Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
nur84

Nolur Bana Birşeyler Söyleyin,Lütfen...

Question

sabah kpss sınavına girdim 2. kez yaşım 28. çok kötü bir sınav geçirdim bütün umudumu bu sınava bağlamıştım.2010 da girdiğimde tam çalışamamıştım ama bu sınava çok çalıştım çook.uykusuz kaldım herşeyden fedakarlık yaptım sabahtan geceye kadar ders çalıştım olmadı.napıcam ben çok kötüyüm hiç bişey yapamadım .hayatımı düzene sokarım dedim olmadı elimde hiç bişey yok .annemde halime çok üzülüyor en çok onu mutlu edemedim ona kahroluyorum.ben çok dua ettim 1 yıdır gece gündüz sürekli dua okuyorum iyi bi insan olmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum.hep halime şükrediyorum şükrediyordum :( çalıştım da çok çalıştım gerçekten Allahtan çalışmadan bana şunu ver bunu ver asla demedim.sınava girerken bile sen benim yanımda ol yeter dedim.benim işim sana kaldı rabbim sabırla bekliycem dedim.bu kadar inançlıyken çalışıp didinirken neden hiç bişey elde edmiyorum.2 yıldır gözümün yaşı dinmedi inanın ki her gün ağlıyorum her gün .günlerim aylarım geçti bomboş ben bişey yaşamadan.niye olmuyo.ben bugün bazı şeyleri sorgulamaya başladım.Allahım beni sevmiyo biliyorum ve bu dünya da adalet yok biliyorum .sağlığım yerinde çok şükür ama bu üzüntüyle hastalanırsam diyede korkuyorum .offff bişeyler diyin nolur bana

18 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Nolur bana bişeyler söyleyin,lütfen...

sabah kpss sınavına girdim 2. kez yaşım 28. çok kötü bir sınav geçirdim bütün umudumu bu sınava bağlamıştım.2010 da girdiğimde tam çalışamamıştım ama bu sınava çok çalıştım çook.uykusuz kaldım herşeyden fedakarlık yaptım sabahtan geceye kadar ders çalıştım olmadı.napıcam ben çok kötüyüm hiç bişey yapamadım .hayatımı düzene sokarım dedim olmadı elimde hiç bişey yok .annemde halime çok üzülüyor en çok onu mutlu edemedim ona kahroluyorum.ben çok dua ettim 1 yıdır gece gündüz sürekli dua okuyorum iyi bi insan olmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum.hep halime şükrediyorum şükrediyordum
:(
çalıştım da çok çalıştım gerçekten Allahtan çalışmadan bana şunu ver bunu ver asla demedim.sınava girerken bile sen benim yanımda ol yeter dedim.benim işim sana kaldı rabbim sabırla bekliycem dedim.bu kadar inançlıyken çalışıp didinirken neden hiç bişey elde edmiyorum.2 yıldır gözümün yaşı dinmedi inanın ki her gün ağlıyorum her gün .günlerim aylarım geçti bomboş ben bişey yaşamadan.niye olmuyo.ben bugün bazı şeyleri sorgulamaya başladım.Allahım beni sevmiyo biliyorum ve bu dünya da adalet yok biliyorum .sağlığım yerinde çok şükür ama bu üzüntüyle hastalanırsam diyede korkuyorum .offff bişeyler diyin nolur bana

Bu söyleyeceğim seni tadmin etmeyecek belki ama Allah belki de seni sevdiği için acılar yaşatıyor..Allah daha çok sevdiği kuluna zorluklar yaşatırmış..Bunun asırlar önce de örnekleri çoK, günümüzde de çok. Sen bütün umutlarını bir sınava bağlama.Evet o sınav bir çok şeyde yolunu açacaktı belki ama o olmasa da yaşıyorsun o olmasa da mutlu olmaya, gülmeye bakacaksın.Her şey senin şu an hala şükredebilmen de , hala dua edebilmende ve olumlu düşünebilmende bitiyor.Tam olarak nasıl olur bilmiyorum ama Allah önüne başka yollar açar.Bu yolla belki hayatın daha hayırlı bir şekilde ilerler.Allah'a inanıyorsak her zaman umutlara da inanmalıyız.Çünkü biz sınırlı düşünebiliriz.Deriz ki başka çözümü yok.Ama Allah öyle çözümler koyar ki önüne sen bile şaşırırsın.Sıkma canını..

