Jump to content
zehra_38

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları - Zeytin Çekirdeği Yutmak

Recommended Posts

Zeytin çekirdeği yutmanın iyi olduğunu duymuştum. Ama bu kadar teferruatlı bilmiyordum. Sindirim bozukluğu var bende de öğrenmem iyi oldu. Teşekkür ederim.

Not: Boyayla siyahlaştırılmış zeytinlerin çekirdeğinin yutulması önerilmiyor. Zeytin çekirdeği koyu ve elde boya bırakmayacakmış.

Ben yaptım ve rahat ettim.

Bir sorun yaşamadım.

Ama çekirdekleri zeytinle beraber değil etini yedikten sonra yutunuz.

Küçük çocuklara tavsiye etmem belkı zarar görürler.

zeytin çekideğini ben de duymuştum ama apandiste sebep olur takılır orayı tıkar diye korkumdan yutamadım...karpuz çekirdeği bile apandiste sebep oluyormuş yutulunca diye duymuştum çünkü...deneyim bakalım ne yapalım:)

yaklaşık 2 yıldır içiyorum sabah aç karnına 3 tane akşamları 3 tane sonsuz şükürler olsun rabbimeki sindirim sistemimdeki mide ağrısı mide yanması ve reflüyle ilgili şikayetlerimden çok şükür kurtuldum, zeytin çekirdeği içmediğim zamanlarda kullanmadığım ilaç kalmamıştı hiç bi yararıda olmuyodu bende çok dikkat etmezdim yediğim içtiğim şeylere şimdide etmiyorum aslında yine sigara çay kahve ama şükürler olsunki zeytin çekirdeği imdadıma yetişiyor, çevremdeki bu şekilde rahatsızlığı olanlara tavsiye ediyorum ama insanlar korkuyorlar ilaç kullanmak onlara daha mantıklı geliyor sanırım, bende kötü bir etkisi olmadı ama içmek isteyen arkadaşlar varsa ve korkuyorlarsa günde 1 tane içerek başlayabilirler belki zamanla alışırlar...

sonucta dışkıdan çıkmıyor mu bu zeytin çekirdekleri ?? yutamam zoorr...

• Like 1

mıdemde zaman zaman yanma olur..Zeytin cekırdegını yutayım oyle zamanlarda..Çok güzel bir paylasım olmus..:)