Jump to content
Sign in to follow this  
teoka

Cinler ve Medyumlar

Recommended Posts

Cinler ve Medyumlar Cinler, Kur"ân"da bildirildiği üzere, "Levh-i Mahv ve İsbat"ta olan şeylere muttali olmaya çalışır; oradan gözlerine ilişen bilgileri alır ve daha sonra da onları kendi hesaplarına değerlendirebilirler. Bazen, böyle hırsızlık sonucu elde ettikleri şeyleri, kendilerine açık insanların kulaklarına fısıldar; Efendimiz"in ifadesiyle "gır gır" eder ve çoklarını baştan çıkarırlar; zira bu bilgilerin %99"u kendi kattıkları yalanlarla doludur. Evet belki bunlardan %1"i doğru çıkabilir; işte bu, diğer yalanlara referans olur...

Kur"ân-ı Kerim"de cinlerin bu durumunu anlatan birçok âyet vardır. Şimdi onların birkaçının icmâlî mealini zikredelim:

15_1618gif-1.jpg

37_610gif-1.jpg

Bütün bu özellikleriyle cinler, insanları her zaman saptırmaya, aldatmaya.. açıktırlar. Nitekim tarihe baktığımızda, cinlerin getirdikleri haberleri bir şantaj olarak kullanıp insanların farklı yorumlara girmelerini sağlamaktan tutun da, bir virüs gibi, insanların en hassas organlarına kadar girip cinnetlerine sebep olmaya kadar birçok vakaya şahit oluruz. Evet onlar, her vesileyle insanları aldatmaya çalışmışlar; neticede de dinî duygu, dinî düşüncelerini alt-üst edip onları saptırmışlardır. Ondan öte, bu insanların kendilerini kendilerine farklı göstererek, yer yer müceddid, mehdi, mev"ud İsa.. gibi iddialarda bulunmaya sevketmiş; onlarla beraber pek çoklarını da baştan çıkarmışlardır. Bu bakımdan her halükârda onların bu aldatma ve saptırmalarından Allah"a sığınılmalı ve gaybdan verecekleri haberlere de asla itibar edilmemelidir.

Gaybdan haber verme şekli, bir de medyumlukla olabilir ki, o biraz daha farklı bir olaydır. Günümüzdeki görülen şekliyle medyumluk, yine cinlerle irtibattan ve onların verdiği haberleri aktarmaktan başka bir şey değildir. Aslında gerçek mânâda medyumluk, zaman ve mekân üstü bir hâl alma demektir ki, bu, dünü ve yarını bugünle beraber görmeyi netice verir. Bu mertebedeki bir medyum, bir kısım hadiseleri önceden haber verebilir ya da geçmişteki hadiseleri anlatabilir. Ama bunların verdikleri, verecekleri haberler iltibastan hâli olmadığı için bir kıymet-i harbiyesi yoktur.

Geçmiş ve geleceği aynı anda görme meselesi, bazılarında velayeti ihrazla, bazılarında da ruha kendi gücünü kazandırmakla hasıl olur. Zannediyorum gerçek bir medyumluk varsa, onu bu ikinci kategori içindeki insanlar arasında aramalıyız."

Kaynak:Cinler ve Medyumlar, Fethullah Gülen

Guest Nagmagayil
medyumlugun cincilikle hic bir alakası yoktur sadece his ve düşünce okuma ve yogunlasmadır okadar

Yellowroza Lüzumsuz Bir Konu Fakat Medyum Nedir? Siz Bunu Biliyormusunuz...Cincilikle Alakası Yok Diyorsunuz da Ben bunun aksini iddia ediyorum.Cinlerle ve diğer ruhsal varlıklar arasında aracılık rolü oynayan ara kişiye Medyum denmektedir.Size Göre Medyum nedir? Cincilikle Sizce Hala Hiç Bir Alakası Yokmu ?

