Jump to content
ranger2010

Çekim Yasasının Sırrı - Ne İstediğini Bilmek.

Recommended Posts

deniyorum ve kararlıyım her durumda başarmalıyım zira öbür türlü bıraktığın zaman yarı yoldan dönmüş olurum.bunları kendim için yapmak zorundayım.kurban olmakta kurban yapmakta kötü düşünce sistemi.dikenleri temizlemek hem canını acıtıyor hem de zaman istiyor.teşekkürler o kitapları ilk fırsatta edineceğim ve tecrübe edilmiş kazanımlardan faydalanacağım saolun efem.

bende bunu yeni fark edenlerdenim, cekim yasanin sirri, yada duanin sirri ne istedigin bilmek, ve kararli olmak, cünkü o zaman o istikamette neler yapabilecegini tespit ediyorsun, ve kararlilikla cabaliyorsun, ve ne yapilmasi gerekse yapiyorsun, fakat eger bilmiyorsan ne istedigini, yada celiski yasiyorsan, hem bi tarafin istiyor bi tarafin istemiyorsa yaklassanda uzaklasiyorsun isteginden. ve kararli bi sekilde ilerlemiyorsun..

evet ego, yada nefsin aliskanligini kirmak gerekiyor. düsünce ve davranis kaliplarini fark ettigin an, yani kendini , karakterinin dinamigini anladigin an degistirebiliyorsun. kendinle sürekli yüzlestirme gerektiriyor. ve insan kendine bi zaman sonra sasiyor, etrafindakiler bile, ne kadar degistin diyorlar.. degisim zaten esastir, bi tek insan bu degisimin kendinin yok olmasiyla bazen iliskilendiriyor, halbuki kendinin en iyi versionunu cikarmaya giden yol.

z

aslında iyi para kazanmak istiyorsun ama paradan korkuyorsun,

seviyorsun evlenmekten ürküyorsun,

araba istiyorsun kaza yaparsam fikri,

başarılı olmak istiyorsun kendini layık görmüyorsun hep bir çelişki içindesin.üst bilinç küçük şeker bir kızçocuğu her şeyi alırsın yaparsın kolay diyor ama bişiler gerçekleşmiyor çünkü altbilinç yasaklamış ve güya seni koruyor direk bi abi gibi devreye giriyor ve saçma bahaneler buluyor ve çoğu zamanda kazanıyor ..o daha aktif ve engelleyici durumda.bilinçaltı gece gibi ama her dakika devrede.üstbilinç güneş gibi ışıl ışıl ama yaptırım gücü yok.

Guest *Wild*
Kader elbette vardır. Kadere inanmak farklı bir olay. Ama şunuda unutmayın ki Allah hiç bir kulunu cezalandırma koşulu ile yaratmıyor. Yaşamımızı bizim seçme şansımız var. Seni günahkar yarattım sen hayatında hep günah işleyip cezalandırılacaksın. Böyle bir şey olabilirmi? Allahın yaratışına ters bir olay.

Aslında bu tür şeylerle insanları korkutanlar, Allah şirk koşarak günah işliyorlar. Allahı kullanarak insanların üzerine kendi düşüncelerindeki din tanımını giydirmeye çalışıyorlar. Kuranı okursanız dinin şeklen değil kalben yaşanacağını görürsünüz. yaptıklarımız için sadece Allaha hesap vereceksiniz. Son kararı o verecek. Oda tüm yarattıklarını sevgi içinde yaratmıştır. Hiçbir kulunu dünyada yanlış iş yapsın ahirette cezalandırıyım diye yaratmaz. O yanlış yola sapma kulun seçimidir. Bu kader değildir. Kulun seçimidir.

yani kısacası yok çekim yasası falan .kader vardır.çekim yasası bilmem ne yaparak kaderimizi değiştiremeyiz.Örn: herkezin rızkı bellidir.İsteyerek çekim yaparak nasıl oluo onuda anlamış değilimde yani öle yaparak onun rızkını alamayız aslında bunu yapmaya çalışmak bile çok günahtır.Örn: ev istiyoruz isteyerek alamayız onu hiç bir zaman..

Bu çekim yasası zırvalığı İslam'la tamamen alakasız birşey.Yaratıcı kavramını yok etmek için uydurulmuş sadece nefis(ego) eksenli bir akım.

