Jump to content
Sign in to follow this  
sam1

Aramizda Kanser Olan Varmi ?

Recommended Posts

Selam Arkadaslar aramizda Kanser olan Arkadaslar varmi ?

Varsa ne tür Hastaliklari var`?

ve Tedavi icin nezamandan beri savas veriyorlar?

kemoterapie den fayda gören varmi?

Her ner tür olursa olsun Paylasalim.

Saygilar

evet multiple miyolom(ilik kanseriydim)yaklaşık 2 yıl önce söyledi doktorlar ondan önce omurgamı kırmış 6-7 saatlik bir ameliyat geçirdim yoğun bakım falan çelik korselerle ayağa kalktım yürüdüm tam kendimi taşımaya başladım hematoloji ye gönderdiler ve tedaviye başlamazsam başka bir kemiğimi kıracağını söylediler hemen yattım hastaneye tekrar testler tahliller kemoterapi başladı ne olduğunu bilmediğim için önce korktum ama vad denilen tedaviyi aldım 2 tane 1 lt seruma boy ve kilon yaşın diğer hastalıklarına göre ilaçlar katılıyor ve hemşiresi ayrı oluyor 24 satte bitiyor küçük bir makinaya bağlıyorlar 5 gün onunla yaşıyorsun ozamanhiç birşey hissetmiyorsun eve gelince tüm kemiklerin ağrıyor sanki tonlarca mermer bağlamışlar gibi kolların bacakların kafan

ağırlaşıyor tat bozukluğu bulantılar kusmalar 1 hafta hastane 3 hafta ev oluyor yaşantın ziyaret yasak aklına gelen herşey yasak sana bakanlar hasta olmıycak kaldığın oda özel olacak senden başka kimse olmayacak gibi vad işe yaramadı başka kemoya geçtik hücrelerin devamlı sayılıyor kemo ve ilaçlardan damarlar iflas ediyor anlatılması imkansız en sonunda kök hücre nakli yapıldı oda diyaliz gibi bir makina kanından kök hücre topluyor ve 5 saat sürüyor hiç kımıldamıyorsun zaten damarlar bitik olduğu için zor bir süreç refakatçın sadece gelip süt içiriyor sonra yurt dışından ilacın gelesiye eve gidiyorsun tekrar hastane ilacı alıyorsun ama öncelerinde yine kemo var doktorlar çıkarasıya hastanedesin şükür şimdilik iyi gidiyor 7 ay oldum kurtulalı tekrar gelecek ama süresi sana bağlı dedi doktorum vucutta uyuyor hastalık yani rabbim herkese şifa versin kimseye o acıları yaşatmasın bu anlattıklarım çok özet hali merak ettiklerinizi sorabilirsiniz bildiklerimi anlatırım her hastalık farklı tabii

• Like 4

evet multiple miyolom(ilik kanseriydim)yaklaşık 2 yıl önce söyledi doktorlar ondan önce omurgamı kırmış 6-7 saatlik bir ameliyat geçirdim yoğun bakım falan çelik korselerle ayağa kalktım yürüdüm tam kendimi taşımaya başladım hematoloji ye gönderdiler ve tedaviye başlamazsam başka bir kemiğimi kıracağını söylediler hemen yattım hastaneye tekrar testler tahliller kemoterapi başladı ne olduğunu bilmediğim için önce korktum ama vad denilen tedaviyi aldım 2 tane 1 lt seruma boy ve kilon yaşın diğer hastalıklarına göre ilaçlar katılıyor ve hemşiresi ayrı oluyor 24 satte bitiyor küçük bir makinaya bağlıyorlar 5 gün onunla yaşıyorsun ozamanhiç birşey hissetmiyorsun eve gelince tüm kemiklerin ağrıyor sanki tonlarca mermer bağlamışlar gibi kolların bacakların kafan

ağırlaşıyor tat bozukluğu bulantılar kusmalar 1 hafta hastane 3 hafta ev oluyor yaşantın ziyaret yasak aklına gelen herşey yasak sana bakanlar hasta olmıycak kaldığın oda özel olacak senden başka kimse olmayacak gibi vad işe yaramadı başka kemoya geçtik hücrelerin devamlı sayılıyor kemo ve ilaçlardan damarlar iflas ediyor anlatılması imkansız en sonunda kök hücre nakli yapıldı oda diyaliz gibi bir makina kanından kök hücre topluyor ve 5 saat sürüyor hiç kımıldamıyorsun zaten damarlar bitik olduğu için zor bir süreç refakatçın sadece gelip süt içiriyor sonra yurt dışından ilacın gelesiye eve gidiyorsun tekrar hastane ilacı alıyorsun ama öncelerinde yine kemo var doktorlar çıkarasıya hastanedesin şükür şimdilik iyi gidiyor 7 ay oldum kurtulalı tekrar gelecek ama süresi sana bağlı dedi doktorum vucutta uyuyor hastalık yani rabbim herkese şifa versin kimseye o acıları yaşatmasın bu anlattıklarım çok özet hali merak ettiklerinizi sorabilirsiniz bildiklerimi anlatırım her hastalık farklı tabii

Selam Kardesim önce büyük gecmis olsun sana,ben simdi senin kanser türünü anladim,ben almanyadan yaziyorum ve türkcem biraz zayif ama .anladigim kadariyla multiple cirrhoze senin kanserin adi,

Allah acilen sifalar versin.benimde babam akciger kanseri cigerin dörte birini aldilar ama fayda etmedi,

kemoterapi son kez yapildi ve artik fayda görmüyor diye eve gönderdiler,kemo babami okadar halsiz yapmistiki sanki Allah gecinden versin surati bir ölüyle farki yoktu. baldizimda beyin tümörü var amaliyt olamyacak yerde,ve devamli büyümekte,ve girtlak kanseri asiri kötü cinsinden devamli yaymakta ve büyümekte durdurmakta zorluk cekiyorlar.

ve birde rahim kanseri var.Allah hepimize sifa versin. Benim Alman Arkadsim Avustralyaya göc etti yani oranin yerlisi Bayanla evlenip oda oranin Vatandasi oldu,onunla konusurken bababin hastaligi söz konusu oldu analttim nasil oldugunu,oada bana neden daha önce söylemedin dedi,bende ne degisecektiki dedim,oda bana burada kanserin cözümü var dedi,bende güldüm telefonda,oda bana gülme ciddiyyim dedi,bende sordum neden bunu kimse bilmiyor diye,mesele su dedi bunu burada ufak bir kasaba kendi basina yapiyor ve üretiyor,siradan insanlara satmiyorlar dedi,dubai ve america satmaktalar yani zenginlere,ben zengin degilim dedi.merak etme benim hanim alir sana kendisi hem zengin hem orasini bilir dedi,bana önce bir kilo gönderdi babam icmeye basladi ve su an türkiyede sonrasi daha göndedi baldizimin girtlak kanseri durdu ve geri gitmekte,tümör durdu ve büyümüyor,

rahim kanseri icin 3 sonra falan termini var oda bence düzelmekte,Arkasim söyle söylüyor,oranin yerlileri söyle söylüyör dedi,

dünyada su an bundan güclü bitki yok dedi, bu bildigimiz cay karimisi falan degil tek bitki ,

faydasi icin garantie bile veriyorlar aksi takdirde parani bile aliyorsun.

Faydasi saymakla bitmez,

• Like 1

Sam1 ve Ömer burda mısınız. Merak ettiklerim var, Teyzemin damadı kemik iliği kanseri ve yurt dışından bir ilaç alıyormuş bundan  5 sene önce beş bin TL civarında fiyatı, neyse rahmetli annemde hastalandığı vakit geçmiş olsuna geldiler ilacı sır gibi saklıyorlar halada nerde olduklarını bilmiyorum, kendileride bir sır. bana ilacı yazıp verecekti o sırada annemin ihtiyacı oldu onu yaparken gitmişler, sonra teyzeme yazıp vermişler o yazılan kağıdı kaybetmiş vs. Annem öldü o hala yaşıyor onbeş yıldır Allah uzun ömür versinde, bu ilacı merak ettim. Bizede söylediler bir tür kireçleme olayı yurt dışında yapılıyormuş masrafları bir ilaç firması karşılayacaktı annem emekli hemşire olduğu için kabul etmedi beni kobay olarak kullanacaklar diye, annemle beraber  başka bir kadın daha vardı o kabul etti iyileşti ve hayatta. acaba omu ki.??? Birde sizin yaşınız kaç Annem 70 yaşın üstündeydi, Teyzemin damadı da annemde on yaş falan küçüktür. 

Edited by hacersş

Canım o burada bir şey pazarlayacaktı hesabını o gün kapattık. Böyle şeylere çok fazla inanmayın. Şimdilik yapılacak en iyi şey tıp tedavisi. Başka çare yok...

• Thanks 1

Bizim enişte Onbeş yıldır bu hastalıkla boğuşuyor, kendi devlet memuru olduğu için parasını devlet veriyor, acaba o ilaçmı diye düşündüm. Annemede teklif ettiler annem kabul etmedi, Allah ne ömür biçtiyse kabulum dedi. Neyse zaten vefat etti. Ben sadece merak etmiştim teşekkür ederim bilgi için. 

• Like 1