VesSelam...

canım hissetmek ayrı direkt cinlerden aldıgın haberi vermek ayrı seylerdir cincilikte ki gercekten cinlerle irtibatı olan kişihersey yerzaman olarak verir hisde ise sadece yüreginden gecenlerdir ben fal bakıyorum kafede ama hiç cin kullanmıyorum sadece yogunlasarak yapıyorum bu işi telepatidir ve herkese farklı yetenekler verilmiştir yinede derimki cinci medyum gibi sizi dolandırmaya calışan insanlardan uzak durun ve ben bu işi yaparkende hiç bir menfeat beklemiyorum yazılarımı okursan cafede görürsün tşk ayrıca insanlar cinlere meraklı oldugu için bir cogu cinlerim var yalanını uydurur inanmayın ispata hazırım

geçekte şudirki cin taifesinden birçogu sapıklaşmışlar ve kovulmuş iblise uşaklık eder ve insandan üstün olduklarını kanıtlamaya (secde etmeyerek haklı olduklarını ) çalışırlar bun ların tuzagına düşen bazı ahmaklarda benim cinlerim var bunlar bana herşeyi haber veriyorlar ben hafızım ben hocayım gibi salata dograrlar ama

teo nun yukarıda anlattıgı açık ayetlerden bi haber dirler gerçek anlamda müslüman olan üç harfliler insanların kesinlikle kaderleri ne etki edecek şeyleri paylaşmazlar ve söylemezler onlar sadece ifrit ve digerlerinden oluşan hastalıkların giderilmesine allah rıza sı için yardım ederler bunun dışında pek bir şeye yardımcı olmazlar yanlarına geldikleri insanların ise allah ın şeri at ından ve resulallah ın sünnetinden ayrılmayacagına yemin etmelerini ve görüşmelerini ve aralarında geçen leri açık lamama larını isterler yani konuşan kaybeder konuşmayan yüceleşme ( yanlış anlaşılmasın ilim konusunda ) yolunda önemli mesafeler alır vesselam ortaya atlayıp benim cinlerim var ben medyumum gibi salata dograyıp tv lerde boy gösterenler ancak o salata nın içine doğranan h.... lar dır

Guest Nagmagayil
canım hissetmek ayrı direkt cinlerden aldıgın haberi vermek ayrı seylerdir

Sevgili Yellowroza Kullandığınız Hissetmek Tabiri Cinlerle Temas'ta Aynı Kalıptadır.Çünkü cinlerle irtibatların çoğu hissidir.Kendine ait sanıyorsun ama o cindendir.

cincilikte ki gercekten cinlerle irtibatı olan kişihersey yerzaman olarak verir hisde ise sadece yüreginden gecenlerdir ben fal bakıyorum kafede ama hiç cin kullanmıyorum sadece yogunlasarak yapıyorum bu işi telepatidir ve herkese farklı yetenekler verilmiştir

Cinlerle temasın nasıl olduğunu biliyormusunuz? Cinler kişilerden aldığı bilgileri nasıl kişiye iletir bilginiz varmı? Görüntü,his,duygu vb.şekilde beyine aynı duyguları hissettirebilirler bu bir bilgi verme sistemidir.His sandığınız şey Cinlerden gelen iletilerdir.Fal Bakıyorsanız eğer bu kesinlikle cinnidir.Özellikle kahve,isim,resim istiyorsanız da cinnidir.Bunu Böylece bilin lütfen kendi kendinizi de kandırmayın.Ama Sizin şu düşüncelerinizi takdir ediyorum...

"Allah"

"Kur'an-ı Kerim"

Ama Sizin bu savunduğunuz cincilik ve medyumculuk hakkındaki ayrı düşünceler ve falcılığın cinsiz durumları yanlış...Telepatiye gelince de zihinsel iletişimde düşünce dalgalarını algılamadır.Telepatide gelecek hakkında yorum yapılmaz.Düşünceler ve planlar okunulur ki bunu zaten kontrollü yapabilen çok az sayıda insan vardır.

yinede derimki cinci medyum gibi sizi dolandırmaya calışan insanlardan uzak durun ve ben bu işi yaparkende hiç bir menfeat beklemiyorum yazılarımı okursan cafede görürsün tşk ayrıca insanlar cinlere meraklı oldugu için bir cogu cinlerim var yalanını uydurur inanmayın ispata hazırım

