Jump to content
gümüs1500428311

Sapıklık Mı Yoksa Hastalık Mı? Kuran-i Kerim - Psikolog - Din Adamları

Recommended Posts

abla sorunu anladık da çözüm ne çözüm bize onu söyle, senin veya yakınının basına gelmemiş anlasılan bu rahatsızlıklar..

Dehşetle okudumm malesef yıllardır bu ilaçlarla yaşamaya çalışıyorum ve bırakamıyorum,denedimm ama yapamadım bırakamadım...Ne yapacağımı bilmiyorumm ama ilaç almadan tahammül edemem içimin sıkıntısına :(

westpark arkadasim, benim yazilarimi okumamisstin tam, ben zaten yillardan beri kocamin bi türlü birakamadigini ve daha da kötülestigini durumunun benim bu cirpinisim ve herkesi bilinclendirme cabam bundan dolayi. bitek kocam degil, bi cok tanidigim kullaniyor bu haplari..

ben de cok agir bi depresyon gecirdim, ardindan burnout, ama hap vermeyen AILE DIZIMI teraspistine gittim, artik psikolojik durumum kalbime vurmustu, kalb krizi riskim artmisti, derken ummadik bi ic kanama gecirdim..

ve iki secenegim vardi, ya antidepresan alacaktim, yada biseyler yapacaktim..Devami asagida

--- Sonraki mesaj ---

abla sorunu anladık da çözüm ne çözüm bize onu söyle, senin veya yakınının basına gelmemiş anlasılan bu rahatsızlıklar..

--- Sonraki mesaj ---

amanita_a

ilaclari birakmamam, onlarin verdigi sahte mustluluk yeterlilik degerlilik duygusundandir. eger birden birakirsan cok kötü psikoz gecirsin ve bidaha asla cesaret edemezsin birakmaya. birden birakirsan haplari almadigin önceki halinden cok kötü halde olursun..felegini sasirirsin tabiri caizze..kafa tam karisiyor..

YAVAS YAVAS birakbilirsin, bi insan bi aliskanligi birakirken onun yerini baska aliskanlikla degistirmesi lazim..

ve en önemlisi ÖZGÜVENINI yükseltecek bi ugras lazim..

bu hap insani yillar icinde YALNIZLASTIRIR, bu yüzden kirilmaktan korkmadan cesaret ile, yeni yeni arkadasliklar bi iki tane bile olsa oldugun gibi olabalicegin arkadaslar edinmek bu haplardan kurtulusa gidin bi yolun basidir..

--- Sonraki mesaj ---

Cözüm : eger mümkünse bi iki ay herseyden uzak kalmak ve kafanin bosalmasi, eger bi yere gidemiyorsan, ve calisiyorsan mutlaka yesillik parklik alanlar vardir..

yani biraz ,,TEK BASINALIK´´, biraz kendinle yüzlesme, kendine caba, cok OKUMAK, bu haplari alanlarda okumak diye bi vasif göremedim, cünkü okuyup arayistrinca insanin hayati (önce ic alemi) degisiyor..

Tabi WESTPARK arkadasim, benim biraz yalniz ol, biraz oku ..demem bunlar ilk önce kendinle yalniz basina kaldigin vakit hayatindan beklendilerin nelerdir biraz kendinin farkina varman. kendinin farkina vardinmi da hayatindaki umudun ne oldugunu bilmek, CÜNKÜ ÜMITSIZ TEK INSAN BILE YASAYAMAZ..hayattan beklentilerini tespit etmek isin basi

Sonrada gercekten size söyleyebilirim, aslinda R. SANAL da o cok pahali seanslarinda ayni seyi yapiyor. AILE DIZIMI terapisi..

Bu terapi cabuk isliyor, öyleki ben bile 6 ay icinde gercekten degistim, tabiki zaman zaman üzgün oldugum, agladigim oluyor, kolay seyler yasamadim, ama bu da insani duygular, gülmek aglamak...

bu terapiden sonra kisiligin bile müsbet sekilde degisiyor...Türkiyede IZMIRDE yapanlar varmis.

Bilincaltina direkt isliyor, ve bunu yasamak lazim düsünclerin, kisilik yapin,..yani karakterinin sana ait olmayandan kurtuluyor, ve sen daha cok SEN oluyorsun..

Internette arastirin derim, AILE DIZIMI yapan terapistleri..