Ben çektim oldu ben istedim oldu.Kimse kusurabakmasın ama bu dünyada hiçbirşey sırf siz istediniz diye olmaz Allahu Teala istedi diye olur.O da herşeyi bir hikmet çerçevesinde yaratır zaten.Bunu idrak edemeyen bazıları da dileklerinin gerçekleşmesinde kendilerini etken görüp kibir batağına düşerler.

ben de hayatım uzerıne dusundugumde, sorun yasadıgım konularda hep ne ıstedıgımden emın olmadıgımı görüyorum. sanırım anahtar cümle bu. net olmak gerekıyor.

--- Sonraki mesaj ---

bu arada cok guzel bır paylasım tesekkurler .

*Wild* Nickli Üyeden Alıntı

yani kısacası yok çekim yasası falan .kader vardır.çekim yasası bilmem ne yaparak kaderimizi değiştiremeyiz.Örn: herkezin rızkı bellidir.İsteyerek çekim yaparak nasıl oluo onuda anlamış değilimde yani öle yaparak onun rızkını alamayız aslında bunu yapmaya çalışmak bile çok günahtır.Örn: ev istiyoruz isteyerek alamayız onu hiç bir zaman..

Bu çekim yasası zırvalığı İslam'la tamamen alakasız birşey.Yaratıcı kavramını yok etmek için uydurulmuş sadece nefis(ego) eksenli bir akım.

Ben çektim oldu ben istedim oldu.Kimse kusurabakmasın ama bu dünyada hiçbirşey sırf siz istediniz diye olmaz Allahu Teala istedi diye olur.O da herşeyi bir hikmet çerçevesinde yaratır zaten.Bunu idrak edemeyen bazıları da dileklerinin gerçekleşmesinde kendilerini etken görüp kibir batağına düşerler.

Bir konuda haklısınız "Neye inanırsan ona sahip olursun." Kader bir yolda ilerlerken yol ayrımlarıdır kavşak noktalarıdır. O kavşak noktasından ne tarafa döneceğimiz biizm seçimimizdir. Biz o seçimlerimizden dolayı bir şeyi elde eder yada edemeyiz. Herkezin rızkı bellidir düşüncene katılmıyorum. Allah herkesin rızkını verir hemde bol bol verir yeterki istemesini bil. Dünyada herşey Allahındır. Ve herşey bol bol vardır. Sen isteyip aldığın şey başkasının değil Allahın insanlara bağışladığı rızkıdır. Önemli olan bizim temiz kalpli ve husniyetli olarak Allah'tan isteyebilmemizdir. Ev istiyorsan temiz kalpli olarak Allah sana o evi verecektir. Ama Borca girip alırsın, belki birisinden sana miras kalır, belki güzel bir iş bulup ondan kazanacağın parayla alırsın. Bunun şeklini yada yolunu Allah tayin eder.

Başta söylediğimi sonda yine söylemek istiyorum. "Neye inanırsan ona sahip olursun.". Düşüncende ne varsa ona sahip olursun. İstemekle ev sahibi olunmaz diyorsanız, kesinlikle sen bu şekilde ev sahibi olamazsınız.

Benim size tavsiyem bakış açını değiştirmenizdir. Dünyaya baktığınız pencerenizi değiştirmenizdir.

• Like 1

Bilinçaltı malum daha önce kodlanmış bilgilerden yola çıkarak bizi koruyor. Başına gelen her olumsuz olayda benim sana tavsiyem kendine "bu olaydan benim egomun faydası ne" diye sor. Bu sorunun karşılığında bir yaşadığın bir çok olayın aslında kurban rolünü oynamayı kabul ettiğimiz için başına geldiğini göreceksin. Kurban rolü oynayarak hem kendimizi hemde diğer insanları kendimize acındırdığımızı farkedeceksin. Kurban rolü oynayarak diğer insanların ilgisini çektiğini farkedeceksin. Kurban rolüne neden olan korkuları temizleyip kurban rolunü terk ettiğinde bilinçaltına ben kurban olmayı kabul etmiyorum dediğinde hayatının şekli değişecektir.

Şu bilindik ''Kurban''rolü..Sanırım benim ve birçok kişinin kilit noktası bu..Biraz daha açıklayabilir misin müsait zamanında yazılarınızı takip edeceğim.Çok teşekkürler paylaşımların için emeğinize sağlık:)

Bende cekim yasasina inaniyorum ve bazi olaylarin kendi irademizle ilgili oldugunu dusunuyorum

Tabi kimse buna inanmak zorunda degil

Konu dışı mesajlar silinmiştir.

Lütfen konu içeriği ile ilgili paylaşımlar yapalım!