• 0

Vardir bundada bir hayir

belkide senin için bu hayirlidir

• 0

sakın isyan etme güzel kardeşim....ALLAH hic bir kulunu'' yalnız bırakmaz...rabbim bize merhamet isteyın' diye kuranda her ayette dile getirmiş...isteyın vereyım diyor...ne kdr tevazu dolu sözler...lütfen kendını topla....sınav hayatının sonu değil...hiç ummadığın bir şekilde gelişebilir olaylar bilemezsin...lütfen dua et we sabırlı ol...tek sen değilsin sınav maduru...olumlu düşünki olumlu olsun...ben olumlu düşünmeyi öğrendiğimde ve rabbımın her daim yanımda olduğunu öğrendiğimde hayatımın düzene girdiğini ve mutlu olduğumu fakettim...demekki pozitif düşünce rabbimi koşulsuz sevmek ve ALLAH yolundan ayrılmamakla oluyomuş...

sana dua ettim 3 ihlas 1 fatıha 1 yasin okudum

rabbım yardımcın olsun...

• 0
sabah kpss sınavına girdim 2. kez yaşım 28. çok kötü bir sınav geçirdim bütün umudumu bu sınava bağlamıştım.2010 da girdiğimde tam çalışamamıştım ama bu sınava çok çalıştım çook.uykusuz kaldım herşeyden fedakarlık yaptım sabahtan geceye kadar ders çalıştım olmadı.napıcam ben çok kötüyüm hiç bişey yapamadım .hayatımı düzene sokarım dedim olmadı elimde hiç bişey yok .annemde halime çok üzülüyor en çok onu mutlu edemedim ona kahroluyorum.ben çok dua ettim 1 yıdır gece gündüz sürekli dua okuyorum iyi bi insan olmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum.hep halime şükrediyorum şükrediyordum :( çalıştım da çok çalıştım gerçekten Allahtan çalışmadan bana şunu ver bunu ver asla demedim.sınava girerken bile sen benim yanımda ol yeter dedim.benim işim sana kaldı rabbim sabırla bekliycem dedim.bu kadar inançlıyken çalışıp didinirken neden hiç bişey elde edmiyorum.2 yıldır gözümün yaşı dinmedi inanın ki her gün ağlıyorum her gün .günlerim aylarım geçti bomboş ben bişey yaşamadan.niye olmuyo.ben bugün bazı şeyleri sorgulamaya başladım.Allahım beni sevmiyo biliyorum ve bu dünya da adalet yok biliyorum .sağlığım yerinde çok şükür ama bu üzüntüyle hastalanırsam diyede korkuyorum .offff bişeyler diyin nolur bana

burada yazdıkların doğru ise o zaman boşuna isyan ediyorsun. sen elinden geleni yapıyorsun anladığım kadarıyla. bu sefer olmamış olabilir ama bu hiç olmayacağı anlamına gelmez.isyan edip rabbini kızdırmaya bu kadar üzülüp hem anneni üzmeye hemde sağlığına zarar vermeye değer mi? sınav hayatının sonu değil mevla bakarsın başka bir kapı açar belki yazgın farklıdır. sen yazdıklarında samimi gibisin ve isyan etmemelisin. üzüldüğün tek şey sınav olsun.:thumbsup:

• 0

Olmuyorsa zorlamıycaksın.Başlangıçta olsun diye ısrarcı olduğumuz durumlar ilerleyen zamanda iyi ki olmamaış dediklerimizdir. Biliyorsun.Hakkında hayırlısı kardeşim.Yuzun nasıl gulacekse o tarafa dönsun inşallah.

• 0

Allah hepinizden razı olsun .ben sabah sınavdan çıkınca kızdım biraz ama dua etmeye devam edicem başka elimden bişey gelmez

• 0

Hayatı bir tablo olarak düşün.Ama asla tablonun bir köşesinde takılıp kalma.Bilemezsin hakkında hayır nerede şer nerede.Sana düşen ona inanmak ve sığınmaktır ,ona inanıyorsan asla yalnış bir iş yapmayacağınıda bilmen lazım yook bana ne benim dediğim olacak dersen sonuçlarınada katlanmalısın.sana bir soru 3 günlük yalan denilen bir dünyada bir sınav için bu hallere düşersin ,dünyanın tamamı imtehan ya onu kaybedersen ne olur?

• 0

benim üzüldüğüm asıl şey ne biliyo musunuz? ben 2010 da çok çalışamadım okulu bitirmem gerekti sınavlar derken kpss ye çok çalışamadım.ama buna çok çalışmıştım kitaplar devirdim saatler günler harcadım.halada herşeyi biliyorum bunun yanında dua da ettim her dakika Allaha yalvardım yakardım ağladım.hani emek sarfetmeden ben bişey istemedim ama sınavdaki halimi bir görseniz hiç birşey yapamadım.kazanabilmem mucize mümkün değil .işte ben burda içe dönüp sorgulama yapıyorum ister istemez neden Allahım diyorum neden çalışmaksa çalıştım dua etmekse attim inanmaksa inandım.öyle zor bir süreçten geçtim ki hem madden hem manen ama sabır ettim .eeee noldu bak sonu hüsran.işte ben burda diyorum hiç mi gülmiycem hiç bi bir kere istediğime emek sarfettiğim halde ağlamadan hemen kavuşamıycam