Jump to content
gümüs1500428311

Sapıklık Mı Yoksa Hastalık Mı? Kuran-i Kerim - Psikolog - Din Adamları

Recommended Posts

arkadaslar

lütfen okuyun, ve seyirci kalmayin bu gidisata..

gün gectikce psikolojik hastaliklarin listesine yeni hastaliklar, kisilik bozuklugu sendromlari ekleniyor..

ve maalesef her ülke kendine göre ceza yada terapi uyguluyor...

gercek su ki bugün bi din adamina bu soruyu sordunmu, yani psikolojik rahatsizligi olan manik depressiv yada sizofreni, yada borderline hastalarin dini sorumlugu nedir, yaptiklarindan sorumlumudurlar degilmidiler?

bu soruya hep kacamak cevap veriliyor, cünkü psikiatriden tepki almaktan korkuyorlar..

gercek su ki psikologlarda bu carki bilerek veya bilmiyerek verilen bilgilere kanip/inanip /mecbur kalip, nitekim onlarinda gecinme yükümlülügü var, nefisleri hayat standarlari var ve onlarda bizim gibi hayat sinavina tabiiler..

ama artik bu gidisata dur diyenlerin sesleri yükselmeye basladi, biz de burdan sesimizi duyuralim.

her zaman ki gibi avrupa bu konuda yine bizden bi adim ileride..

alman sitelerinde bu konu günden güne daha cok artan bi katilim var..

nitekim hristiyan din adamlari bile saskinlikla izliyorlar bu gidisati ve ayaklandilar.

antidepresan alanlarin sayisi artik büyük bi dinamizmle ilerliyor

antidepresan alanlarin sayisi artik büyük bi dinamizmle ilerliyor..

bu dünya toplulugun cekirdek ailesini yikima ugratma noktasina vardi. agir bi aci yasayan, bi kriz döneminde bulunan gidip kendine bu haplari yazdiriyor..

bu haplarin ilk yillarinda insan kendini iyi hissediyor, fakat bagimlilik yapmiyor deselerde doktorlar, kullanlar birakamiyor, birakanlar psikoz geciriyor, ve önceden bunalim gecirmekte olanlar bu sefer beyinde agir tahribattan dolayi gercekten hasta oluyorlar..

simdi 20 önce kesfedilen bi hastalik tipi gittikce sesini duyurmakta, bu gidisata artik eskisinden daha duyarli yaklasilmakta..

kuran - i kerime bakilinca, escinselligi allah azap ile ortadan kaldiriyor bu halki, yada diger sapikliklari allah azabiyla imha etmis. bugün biliniyorki bunlar hastalik, insanin fitratina aykiri davransilar psikolojik rahatsizliklardan meydana geldigi kanisi var..peki hastalik denince ne oluyor, böyle davranislar,,makul karsilaniyor´´ve bu insanlarin davranislarindan sorumlu tutulamiyacagi icin suc yerine ödüllendiriliyor, herkes onun üstüne titriyor, erken emeklilik, sorumluluklarini üstlenme vs...

en fazla 6-8 yil bu alinan haplardan dolayi kisinin kimligi degisiklik gösteriyor, bu kisilerin esleri cocuklari hasta diye kizamiyorlar hos olmayan davranislara karsi sesini cikarmiyorlar..

öte yandan alkol bagimlisi, yada kumar, yada karisini kocasini, cocugunu siddete maruz birakan insan bu davranislarindan sorumlu oluyor,

tek fark bu insan doktora gidip hasta amblemi almadigi icin, ve uyusturan ,,ilac´´almadigi icin yaptiklarindan sorumlu tutuluyor ve hapse giriyor..

alkol uyusturucu alanin daha kisa zamanda sorun cikardigi icin ve öfkesini belirgin bi sekilde etrafina yaydigi icin daha göze batiyor baska insanlara verdigi zararlar.

fakat bu ,,ilac´´(antidepresan --inglizce drugs) alanlarin etrafina verdigi tahribat hemen göze batmiyor, cünkü yillara yayilmis bi sekilde zararlari fark edilmeden etrafindaki insanlara ve kendine tahribat yaratiyor..

islerini kaybediyorlar, aileler ölü gibi oluyor, ve esleri cocuklarida psikolojik hastalaniyorlar..