BU ILACLAR OLALDAN BERI PSIKOLOJIK HASTALAR DAHA ARTMAKTA...NEDEN?? CÜNKÜ BU ILACLARI ALANARIN ACIMA MERHAMET DUYGUSU KÖRELDIGI ICIN, DAHA KOLAY YAKINLARINI INCITMEKTE, ÖYLEKI BI KOCA DAHA BI GÜN ÖNCE SENI SEVIYORUM, HEP ARKANDAYIM DEDIGI HALDE, ERTESI GÜN SENI TERK EDIP BOSADIM SENI , MAHKEMEDENDE BOSAYACGIM DIYEBILIYOR..

ve bu durumlar okadar cok ki, iste bu sitede terkedilenlerin bi cogu ,,borderline´´larin davranislarinin ,,kurbani´´. yani bu borderline kisilik yapisi olan, seni sever daglara taslara sigdiramaz, ondan sonrada hic ummadigin an seni yerin dibinde hissedecegin sekil konusur davranir, hatta hi konusmaz direkmen terk eder... ondan sonra biz de bunu ask acisi sanariz, yok büyü sanariz....

psikolojisi bozulana kadar böyle ,,bi terkedilme´´arkasindan kendi harab eden ve SONUNDA kendileri bu ILAClardan almak zorunda kaliyorlar...

yani bu ilaci alanda kalmiyor sadece, bazi olaylardan sonra, bu hapin etkisi yüzünden, tepki de böyle olabiliyor..

bunun icin ailecek alanlar var!!!

--- Sonraki mesaj ---

yani arkadaslar hafife almadigim icin bu rahatsizligi ondandir cabam..su sakin yalnis anlasilmasin, hepimiz birer nefisi olan varligiz, psyche --nefes nefis kelimesinden türemistir..

eger ilerlemisse bende bunu hasa hasa hadi gel KURAN okuyalim iyilesirsin demekle, gece gündüz okumayla anlik rahatlama yarattigi fakat problerimin dibine yine insanin inmek zorunda oldugnu gördüm..

zaten sucluluk ve ,,günahkar´´lik duygulari bazi psikolojik rahatsizliklarda hat safhada, onlari bazen daha kötülesmesi bu yüzden..

Kuran nurunda Peygamberimize gelen sureler bize ip ucu veriyor zaten, TEK CARE biseyler yapmak, önce kücük belki faydasiz gelen fakat gittikce iyilesmeye götüren bi sürü yöntem var.

herkes kendine en iyi geleni bulmak zorunda, bunu sadece doktorlardan ilaclardan beklemek, sorumlugu atmaktan, sorunlari halinin altina ittirmekten baska bisey olmadigini yillar sonra insan fark etmekte..

internette baktim, bayaga AILE DIZIMI terapisi uygulayanlar var türkiyede..

o ilaçlar sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmadıkça kişilerin kullanmasını engelleyemezsiniz. antidepresan olarak kullanılan prozac'ı bi zamanlar ben de kullandım. ben dikkat bozukluğu için hastaneye gittim; adam reçeteye prozac yazmış. ben bunun antidepresan olduğunu sonradan öğrendim ve bir daha kullanmadım. dikkat eksikliği depresyonun bir çeşidi veya depresyon başlangıcı olarak mı görülüyor, bilemiyorum.

öte taraftan şöyle itikadı düzgün, sözüne güvenebileceğiniz bir veya birkaç arkadaş edinmeniz önemli. insanız, zaman zaman bunalıp depresif tavırlar sergileyebiliriz veya depresyona girebiliriz. bu konuda şu bağlantıyı okumanızı öneririm:

Depresyon ve Risale-i Nur | NurNet.Org

gönderdigin link icin tesekürrler..bi kere yazmisstim avrupada Kommusionlar kuruldu, insan haklari makmesine bas vurdu. Maalesef Prozac türkiyede cok cabuk ve cok kolay yaziliyor, ileride MANIK depresyona yol aciyor. misal sen dikkat bozuklugu icin gitmissin, onlarda sana dikkatini tamamen uyusturacak madde yazmislar..

maalesef bunlari yazan doktorlarda kendileri ,,hafif´´haplar aliyor...ben bitane 65 yasinda eczacidan biliyorum, adam sonunda 40 yillik esini sacma sapan seyler yüzünden bosadi..cocuklar bugün kendileri depresyon geciriyor..

GÜVENILIR arkadaslari olanlar depresyonu daha cabuk atlatiyor. zaten antidepresan alanlarin cok sabit iyi arkadaslari olmuyor..Ümitsizligin hat safada oldugu zaman tek care görünen bu haplar ileride büsbütün ümitsiz vaka haline getiriyor, ozaman ne hikmetse basarabilen yinede basariyor hayata tutunmayi..

Antidepresanların amacını aşacak şkilde rant haline dönüştüğünü düşünüyorum. İnsanların en ufak sıkıntıda en az 6 ay kullanmmak üzere laf olsun diyeantidepresan yazılıyor, bu konuda ilaç firmaları ve doktorların ortak rantı bence..

Yanlız şizofreni çok ciddi bir rahatsızlıktır..nefs ile filan alakası yoktur, beyinde ki salgı bozukluğunua bağlıdır tedavisi zor ve uzun sürelidir, şeker hastalığı, astım gibi kalıcı, öldürmeyen süründüren bir rahatsızlıktır.Dini açıdan da öyle değerlendirilmelidir, yani yaptıklarından sorumlu olsunlar filan gibi bir olay olamaz...

aklını yitiren veya akli dengesi yerinde olmayan dini anlamda sorumlu olmaz.

bu konuda bildiğimiz "aklı olmayanın dini yoktur." şeklinde bir hadis olduğunu hatırlatırım.

gerçekten de dini anlamda sorumlu olmak için, önce akıl sahibi olmak lazım. dinimiz korunmasını emrettiği beş şeyin içinde "aklı" da sayar. diğerleri namus (neslin korunması), din, can ve maldır.

o yüzden insan aklını korumakla mükelleftir. bunun için alkol, uyuşturucu gibi her çeşit çirkin alışkanlıktan uzak durmak, edepsiz manzaralardan nefsini ve gözlerini korumak durumundadır.

