Jump to content
UGURBOCEGI

Sadece İstihare ve Rüya

Recommended Posts

Arkadaşlar daha önce ıstıhareyle ilgili bi iki konu açtım..bildiğim yöntemleri anlattım..

istihare ya da istenileni görme rüyalarına ..ve genel anlamda rüyalara meraklıyım...

sizden ricam siz degerlı arkadaslarımın bildikleri denedikleri ya da duydukları bütün bu tarz istihare ve rüya görme durumlarını paylaşmaları..ayrı başlık actım cunku dıkkat cekmeyı ve sadece burda toplanmasını istıyorum...

yaptıklarınızı eger sonuca ulaşabildıysenız sonuclarıyla bırlıkte buraya yazarsanız cok mınnettar kalırım kendı adıma...

--------------------

ya arkadaşlar hiç bilen deneyen yok mu ???

Guest EyLüL

zaten konular ile ilgili bir düzenleme yapılıyor,

açtığınız diğer istihare ile ilgili konular da tek başlıkta toplanacak..

la ilahe illallah ya kadir ya allah

zikrini yatmadan 1000 defa okursan evlenecen insanı görürmüşün

kaynak ıraklı bir hoca

denedinmi diye soracan

evet denedim sevdiğim insanı gördüm

sonuç henüz bir gelişme yok;)

tsk ederım edıbe..modaretore de tsk ederim toplama ısını yapacagı ııcn :-)

ınsallah degısık seyler ogrenıp denerız burda

Guest 313

rüyada istediğin bir şeyi görmek için gece yatarken 2 rek'at namaz kılıp 1106 YA ZAHİR okuyomuşsun ben dün gece muradımla ilgili yaptım bir kantinden topitop şekeri aldığımı gördüm ayrıca rüya ta'bir edebilicek biri varsa lütfen rüyamı tabir edebilir mi?

Guest 313

arkadaşlar forumda bir sürü istihare var ama hangisini yapıcağımı bilmiyorum yapması kolay ve net gösteren hangisi acaba söyler misiniz çok ihtiyacım var bir de yazarsanız renk mi görülmesi lazım yoksa şekil mi sevinirim acele cevap lütfen şimdiden teşekkür

Guest ebrulii

Önce günahlardan tevbe edilir. Tevbe için kısaca, "Ya Rabbi! Büluğ anımdan şimdiye kadar yaptığım günahlara pişman oldum. Bundan sonra da, inşallah hiç günah işlememeye söz veriyorum" denir. Sonra gusledilir. Gusülden sonra, o gece (istihareye niyet ettim) diyerek iki rekat nafile namaz kılınır. İlk rekatta Kâfirun, ikinci rekatta İhlas okunur. İstihare namazından sonra şu dua okunur:

(Allahümme innî estehirüke bi-ilmike ve estakdirüke bi-kudretike ve eselüke min fadlikelazim fe inneke takdirü ve la akdirü ve tâlemü vela âlemü ve ente allamül-guyub

]İstihare namazını kılıp duasını ettikten sonra hiç konuşulmadan yatılmalı.

İstihareden sonra, abdestli olarak, kıbleye dönüp yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görmek hayra, siyah veya kırmızı görmek şerre alamettir. 7 gün istihareden sonra, rüyada bir şey görülmezse, kalbe bakılır. O işi yapmak arzusu varsa, o işe karar verilir.

arkadaşlar forumda bir sürü istihare var ama hangisini yapıcağımı bilmiyorum yapması kolay ve net gösteren hangisi acaba söyler misiniz çok ihtiyacım var bir de yazarsanız renk mi görülmesi lazım yoksa şekil mi sevinirim acele cevap lütfen şimdiden teşekkür

sevgili 313, sana yapabilecegin en basit ve kesin sonuç veren bir istihare verebilirim. ister abdestli ister abdestsiz. ister namaz kıl istersen kılma. yatağına yattıktan sonra.

21 kere oku niyetini et. rüyayı hatırlamasanda uyanmadan önce niyetinin sonucu kulağına söylenir, net cevap verilir. ben ve arkakadaşlarım tarafından defalarca denendi. tavsiye ederim..

bismillahirrahmanirrahim.

la tüdrikühül ebsaru ve hüve yedrikül ebsar ve hüvel latifül habir.

enam suresi 103. ayetidir..