misal simdi türkiyede duyulmamis bi hastalik var,

bu hastalik bilindiginde artik müge anli diye bi programin daha kalmayacagindan eminim.

bu hastaligi ilk ingliz bi cocuk doktoru kesf ediyor, boyutlari inanilmaz ve cok korkunc.

zamaninda ve bugün bu sendromu tasiyanlar hapis ceza aliyor..cok sinsi olan bu ,,hastalik´´ benim kanimla ,,nefis sapkiligi´´en cok kadinlarda tezahür ediyor..

bugüne kadar kaynana gelin hikayelerini hepimiz az cok okumus duymusuzdur, bu hastalik tiplemesede koyuluyorlar.

ama en uc noktasi olan, bu hastalar sapa saglam cocuklari hasta ediyorlar, böylece kocalarindan ve daha önce de ailelerinden alamadiklari ilgiyiy bu sayede doktorlardan ve hemsilerden aliyorlar.. doktorlar ve cevre ne kadar fedakar bi anne deyip gibta ederken, aslinda bu annenin cocugunu hasta ettigini hic düsünemiyorlar bile..en ünlü almanyadaki vaka bi türk kadini!

lütfen artik bilinclenelim, allah in vermis oldugu bu hayatin getirdigi sorumluluktan kacamayiz..insan olmak öyle kolay degil.

herkes hayatinda acilara maruz kaliyor, kisinin yükü kendine agir, depresyon gecirebilir, cok zorlandigi hatta neredeyse intihar düsünceleri ile bas basa kalabilir, ama cogu zaman insan acilardan gelisiyor, bunu bi cikmaz degilde, firsat olarak degerlendirmek icin bi armagan oldugunu sonradan anlariz, bazen uzun yillarda sürse gecer!!!

biz dünyaya niye geldik? etimiz kemigimiz eriyip gidecek.

zaten hayat bi psikolojik yolculuk, nefsini bilen allah i bilir, eger biz nefsimizi hasta diyip bi sorumluluktan kurtulacagimizi saniyorsak büyük bi yanilgi icindeyiz demektir!!!

kac kisi tanidim bu psikolojik haplari alan, hic birinin sorunlari bu haplar sayesinde yok olmadi, hatta ilerledi, cünkü ertelemekten baska bisey degil..

lütfen arastirin, ve inanin enfal süresinde gectigi gibi, maalesef insanin para bastan cikarabiliyor, bugün bi psikolojik - ilac üreten firmanin konusmani olan doktor saatinde 10.000 dolar aliyor..

bu ilaclarin insanlari duygusuz ve zombi gibi yaptigi artik biliniyor..

bu konu hakkinda cok sey yazabilirim...simdilik bu kadar bi girizgah yapayim..

Guest playades

Güzel konu ve bu konu Illuminati ile çok yakından ilgili...

Şu yazıları yazarken bozuk bir Türkçe ile yazmasanız,biz de okurken eziyet çekmesek.Neden ı,ç,ş,ğ harflerini kullanmıyorsunuz ?

Konuya gelecek olursak,İlaçların ihtiyaç dışında kullanılması tabiki sakıncalı.Bunu genelleme yaparak ve internetteki forumlarda yer alan yazıları dikkate alarak sakıncalı olduğunu iddia etmek yanlış olur.Anti depresan haplar gereklidir.Çağrı merkezlerinde çalışan arkadaşlarım var.Her gün yüzlerce kişi ile görüşüyorlar.Bunun odunu var,saygısızı var,cahili var...Böyle kişilerle günde 8 saat konuştuğunuzu düşünün.

Orada çalışan arkadaşların bir kısmı (uzun süre o işin içinde olanlar) bu haplar sayesinde ayakta kalıyorlar.Ayrıca o ilaçlar reçete ile satılıyor.

Bu sadece benim bildiğim ve verecebileceğim bir örnek.Muhtemelen daha çok örneği de vardır.

• Like 1

Allah razı olsun, teşekkürler...

Ben bu konuya dikkat çekmeye çalıştım ve çalışıyorum da ama maalesef herkesin anlayışı, hassasiyeti ve değerleri farklı...