Sevgili Yellowroza ordaki yazılarınızı okudum menfaat beklemiyorsunuz fakat kişileri medyumların varlığına inandırarak onların bu kişilere başvurmasının etkili olabileceğine inandırmış oluyorsunuz.Siz bilgi verdikçe kişiler etkilenerek cinci ve sizin gibi kişilere eğilimleri artacaktır. Ve Nerde Kur'an-ı Kerim,Nerde Ayetler'in insanlara hükmü...Biraz daha geniş düşünün belki farkında olmadığınız psikolojik yönelimlere sebep oluyorsunuz.Niyetiniz Hayr ise Akıbetinizde Hayr olsun diyebiliyorum.Ayrıca İspatlamanız nedir.?

ben bir cinnilerle irtibat kuran bir insanım iki hissetmek cinnilerle alakalı degil üc formda yaptıgım işi tv kanalına bile cıkar cinsiz şeytansız nasıl okudugumu ispatlarım ben ve yazılarımı okursan ben kuranın dısında tavsiyede bulunmam düşüncelerini yönlendirmem tşk

Guest Nagmagayil
ben bir cinnilerle irtibat kuran bir insanım

İsim Almanızdan Belli Zaten..Kişilere cin göndermek ve cinlerin getirdiği haberlerle bina kurulmaz,kurulan binaların tahtası ve betonu eksik olur da söylediklerinizin ya üstlerine yıkılır,ya da vebali üzerinize yığılır.

iki hissetmek cinnilerle alakalı degil üc formda yaptıgım işi tv kanalına bile cıkar cinsiz şeytansız nasıl okudugumu ispatlarım ben ve yazılarımı okursan ben kuranın dısında tavsiyede bulunmam düşüncelerini yönlendirmem tşk

Burda bir konuya da müdahale etmek istiyorum,isim almadan hissedebiliyormusunuz? Öncelikle bu sonucu alalım.Cinsiz ve Şeytansız Lütfen İspatlayın bekliyorum.İsterseniz benden başlayalım.İsim vermeden ve siz sadece hissederek :thumbsup:

isim almakla cinlerin ne alakası var ki oisimde bir cok kişi vardogum tarihi yok anne adı yok sadece isim sahıs var elimde baska bir bilgi yok yazılarımı okursanda vebal alıcak tarzda herhangi bir yanlışım yok canım ayrıca bu konu sadece benim icin acıldıysa her türlü ben ispata hazırım her konuda ben hiç bir zaman cinnileri tasvip etmedim insanları dolandırmak için hilelerede bas vurmadım kendimden ve yaptıgım iştende eminim insanların ve allahın verdigi aklın cinnilerden üstün oldugunu herzaman savundum diger konulardaki yazılarımıda okumanı tavsiye ederim fal köşemi bastan sona oku yanlışım varsa veya insanların duygularını düşüncelerini degiştirecek kötülügüm ozaman deki abla hatalısın ben dürüst olmasan ispatlarım demezdim

--------------------

İNSANLAR her konuda cinlerden üstün yaratılmıslardır ve insanlarar kitap ve peygamber indirilmiştir beden ve akıl verilmiştir kuranı kerimde insan kelimesi cinden önce gelir ve yine aynı kuranı kerim derki o cinler bilseydi süleymanın öldügünü bilirlerdi cinler herzaman herseyi bilemezler ve dogru haberde veremezler insanlara kullansın diye allah akıl vermiş insanlar herzaman bilinmeyene ve gizemi olana meraklılar ve ortada gezen cin kavramıda ne yazıkkı efsane durumundadır suanda ondan öte birsey yok ALLAH insanlarıda cinleride ayrı yaratmıs farklı boyutlar vermiştir biz daima allahın adaletinden bahsederken cinlerin insanlara zarar verecegini düşünmek cinlerin insanları yönlendirecegini düşünmek Allahın adaletini inkar etmek degilmidir vasfını unutmak degilmidir cincilik tabir edilen görüşme ne yazıkki algıladıgınız bicimde degildir ve bende sizin düşündügünüz insan degilim tşk ederim

