.

5 sene kıldığı namaz kabul olmazmış diye duydum doğrumudur?

Hani gazete, dergi ,kitap, defter v.b çöpe değil de kağıt geri dönüşüm kutusuna atılıyor ya o yüzden...

Guest *Wild*
Hani gazete, dergi ,kitap, defter v.b çöpe değil de kağıt geri dönüşüm kutusuna atılıyor ya o yüzden...

valla bizim şirkette atılıyoo ayrı olarak. üst katta ve alt katta var kutular büyükçe herkezz oraya atıyo kağıtları plastikleri.

Guest *Wild*
tamam sen sizin şirketten ayrılma:)

iiide sen ne zamana kadar çöp atmamayı düşünüyosun??? çöpleri biriktirmen lazım o zaman evde atamıosan ne yapmayı düşünüon?