Benim tavsiyem; Mücahit GÜLTEKİN'in"Psikolojik tehlike, Modern Psikoloji Mağduru Olmayın" diye bir kitabı var, onu okuyun derim.

İnsanlara leblebi gibi bağımlılık yapan o ilaçları yazıyorlar. Benim tanıdıklarımdan şu an aklıma gelen 8 kişi bu tür ilaç kullanıyor.

Her gün bir hastalık üretiyorlar ve her durumu psikolojiye bağlamaya çalışıp, her durumu da psikolojiye göre uyarlamaya çalışıyorlar.

Şimdi burada çok kolay bir halmiş gibi yazmayım, herkes yaşadığını bilir ama insan biraz zor duruma düştüğünde, onu hemen ilaca bağlamayı son derece yanlış buluyorum.

Ben bazı durumların da maneviyat eksikliğinden kaynaklandığına inanıyorum.

O kitabı da illa okuyun diyorum, psikoloji-ekonomi-siyaset-askeriye ilişkisini ve beyin kontrol çalışmaları gibi konulara ilişkin açıklamalar, haberler var.

merhaba arkadasim, bi söyle düsün, 7 yildir 24 saatini böyle ,,hastalar´´ve bu ilaclardan kullan bi kisi ile evlilik hayati gecirmis insan olarak sana diyebilirimki, bu haplar yavas yavas cöküntüye götüren en kestirme yol.

maalesef gercektende kullanmasi gereken insanlarda var. ama bu insanlar hastanede kalmayi ve tedavi görmeyide kabul ediyorlar. cünkü hedefleri var iyilesmek.

ama istismari cok büyük bi alan, her depresyon geciriyorum diyen bu haplara kolaylikla ulasbiliyor. bu haplarin maaliyeti cok yüksek. prozac olsun yada zyprexa (misal 3 haftalik 5mg 600€).

sorunlari degil semtomlari kaldiriyor. cünkü hic kimse, hic bi doktor, parali psikatre gidersen baska bi kisinin özel hayati ile olan sorunlarini cözmeye uzun süre takat getiremiyor, cünkü bu gibi hastalarin ihtiyaci samimiyet ve samimi arkadaslik, aile ve es/sevgili. Yani konusmak, danismak..bu haplari 8 yildan fazla alanlari taniyormusun?

almanyada 6 yil bu haplari alan ünlü bi futbolcu kendini intihar etti..

gecenlerde bi dilencinin yüzünü yiyen universte ögrencisi de bu haplardan almisti...

hepimizin insanliga sinirlendigi, hatta isyana varan öfkeli hallerimiz var.

is yerinde rahatsiz durumlar yüzünden bu hapi almak bi mazaret degil.

internette arastirildiginda, lilly ilac firmasi kac milyonlar ödedi kayip yasayan ailelere.

bi adam isinde gücünde ailesi olan is yerinde yasadigi sikintlili bi dönem zarfindan bu hapi aliyor, 3 -5 ay sonra ateslendi diye karisi hasteneye götürüyor, adam orda seker komasindan ölmüs. Karisi sok geciriyor, cünkü adamin o güne kadar seker hastaligi diye bi sikayeti olmamis.. Zyprexa misal seker hastaligina sebeb oluyor..

en büyük yan etkiside duygularini demledigi icin, karar mekanizmasi da uyusturuluyor, ve bu insanlar yillar icerisinde kücük kücük yalnis kararlarin ilerdeki (misal 5 yildan sonra) nelere yol actigini görünce, heleki bi kriz geciriyorsa is olsun aile olsun parasal olsun büyük bi psikoza giriyor, ve daha cok ilac almak zorunda kaliyor, hayati bu ilac onun ,,dengeliyor´´

--- Sonraki mesaj ---

lola

sen 8 kisi taniyorsun, ben en az emin oldugum 10 kisi (yakinen uzun yillardir), gecen bi arkadas basliyacakti cocuklari oldugu icin cok direndim, ve sonunda 6 hafta kullandiktan sonra birakti..ve iki gencecik bi iki cocuklu, biri 3 cocuklu aileyin yikildigini gördüm, benim yakin arkadasimin arkadaslari idi. bu yakin dostlarim bu olaylari görünce ve uzun zaman bu iki aile icin Allah rizasi icin yardim etmelerine ragmen cok dramatik bi sekilde bosanmalari sonra bizim de cocuklarimiz var deyip, türkiyeye temelli döndüler..

