Jump to content
gümüs1500428311

Sapıklık Mı Yoksa Hastalık Mı? Kuran-i Kerim - Psikolog - Din Adamları

Recommended Posts

tıbbı yadsıyamayız diye düşünüyorum ben bazı durumlarda ila gerekliyse bu noktada sebebleri devreden çıkaramayız bu hassas bir denge

hayat şartları kolay değil insanlar pek çok şeye koşullandırılıyor hırs öfke ve cinsellik empoze ediliyor ve bunlarda nefsi tetikleyip ruhu dejenere ediyor eğer kişi kendini Allahın verdiği güçle kontrol etmezse evet ilaçta yöntemlerde bir yere kadar ama bu onların olmaması gerektiğini bize göstermez dikkat çekici noktalardan biride şizofreni rahatsızlığı ki bu rahatsızlık geçmişte genetik sanılıyordu ama son zamanlarda bunun böyle olmadığı kanıtlandı ve mantar gibi türedi bu kadar şizofreni hastası yoktu bu da manidar

önce insanlara yapay gündemler yükleniyor sonra hasta olduğu empoze ediliyor malesef zamanımız da insanlar acı çekmek sıkıntı yaşamak istemiyor oysa ruhsal gelişimin yolu acıdan geçiyor bir parça bu aşamayı atlamak isteyen insan (ki bu mümkün değil)Basit bir depresyonda bile dünyanın en mutsuzu kendi olduğunu sanıp ilaca saldırıyor bu noktalara dikkat çekmek lazım ama ben yine de canı gönülden araştırmaların devam etmesinden yanayım...

sana katiliyorum, heryerde psikolojik testler var, bazen bir insanimiz böyle bi test yapip kendini hasta saniyor, milletin daha cok problemlerini gizledigi ve mutluluk maskeleri ile dolandigi icin insan kendindeki mutsuzlugu hemen hastalik olarak tanimliyor..

senin de dedigin gibi, eskiden bu kadar psikolog yoktu bu kadar sizofrende yoktu, nekadar doktor sayisi cikti ise o kadar hasta sayisi yükselmekte..

sonra terapistelin sayisi cok az, burda bi terapisten oturum yani görüsme almak icin aylarca kuyruk bekliyorsun, ama ilac alabilecegin psikologlardan randevu almak cok hizli ve cok kolay..

cünkü terapistler senin sorununla ilgilendigi icin buna ,,kayip para´´diye bakiyorlar. fakat psikologlar ilac yazdigi icin,, aman baskalarina zarar verilmeden böyle insanlar yatistirilsin´´diyerek sigorta firmalari bunu destekliyor..

MAALESEF NEFRET ETSEMDE BUNU SÖYLEMEKTEN SONUC PARA ´YA VARIYOR..

demistim ama bidaha söyleyeyim, bu haplar dünyanin en pahali haplari..bi markanin Zyprexanin en az dojasi 3 haftalik kullanma paketi 600€...

bide ötekileri düsünün...

EGER BIR KISI CIKSIN BEN BU HAPLAR SAYESINDE IYILESTIM DESIN, HEM HAPLARI BIRAKTIM HEM DE HAYATIM COK IYI OLDU DESIN, BENDE BUNA CANLI SEKILDE SAHID OLAYIM, OZAMAN TUTUMUMU DEGISTIRIRIM..

ama maalesef bi tane bile yok!!!

--- Sonraki mesaj ---

bu biraz özel bir durum. şöyle: eğer doktor dediğiniz adam size bazı telkinlerde bulunuyorsa bir yerde inanmanız normal. öyle ya, tıp eğitimi alan o. bu din alanında da geçerli. mesela birinden dini bir fetva aldığınızda bu fetvanın sorumluluğu o kişinin üzerindedir. tabi o fetvaya uyanın, o fetvayı kur'an ve hadis ile birlikte diğer mevcut fetvalarla kıyaslaması gerekiyor. ama öncelikli sorumluluk fetvayı verende. olaya bir de böyle bakmak lazım.

ARKADASIM, buna katilmam mümkün degil. Fetvayi veren yanlis fetva vermis olabilir, doktor sende yalnis teshis koymus olabilir.. Ama kimse seni o na buna zorlamiyor..sonucta tedaviyi vucuduna uygulatan sensin, fetvanin akabinde kararini veren yine sensin.

Hasa Kuran´da Allah CC bile insana sorumlugunu durmadan vurguluyor..neyapacagina ne edecegine, ne düsünecegine kendin karar vermek zorundasin.

BU GERCEKTEN AGIR BI YÜKÜMLÜLÜK.

dagin tasin kabul etmedigi EMANET iste bizim insan olarak kabul ettigimiz MEKANIZMA /Emanet de bu iste.

bi dag nerde duracagina karar veremez, bi hayvan da dogasi geregince türüne uygun yasamak zorunda..