şizofreni ise beynin her iki lobunun birbirinden bağımsız çalışması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

ben ce ilaç çözüm degil tıpkı yaralı hastaya pansumam tedavisi ne varsa duada var....yap zamnla ne sinir ne sitres kalırr....

ozaman charlotte bronte,

Kuran - i kerimdeki Kalem Suresini meali ile bi oku derim. vede maalesef türkecede olmayan ama inglizcen varsa bi sürü videolar var, onlari izleyebilirsin. Bugüne kadar bi SIZOFRENININ beyinde, yada herhangi bi psikolojik hastanin beyninde ,,o cok meshur Dopamin´´eksikligini tespid eden hic bi bulgu cihaz röntgen kanit yoktur..

bu sadece literaturde gecer, ve kegattan kegada kulaktan kulaga aktarilir..

bi cok sizofrenide VITAMIN B6 in eksik oldugu ve bunun vücüdün kendisi dengeleyemedi icin hormonsal bozukluk vardir, evet. ama antidepresan alan bi sizofreninin nedense, genclik itibariyle bu hastaliga yakalanmasi, yada orta yas istibari ile yakalmasi sence tuaf degilmi???

neden cocuk yasta sizofreni degilde ilerki yaslarda bu sizofreni ortaya cikiyor? beyinde hasar varsa bu öncedende olabilirdi??

birde Kuran- i Kerimde Kalem suresinin girisinde zaten bi Sizofrenin tasvirini yapiyor Allah..

Bir de bu Antidepresan nasil bulunmus?

Zamaninda MS hastalari icin Ilac bulma cabalarinda bu Antidepresan bulunmus.. Bu Ms hastalarinda denelinen bu haplar sadece vudud bakimdan degil bide bakmislar daha mutlu, dingin, ve kötü düsünceleri varsa bunlardan eser kalmamis..sonra demisler biz bunu niye sizofren ve psikolojik rahatsizliklarda kullanmiyoruz..deneylerin göstergesi olumlu cikinca piyasa sürülmüs bu haplar..

bugün bu hap firmalarinin konusmaciligini yapan psikolog saatinda 10.000 dolar aliyor. bicok psikologlari en pahali lüks sekilde agirlayip bu haplarin faydalarini ,, A N L A T I Y O R L A R´´. Yani kegattan okuyup, bi kac resim göstererek...

Peki Yillardir Billionlar getiren Marka ZYPREXA niye kapatildi Amerikada. Bu hapi sizofrenileri veriyorlardi..cünkü senin yukarida yazdigin gibi bu hapi veren doktorlarin agzindan hep bunu duydum, bunu seker hastaligi gibi düsünün, ömür boyu alinmasi lazim, cünkü su su madde ekliliginden dolayi oluyor...

oysa anlasildi ki bu ZYprexa bi cok insani seker hastasi etmis, ve hic seker olmadigi halde seker komasindan ölenlerin dökümler 2010 yilinda cok ses getiren bi video dökümü ile alman amarikan Tv lerinde yayinlanmis, sonrada internetlerlere düsmüs olan bu videoyu bugün bulamazsin, cünkü ELLY LILI (Ilac firmasi, prozac..falan hepsi bu ayni firmadan) büyük bi mahkeme ile millionlarca insana Tazminat ödemek zorunda kalmislardi .

simdi Zyprexanin amerikada yasaklanmasi ama almanyada baska isim altinda türkide ise normal fiyatindan daha da asagida satilmasi bundandir..

bi cocuk bu hapi aldiktan 2 yil sonra universiteden kendini asaga atiyor...bisürü bi cok aci hikayeler

sizofrenin hic gecmiyecegi saniliyor, ondan haplarla boguluyor, ilerde ise bu bastirllan duygular cok kötü bi sekilde patliyor..

Eger Kuran i kerime bakarsak görüyoruz ki, böyle kimselerin yaptiklarindan sorumlular, cünkü tedavi yollari, kendini tanimak gibi manevi boyuta girmedikleri zaman baskalarina zararlari dokunuyor..

simdi eger bi sizofren senin cocuguna zarar verse, (Allah korusun tecavüz, siddet..) sen ama bu insan hasta mi diyeceksin???

yada cocugunu böyle bi insanin yalnis davranisindan kaybetsen, mahkemede dese adam hasta, tedavi görmesi gerek senin halin tavrin anlayisin nasil olur???

zaten bi katilin, yada her hangi bi suclulunun psikolojikmen hasta olmamasi imkansiz. saglikli bi insan cünkü böyle agir biseye kalkisamaz..

Guest Bahamut

Allah'ın anlattığı ölçüde bir hayat yaşanırsa hiç bir akıl hastalığı dokunmaz inşallah.