en sinsi yönü ise, bu durum yada bu olaylar maalesef yillar sonra gösteriyor kendini, tahribatin ölcüsü cok agir..

söyledigin kitabi okuyacagim.

birde bir döküm izledim, oradada gelecegin insanlarini daha saglam kisilik yapisinda olanlar olustursunlar diye, duygusal insanlari maalesef böyle yasayan ölü gibi yapmak istemeleri..

ben aslinda hic bu komplo teorilerinle ilgilenmem, ama maalesef durum bunu gösteriyor. bi psikolog yarim saat icinde sana bu hapi yaziyor, psikolog yada doktor inaniyor, kötü düsündügünden degil, yarari olacagini düsündügünden yaziyor.. ama ben kendim de iki psikatr taniyorum, bu haplardan uzak durmak istedikleri icin, ve hastalarda ilerleme görmedikleri hatta gerileme gördükleri icin, kendiler baska terapi yöntemleri bulup recetesiz terapi uyguluyorlar.

konustugum psikologlar ise diyorlarki, hasta talep ediyor, ben yazmazssam baska doktor yazacak, ben zaten yazmak zorundayim..bu düsünceyi de anliyabiliyorum, cünkü gereksinim duyuyor, ne yapip yapip alacak ..

katilmasamda anliyorum..

fakat anca gözlerinin önünde yikintiyi yasayanlar anlayabilir. avukatim kendi bi istatik yapmis, 10 bosanmadan 3 bu haplar yüzünden, cünkü kisiligi degistiriyor, daha vurdumduymaz, ve ilerleyen yillarda kendi icin hassasiyet gelistiriyorlar, ama etrafindakilere daha acimasizca davranabiliyorlar..

ben burda bu ilaclarin maalesef cok istismar edildigini, ve suanda dünyanin en cok kazanan bu psikolojik ilac firmalarinin oldugu bi dünyada bu genci yaslisinin hayatina maal oldugu duruma dikkat cekmek istiyorum.

maneviati güclü olanlar bu haplardan uzak duruyorlar, fakat, bazilari kücüklükten bu yana yanlis dini bilgiler icerisindelerki onlar bunun manevi boyutunu kestiremiyorlar, cünkü etrafindaki aile bireyleri sorun yasamamak icin bile haplari zorla yemegine falan koyuyorlar. yoksa delirecegini sanan ailelerde var, fakat sonradan kronik hasta olacaklarinin farkinda degiller..

--- Sonraki mesaj ---

Yantesiri -Ölüm

adli bi dizine video dökümanlarindan sonra, amerikada eli lilli (dünyanin en zengin ilac firmalarindan) millionlarca tazminat ödemek zorunda kaldigi icin zyprexa ilacini artik üretmiyor..ayni maddeden olusan (olanzapin) baska isimler altinda maalesef baska ülkelerde hala üretiliyor ve receteleniyor...

cok güzel bi döküman vardi, inglizce almanca alt yazili, kaldirmislar artik.. cünkü nede olsa tazminatlari ödendi, gündemden düsmek zorunda kaldi bu vakalar..

--- Sonraki mesaj ---

en agirida birden birakanlarin hali

buyrun prozac (türkiyedeki tanidiklarimdan 100mg alanlar var..)

A Prozac Withdrawal Story - YouTube

--- Sonraki mesaj ---

Abilify yeni ciktiginda bu antidepresani alan bi kadin 3 tane cocugunu su dolu küvvete bogarak ölmelerine sebeb olmustu. kadin ev isi cocuk ve özel hayatinda terk edildigi icin esinde zorluk yasadigi dönemde depresyon sebebiyle bu hapi alir, ve sonuc dram...

bu haplar herkeste degisik etki gösteriyor..

simdi bu kadinin yaptigi cinayatmi, yada hastalikmi, yada sapiklikmi?

buna benzer cok dramlar var..