Guest Nagmagayil
isim almakla cinlerin ne alakası var ki oisimde bir cok kişi vardogum tarihi yok anne adı yok sadece isim sahıs var elimde baska bir bilgi yok

Burda irtibat kurup burda isim aldığınıza göre burdaki aradaki bağda bir bağlantı sayılır.Ayrıca isim vermeden yapılmasını istedim neden yapmadınız? Üzerinize gelmek istemiyorum çünkü sizin yüreğinizdeki yardım etme ve insan sevgisini burda hissedebiliyorum sizide kırmaktan çekiniyorum.

yazılarımı okursanda vebal alıcak tarzda herhangi bir yanlışım yok canım ayrıca bu konu sadece benim icin acıldıysa her türlü ben ispata hazırım her konuda ben hiç bir zaman cinnileri tasvip etmedim insanları dolandırmak için hilelerede bas vurmadım kendimden ve yaptıgım iştende eminim insanların ve allahın verdigi aklın cinnilerden üstün oldugunu herzaman savundum diger konulardaki yazılarımıda okumanı tavsiye ederim fal köşemi bastan sona oku yanlışım varsa veya insanların duygularını düşüncelerini degiştirecek kötülügüm ozaman deki abla hatalısın ben dürüst olmasan ispatlarım demezdim

Ordaki yazıları baştan sona okumak,için uzun zaman harcamam gerekir.Ve Üzüldüğüm nokta zaten sizin burda açıklamanızla sorunun burda değil insanların beyninde bir kanı oluşmasıdır.Şimdi o köşenize bakarak yorum yapsam farketmeden etkilediğiniz çok sayıda kimse gösterebileceğimi düşünüyorum,özellikle yanlış bilgilendirme olarak...Bilhassa gelecek üzerinde yapılan yorumlarda...

--------------------

İNSANLAR her konuda cinlerden üstün yaratılmıslardır ve insanlarar kitap ve peygamber indirilmiştir beden ve akıl verilmiştir kuranı kerimde insan kelimesi cinden önce gelir ve yine aynı kuranı kerim derki o cinler bilseydi süleymanın öldügünü bilirlerdi cinler herzaman herseyi bilemezler ve dogru haberde veremezler

Bu sizin inandığınız bir düşünceyse Amenna..Doğrudur...

insanlara kullansın diye allah akıl vermiş insanlar herzaman bilinmeyene ve gizemi olana meraklılar ve ortada gezen cin kavramıda ne yazıkkı efsane durumundadır suanda ondan öte birsey yok ALLAH insanlarıda cinleride ayrı yaratmıs farklı boyutlar vermiştir biz daima allahın adaletinden bahsederken cinlerin insanlara zarar verecegini düşünmek cinlerin insanları yönlendirecegini düşünmek Allahın adaletini inkar etmek degilmidir

Kur'an-ı Kerimde Bu düşündüğünüz şeyi En'am 128.Ayette Mealen ;

''Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: "Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız." Onların insanlardan olan dostları, "Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık" diyecekler. Allah da diyecek ki: "Allah'ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedi kalmak üzere duracağınız yer ateştir." Ey Muhammed! Şüphesiz senin Rabbin hüküm ve hikmet sahibidir, hakkıyla bilendir."

Bunu söyleyen Kur'an "Adalete Aykırımı söylüyor Yani Kelam-ı Kadim

vasfını unutmak degilmidir cincilik tabir edilen görüşme ne yazıkki algıladıgınız bicimde degildir ve bende sizin düşündügünüz insan degilim tşk ederim

Cincilik diye algıladığım şekili siz belirtirseniz anlayacağım,siz benim cinciliği nasıl anladığımı düşünüyorsunuz veya siz benim anlattığımı anlayabildiniz mi? Sizi nasıl biri olarak düşünüyorum biliyormusunuz peki? Bunları yazın size samimi olarak yazdığımın farkındasınızdır.Umarım...Birşeyler Kanıtlayabilirsiniz...