Jump to content
EZEL

'İstanbul'da Tek Eşli Olan Yok!'

Recommended Posts

Guest playades
Öyle görünüyor ki “Muhafazakâr zamparaların” yeni icadı, ikna odaları…“Aile danışmanı”veya “yaşam koçu”adı altında bir takım sertifikası bile olmayan“türbanlı” bayanlar, özellikle Başakşehir başta olmak üzere Muhafazakâr zamparaların yoğun olduğu muhitlerde ikna toplantıları düzenleyerek, böşörtülü hanım ve genç kızları ikinci, üçüncü eş olmaya ikna etmeye çalışıyor. Bu iş karşılığında da yüklü paralar aldıklarını öğrendiğim bu kişiler işin ne noktalara vardırıldığını göstermesi bakamından hayli çarpıcı.

Zamparalığa dini kılıf da hazır: “Kur’an’da var…”, “Peygamberimiz de çok eşliydi.”Hatta eğer kızın yaşı küçükse “Peygamberimiz de küçük yaşta kızla evlenmişti…”

Bunlar yedikleri haltlara dini kılıf bulmayı pek iyi becerirler.

-------

yukarıdaki yazı ihsan eliaçık'ın bir makalesinden alıntıdır.ayrıca yaptığı iş çöpçatma değil muhabbet tellalığı..anladınız onu siz :D fazla cinsellik vurgusu benimde beynimi sulandırıyor bu kadın hakkında...

Çok doğru demişsiniz Sokak Kedisi...

tek kelimeyle müthiş iğrençlik...resmen reklam kokuyor gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz ama..fadime şahinin kankası..bu ne terbiyesizlik ya kadınlara çocuklara böyle sulu beyinliler iyi bir şey yaptığını görüntüsü verdiği için 13 yaşın da çocuğun çocuğu oluyor..

cahillik cehalet 4 kolu sarmış yazık...yazık..utanmazlar..

ofisine gelenlere bunları tavsiye eden bir kadın... bence "mesleğini" değiştirsin..

istanbulda tek eşli kimse yok deyip, kötü örneği, örnek göstermek çok ahlaklı(!) bir davranış, midem bulandı

--- Sonraki mesaj ---

domuz etini o tesettürlü bayanmi cok kacirmis? Allahin helal kildigi yoldan ilerleyin demesiyle yoksa zinayi suc saymayanlarmi cok kacirmis? Allahin legal ettigini kul cikipta ilegallestiremez Allah ne dediyse odur Allah zina suc dediyse asil illegal olan toplumu ahlaki dejenere eden bozan zinaya serbestlik anlayisidir. Ben ikinci hatta 4 evlilige kadar ülkemizde evlenilmesinin legal olmasindan taraftarim evlilige izin verilmesede zaten o adam kafasina baska kadini taktiysa onla ne eder eder zinada nasil olsa serbest birlikteligi gerceklestirir ama evlilik legallestirilirse burda ne diger kadin zor durumda kalacak nede olan cocuklar...simdi domuz etini sence hangisi cok kacirmis :biggrin:

Ben kıskançlık açısından dedim. Programdaki konuşmasını dinlemedim. Allah'ın helal kıldığı şeylere haram demedim. Muhtemelen hep dinimize göre milletin işine gelmeyen doğruları söylemiştir. Ama sen doğruları konuş konuş gider bitane böyle bi yanlış cümle kurarsın bütün doğruları götürür...

Çok evlilik konusunda ise fikrim, dediğiniz gibi öyle de böyle de çok eşli oluyorsa bi erkek nikahına alması hem dini açıdan, hemde sosyal açıdan daha iyi. Ama bi kadının kocasına arkadaşımı önerdim gibi saçma sapan sözü söylediği bütün doğruların önemini bırakmaz. Amacı gündem olmaktan başka birşey değil.

Ha deseki eşimin benden başkasıyla ilişkisi varmış kabul ettim, nikahına almasını istedim, Amenna...

Sözlerinin tamamı dinlenmediğinden böyle yorumlar çıkıyor.

"Ben kocama git bir ikinci eş al demedim, sorunlarını dinliyorum, bir başkası varsa hayatında, bunu bilmek istiyorum, haa çok istiyorsan bekar arkadaşım var, onunla evlen" gibi bir cümle kurmuş.

Aslında sitem ediyor. Bazen bir şeylere kızıp söylenen sözler gibi.

Aslında kadını baştan aşağıya dinlediğinde o kadar da haksız olmadığı görülür.

"Ha sanki İstanbul'da tek eşle yaşayan erkek var" diyor. Erkeklerin kaçamaklarından söz ediyor ve çok haklı yanları var.

Lafın tamamını dinlemeden yorum yapmamak gerekiyor sanırım.

Ben de kısaca bakındığımda şaşırmıştım, ama tamamını izlediğimde daha farklı olduğunu gördüm.

Sözlerinin tamamı dinlenmediğinden böyle yorumlar çıkıyor.

"Ben kocama git bir ikinci eş al demedim, sorunlarını dinliyorum, bir başkası varsa hayatında, bunu bilmek istiyorum, haa çok istiyorsan bekar arkadaşım var, onunla evlen" gibi bir cümle kurmuş

Aslında sitem ediyor. Bazen bir şeylere kızıp söylenen sözler gibi.

Aslında kadını baştan aşağıya dinlediğinde o kadar da haksız olmadığı görülür.

"Ha sanki istanbulda tek eşle yaşayan erkek var" diyor. Erkeklerin kaçamaklarından söz ediyor ve çok haklı yanları var.

Lafın tamamını dinlemeden yorum yapmamak gerekiyor sanırım.

Bende kısaca bakındığımda şaşırmıştım, ama tamamını izlediğimde daha farklı olduğunu gördüm.

bende tamamını dinlemedim abi fakat sözleri ile kendisi tezat düşmüş haremlik selamlık diyo orda erkeğin yanına oturmuş

birde kendisi islamı temsil ediyor madem neden tv çıkmış ve neden bayan arkadaşını teklif ediyor sözleri bana inandırıcı gelmedi fakat tekrar dinleyecem senin görüşünle aynı mı olacak merak ediyorum