Jump to content
Guest ToprakSu

Kalp Gözü Açmak ve Her Hacet için

Recommended Posts

Guest Abreas

bugün deneyeceğim yazarım sonuç alırsam

ben bu siteden görüpte yaptığım okuduğum bir çok dua var bu da onlardan biri. netice aldın mı diye sormayın, muhakkak ki ne zaman kabul olacağını rabbim bilir. yeter ki biz dua etmekten vazgeçmeyelim. ben bir şey sormak istiyorum ben her gece mutlaka ders yapar gibi çeşitli dualar okurdum, salati tefriciyeler mi okumadım, sayısız esmalar mı çekmedim, daha aklıma gelmeyen uzun uzadıya süren bir çok dualar okudum. lakin artık o tür uygulamalar yapmıyorum. yanlış anlamayın dua etmekten vazgeçmiş değilim hala dualarımı gece gündüz sürekli yapıyorum, ama sayılı dua etmiyorum. bazen kendimi birşeylerden vazgeçmiş gibi görüyor, sanki o kadar sayılı dualar yaptım olmadı dermiş gibi hissedip rabbimden af diliyorum. acaba yine sayılı dualar okumalı mıyım yoksa sadece içimden geldiği gibi dua mı etmeliyim. çünkü ben 5 senedir aynı şey için acı çekiyorum, isyan etmemek için dualara sığınıyorum. ama dayanamadığım anlar çok fazla oluyor kendimi çok büyük bir günah işlemiş gibi hissediyor ağlama krizlerine giriyorum. öyle zamanlarda ne yapmalıyım nasıl dua etmeliyim.

Cnm aynı şeyleri bende yaşadım ama dua etmektende vazgeçmedim.Daha geçen aya kadar dört duvar arasında kalmaktan bana fenalık geliyodu ev boğuyodu sanki.Şimdi rahatladım biraz olsun.Herşeyin zamanı var beklemek ve sabretmek en iyisi.Bende aynı şekilde çok dua okudum salavatı tefriciyeler 41 fetih 41 yasinler gibi dahada var hepsini yazmayayım.Sonra nolduysa vazgeçtim bu kadar dua okumaktan.Her okumak istediğimde bir türlü okuma isteği gelmiyo veya başka şekilde kendimi veripte okuyamıyorum.Kendi kendime düşündüm hep dileklerim için mi Allaha yaklaşacam ve dua edicem diye bu şekilde vazgeçtim ve ben Rabbim için okumaya başladım.Bir gün oturup sadece Rabbim için hiç dileklerimi düşünmeden rabbimin sevgisini rızasını dileyerek dua ettim en güzelide bu zaten inanılmaz bir huzur kaplıyo sanki rabbim bu şekilde cevap veriyo gibi çok rahatladım.Sonrada zamanla herşey düzene girmeye ve hayatım değişmeye başladı.Yavaş yavaş dileklerime ve isteklerime kavuşuyorum.Çok şükür hep şükrediyorum bence en güzel etkili dua da budur Rabbimizin rızasını sevgisini dilemek ve şükretmek.Benimde önümde engeller ve imkansızlıklar var ama ben hep bekliyorum inanıyorum.

Sende rahat ol.Bu süreci herkes yaşıyo hayırlı veya hayırsız herkes bir şekilde dileklerine kavuşuyo.Her zaman herşeyin hayırlısını dilemek bizim için en iyisi ve en hayırlısı bu.

Evet kalp gözü arkadaşımız çok dpğru bir yere hisabet etmiş doğrusuda bu zatan.Maksadımız ALLAH C.C rızası için okumak.Rabbımız bızı biliyor.

Hadi birlikte İnşirah okuyalım…

Allah kalbimizi genişletir…

Merak etme hiçbir tahayyül,

Mukadder olanı değiştirmeye yetmez…

Kalbini ferah tut. Dua edelim. Şurda güneşe ne kaldı...

T. Tufan

gerçekten mucize olmayacak bir iş için sadece bir kere yaptım sonuca ben bile şaşıyorum. Allaha dayan, saye sarıl, hikmete ram ol.

gerçekten mucize olmayacak bir iş için sadece bir kere yaptım sonuca ben bile şaşıyorum. Allaha dayan, saye sarıl, hikmete ram ol.

maşallah ALLAH daim etsin