Jump to content
Guest MedCezir

Çekim Yasası Deneyimleri ve Paylaşımlar

Recommended Posts

Düşündüğüm şeyler zamanla gerçeğe dönüşüyorsa, sadece gerçekleşmesini istediğim şeyleri düşünmem akıllıca olur.

• Like 1

Bugün aklıma gelen bir şeyi daha paylaşacağım. Cidden bu biraz uç çekim olmuş sanırım :D

Bundan 2 sene önce hoşlandığım bir çocuk vardı ama platonik. Bir arkadaş ortamımız yoktu,sosyal medyadan tanışmıştık ve ayrı şehirlerde yaşıyorduk. Bazen geceleri uyumadan önce hayal kurarken şöyle düşünürdüm. Ben bu çocuğun olduğu yere taşınıyorum, arkadaş oluyoruz hatta bir whatsapp grubumuz var ve o gruptaki tek kız benim. O grupta olan arkadaşlarından bazıları da bana ilgi duyuyor filan :D Hatta bazen hayal kurarken ilerletirdim işi hoşlandığım çocuktan bana fayda yok, bana ilgi duyan diğer arkadaşlarından biriyle sevgili oluyorum filan diye. Hayale gel :D Aynısı birebir oldu. Düşünün ki o çocukla hiç tanışmıyordum, üstelik ayrı şehirlerdeydik. Ben gerçekten bu hayalin üzerinden 1 sene sonra onun olduğu şehre taşındım, arkadaş olduk onunla. Birlikte paylaştığımız bir aktivitemiz vardı onunla ve arkadaşlarıyla. Bunun için  whatsapp grubu kurdu, beni de aldı gruba, gerçekten o gruptaki tek kızdım, aralarından 2 kişi benden hoşlandı. Bir tanesiyle sevgili olduk ama 1.5 ay sürdü ve 2 hafta önce ayrıldık.

Şimdi düşünüyorum da böyle abuk sabuk entrikalı :D hayaller kuracağıma adam gibi şeyler düşünmeliymişim. O dönem beğenilmeye, sevilmeye ihtiyaç duyduğum bir dönemdi. Uzun süren ilişkim bitmişti, eski sevgilim evlenmişti. Hayatıma kimse girmiyordu filan, ben de hayal kurarken ilginin benim üzerimde olduğunu hayal etmiştim şimdi fark ediyorum. Evet oldu da gerçekten. Ama hiçbir zaman devamını getirmemiştim. Yani ilginin benim üzerimde olduğunu düşündüm ama bunu ileriye götürüp aşık olduğumu, evlendiğimi vs hiç kurgulamadım. 

Şimdi ise egolarımı bıraktım kenara, bütün bunları yaşarken zararı yine kendime verdiğimi gördüm. Artık hayal kurduğum şeylere çok daha dikkat ediyorum

• Like 1

Bir şeyi yeterince tekrarlarsanız o alışkanlık haline gelecektir.Yapılan bir araştırmaya göre farklı davranışların alışkanlık haline gelmesi için farklı süreler gerekiyor. Örneğin, her sabah kalkıp su içerek güne başlamak istiyorsanız, bu alışkanlığı 7 gün gibi bir sürede kazanırsınız. Ama her sabah kalkıp güne 50 kez mekik çekerek başlamak istiyorsanız, bu alışkanlığı kazanmak 180 gününüzü alabilir. Ama ortalama bir davranış, 66 gün boyunca tekrarlandığında alışkanlık haline geliyor.Yani yeni bir alışkanlık kazanmak 66 gününüzü alıyor. 66 gün sonra artık o davranış sizin için otomatik hale geliyor. Benim iyi şeyler düşünmeye başlamam için 66 güne ihtiyacım var malesef :(