Fakat insan istedigi gibi yasayabilir, buna verdigi kararlar sekil verir.

BEN BUNUN BILINCINI ASILAMAK ISTIYORUM, yani sorumluluk bilincini.

Hic kimsenin gücü yetmez eger sen yetiskin isen, zorla tutulup iskence görüyorsan ordan kacamiyosan bunlar istisna, ama bide kendin Hürriyetinin Allah ín vermis oldugu Hürriyetin farkinda degilsen herzaman DISTELKINDEN hayatini etkileyecek kadar etkilenirsin..

ZATEN SEYTAN NE DIYOR, --> ben sadece fisildarim

--- Sonraki mesaj ---

Ölüm Arzusu Yaratan Antidepresanlar - Psk.Üstün ÖNGEL

[h=2]Ölüm Arzusu Yaratan Antidepresanlar[/h]

--- Sonraki mesaj ---

Şizofreni ciddi bir rahatsızlıktır ve heyet raporuyla sabitlenerek tedaviye başlanır, tedavi uzun sürüyor, ağır ilaç kullanılıyor..

Lütfen bilip bilmeden şiizofreni hakkında genellemeler yapılmasın..

[h=2]Ölüm Arzusu Yaratan Antidepresanlar[/h]

Ölüm Arzusu Yaratan Antidepresanlar - Psk.Üstün ÖNGEL

buyur oku

bu biraz özel bir durum. şöyle: eğer doktor dediğiniz adam size bazı telkinlerde bulunuyorsa bir yerde inanmanız normal. öyle ya, tıp eğitimi alan o. bu din alanında da geçerli. mesela birinden dini bir fetva aldığınızda bu fetvanın sorumluluğu o kişinin üzerindedir. tabi o fetvaya uyanın, o fetvayı kur'an ve hadis ile birlikte diğer mevcut fetvalarla kıyaslaması gerekiyor. ama öncelikli sorumluluk fetvayı verende. olaya bir de böyle bakmak lazım.

ARKADASIM, buna katilmam mümkün degil. Fetvayi veren yanlis fetva vermis olabilir, doktor sende yalnis teshis koymus olabilir.. Ama kimse seni o na buna zorlamiyor..sonucta tedaviyi vucuduna uygulatan sensin, fetvanin akabinde kararini veren yine sensin.

doğru. zaten o mesajımda belirttim; mesela dini açıdan kur'an, hadis ve önceki fetvalarla kıyaslanması lazım.

demek istediğim önce fetvayı veren, sonra ona uyan sorumludur.

bu yüzdendir ki alimlerimiz fetva verirken kılı kırk yarmışlar. buna dikkat etmek lazım. yoksa fetvayı veren şunu diyebilirdi; herkesin aklı var, herkes düşünsün ve verdiğim fetvanın doğru olup olmadığına hükmetsin. ama böyle denmemiş.

Allah yar ve yardımcımız olsun (amin).

Şizofreni ciddi bir rahatsızlıktır ve heyet raporuyla sabitlenerek tedaviye başlanır, tedavi uzun sürüyor, ağır ilaç kullanılıyor..

Lütfen bilip bilmeden şiizofreni hakkında genellemeler yapılmasın..

Hürriyet Arama Mobil

Bildschirmfoto 2012-06-30 um 16.27.21.jpg

[h=1]Eli Lilly ABD’ye rekor tazminat önerdi[/h]

DÜNYANIN en büyük ilaç şirketleri arasında yer alan Eli Lilly, Zyprexa adlı ilacını kural dışı kullandırmaktan dolayı başlayan mahkeme sürecini tatlıya bağlamak için hükümete "1.4 milyar dolara anlaşalım" önerisi götürdü.

Eli Lilly hakkındaki dava doktorlara ilacı hem çocuklara hem de yaşlılara yazdırmak konusunda ikna ettiği gerekçesiyle açıldı. Oysa Eli Lilly ilacın bu hastalarda kullanılbilirliği konusunda herhangi bir onay almamıştı. Daha önce yapılan araştırmalar Zyprexa adlı ilacın aşırı kilo artışına yolaçabildiği ve metobolik düzensizlik yarattığı gerçeğini ortaya çıkarmıştı. Zyprexa için Eli Lilly firmasının 1.4 milyar dolarlık önerisini hükümetin kabul etmesi durumunda bir sağlık şirketinin devlete ödediği en büyük ceza olarak rekor kıracak

linke basin, dikkatinizi cekerim, konu basligi SAGLIK degil EKONOMI

--- Sonraki mesaj ---

[h=1]hürriyet : linki

Hürriyet Arama Mobil

Prozac, renk ve fiyat değiştiriyor[/h]

Dünyanın en çok satan antidepresyon ilacı Prozac, bundan böyle başka firmalar tarafından da imal edilerek hastalara daha ucuz verilecek.

İlacın ana firması Eli Lilly ile Barr laboratuvarları arasında uzun süredir devam eden mahkeme geçen ay Barr laboratuvarları lehine sonuçlandı. Prozac'ın patentini 1986 yılından beri elinde bulunduran Eli Lilly firmasının, çift patent sistemi uygulayarak yasalara aykırı davrandığı kabul edildi. Barr laboratuvarı, 1995 yılında Prozac ilacını imal etmek için mahkemeye başvurmuştu. ABD'de ilaçların ana patent hakları belli bir yıldan sonra düşürülerek, ilaçları başka firmaların da imal etmesi sağlanıyor. Ana firmanın dışında imal edilen ilaçlar hastalara, ‘‘generic’’ adı altında daha ucuz fiyatla verilebiliyor. Gelecek günlerde rengi ve kutusu değişerek Barr firması tarafından yüzde 25 ile yüzde 40 ucuz fiyatla hastalara ulaştırılacak Prozac'ın ana aktif maddesinin orjinalindeki formül gibi kalacağı kaydedildi.

--- Sonraki mesaj ---

Prozac [Arşiv] - Psikoloji PORTALI - Türkiye'nin ilk Psikoloji PORTALI

Ayni ilac firmasi ve yine bi skandal

--- Sonraki mesaj ---

Hani nerde Saglik, bu adamlar, borsa piyasa ekonomi mahkeme derken yolda yürüyen vatandasinin ruh halimi önemli bunlar icin???

akil var mantik var, söyle bi kendimizi yokluyalim, bütün gün ben sirket baskani olarak bi sürü calisanimda varsa, belli bi lüks hayatim varsa, türkiyenin yada nebileyim dünyanin herhangi bi yerde bunalimli insanin hayatini düsünmeme firsat olurmu????

tok acin halinden anlamaz..

ikincisi paranin en üst yerde önemli olan bir insanin baskasinin drami ilgilendirmiyor iste..TABLO BU

taki bazi bu sirkette calisipta da cok üst konumda olanlarin kendi canlari yandigi vakite kadar..

benim bu ilaclardan bi haber iken ugraslarim coktu, sanatdalinda meslegime yogunlasmis idim, baska baska ilgi alanlarim vardi. bu haplari duymustum ama arastirmamistim, taki bu haplarin heleki TAVOR un basima actigi büyük felaket gelinceye kadar..

BUGÜN benim basima, yarin baskalarinin basi yanmasin diye elimden geldigince konusup anlatmak istiyorum..

Guest Bahamut

Allah'a sığınmak dille ve fiille olmak üzere iki türlü olur. Fiili olarak Felak ve Nas Surelerini değerlendirenler, anlatmış olduğunuz rahatsızlıklardan sığınma yollarını da bulur.

veyahut INSIRAH sursi, DUHA suresi

--- Sonraki mesaj ---

Benim sinir oldugum konu, bunca din adamimiz var, hocalarimiz profösörlerimiz, bu olaylarin farkindalar cogu, ama biri cikipta bisey söylemiyor..

bu nasil bi sorumluluk anlayisidir, dinimizi anlatiyorlar, fakat dinimizi yasayamayanlar bu haplarla doldurlurumus olanlar nasil yine akli selim dine dönebilir, aradigi gücü kuvveti dinde bulabilirler, eger etraftaki aile es dostlarida HAPINI al derlerse..

BIRILERI eger medyanin ayagi altinda olanlar susuyorsa bu BIRILERI bizden cikmak zorunda.

Ve bu SAPIK zihniyetin önüne gecip DUR diyebilmeliyiz.

tabi bizim onlar gibi kaybetecek mevkimiz yok, tehtid altina girecek ünvanimiz yok, onlardan biri cikip konusma mahkemelik olacagi icin..

benim kaybetedecek biseyim yok, kazanacak Allahímin rizasi var..sonucta yine ona dönecegiz.

bende bu yolun yolcusu olarak elimden geleni yapacagim, lütfen sizde bilgilendirin etrafinizi...

eger esiniz dostunuz kardesiniz depresyon falan geciriyorsa hadi gel seni doktora götüreyim demeyin hemen, bi konusun derdini anlayin önce, niye öyle düsünüyor, neden korkuyor, niye ici sikiliyor..

bos vaktinizden onlara ayirin bu cok mi agir? kendinden acizik zamanindan versen onlari hemen doktorluk yapmaktan daha iyi degilmidir?? doktor kacmiyorya..