• Like 1

prozac, xanax gibi hapların yavas yavas bırakılması gerekiyo, prospektusunde de yazıyo, bi zahmet okusalarmıs kullananlar veya doktor kontrolunde alsalarmıs.bu ilaçlar ayrıca cinsel fonksiyon bozukluklarına da yol acıyo, ben söyliyim sonra videodaki adam gibi kimse bana soylemedi demeyin:)

bu ilaçlara aslında hiç gerek yok, sarı kantaron cayı en iyisi, hiçbir yan etkisi yok....

Şu yazıları yazarken bozuk bir Türkçe ile yazmasanız,biz de okurken eziyet çekmesek.Neden ı,ç,ş,ğ harflerini kullanmıyorsunuz ?

arkadaş foruma yurtdışından katıldığı için mecburen harfleri o şekilde kullanmak zorunda çünkü klavyelerde yurtdışında olanlarda özellikle bizim harf karakterleri yoktur o bahsettiğiniz harfler oradaki klavyelerde mevcut değil sebebi bu...zaten bu şekilde yazan üyelerin ülke dışından katıldığını anlamak gerekir :)

• Like 1

en vahimi birakinca, yavas yavas birkamamalari, cünkü aha basardim diyorlar, birden birakiyorlar, oysa dozuna göre en az bi iki yilda azaltalarak birakmak, maalesef birakanlardada psikoz ortaya cikiyor, cünkü yillardir kendilerini duygularindan soyutmus olduklari icin, birden yogun duygu seline kapiliyorlar, kontrolleri elden gidiyor, ve agir bi korku dehset kapliyor, sonra yine bu hapa dönenler bundan dolayi dönüyor.

bunca zaman hayatinin kontrolünü baska ellere vermis olmaktan kaynaklanan durumu birden ben bu kadar sorumluluk alamam aliyor yerini..

türkiyeye gittigimde gecen ay, nekadar cok kisi ile tanisdim bu haplari alan..cok üzüldüm, bi cogu yeni baslamisti, ve dozlarini bi iki yil icinde de artirmislardi..

birisi hatta esi kendisini elestirmesin, ve onu birakmamasi icin aliyordu, hani tedavi görüyorya, hani hasta ya...bu yüzden her dedigine davranislarnina alinmasin ...

malesef semptomlari gecici bi süre icin bastiriyor, maneviyatta olgunluk yolunda gelisimi engelliyor..sonuc kendilerine olan özgüvenleri gittikce düsüyor.

senin dedigin gibi cinsel fonksion bozukluklarida oluyor...

Utangaçlığı yok eden ilaç

Çekingenlik nedeniyle toplum içine çıkamayanlar ve bu yüzden sosyal hayatları olmayanlara müjde. İngiltere'de piyasaya çıkan yeni bir hap, utangaçlık ve çekingenlik gibi duyguları yok ederek insanların kendine olan güvenini artırıyor. The Sunday Times gazetesinin haberine göre, Bristol ve Southampton üniversiteleri tarafından geliştirilen ve Smith Kline Beecham şirketi tarafından pazarlanan ‘‘Seroxat’’ adlı ilaç, beyindeki seratonin maddesini artırıyor. Bu da kişinin kendine güven duygusunu kamçılayarak mutluluk hissi veriyor. Böylelikle kişi kendini ifadede daha rahat davranıyor ve öteki insanlarla çok daha kolay ilişki kuruyor.

Dr. Brian Goss, klinik vaka derecesinde utangaç kişiler üzerinde yapılan testlerde ‘‘Seroxat’’ın çok başarılı sonuçlar verdiğini bildirdi. Örneğin yabancılarla karşılaşma korkusu yüzünden evinden çıkmayan 29 yaşındaki Londralı bir kadın, ilacı aldıktan sonra cesaretini topladı ve tamamen dışa açık bir kişilik kazandı. Şimdiye kadar hayatı ıskalamasından yakınan genç kadın kaçırdıklarını telafi için her hafta sonu erkek ve kız arkadaşlarıyla birlikte pub ve kulüplerden çıkmaz oldu. Dr. Goss, mucize hapın 3 milyon utangaç insanın yaşadığı İngiltere'de yılda 1 milyar dolarlık talep yaratacağını söyledi.

Psikiyatrist

Doç. Dr. Levent METE

:confused::confused::confused: